Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
erixon

x18xe1 Falowanie i gaśniecie po czyszczeniu przepustnicy i dolotu

Polecane posty

Witam Panowie,

Mam duży problem z moim silnikiem. Otóż jakiś miesiąc temu przeczyściłem przepustnicę (nówka uszczelka z ASO) i dolot + świeży filtr, po czyszczeniu auto zaczęło wariować. Standardowy problem: dojeżdżam do skrzyżowania, luz i obroty spadają do 400 lub auto gaśnie i podnosi się na jakieś 1100. Stwierdziłem, że mogłem gdzieś popełnić błąd, więc przeczyściłem od nowa, niezwykle dokładnie przepustnicę (świeże uszczelki, wężyki podciśnienia sprawdzone), przeczyściłem i sprawdziłem cały dolot. Plak + autostart, auto chodzi równo. W trakcie jazdy te same problemy niestety.

Auto, w trakcie niskich temperatur, ma strasznie niską temperaturę silnika na trasie (zawsze było 80-82 stopnie), teraz zdarza się że kreska jest niewiele ponad niebieskim polem.

Przepływomierz daje objawy walniętego, więc jest tymczasowo odłączony (przed czyszczeniem też był i auto pracowało bardzo płynnie).

Film pokazujący falowanie:

Gdzie i czego szukać, bo przejrzałem chyba wszystkie tematy związane z falowaniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zastanawiam się przede wszystkim nad wymianą 2 pinowego czujnika temp. na ECU.

Edytowano przez erixon

węzyki podciśnienia sprawdzałeś tylko przy przepustnicy czy również ten co umocowany jest na obudowie filtra powietrza?? mi raz się wysunął i miałem własnie takie objawy jak ty plus trzęsienie budą

Sprawdziłem wszystkie wężyki i po Twoim poście ponownie. Wszystko wygląda tam ok niestety. :/

trzeba by poczekać na opinię mądrych głów, ale możliwa opcją jest że padł silniczek krokowy zintegrowany z przepustnicą. Najszybciej byłoby podmienić na chwilę od kogoś i sprawdzić.

Robiłeś adaptację przepustnicy po czyszczeniu ?

Co masz na myśli? Uruchomienie zapłonu na 15 sekund przy temp. roboczej silnika czy jazdę ~30 km i doba czekania, żeby przystosował się do nowych warunków? Obie te czynności wykonywałem, jeśli jest jeszcze jakaś wersja, to będę wdzięczny za poradę.

Co do podmiany przepustnicy, niestety nie mam nikogo w pobliżu z x18xe1

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edytowano przez erixon

Odgrzewam stary temat, ale problem rozwiązany. Powodem okazał się wywiercony otwór na górnej części obudowy filtra powietrza. Skąd się wziął i po co nie mam pojęcia, bo ja na pewno tego nie zrobiłem. W każdym razie po nagrzaniu silnika i uruchomieniu wentylatora zasysał gorące powietrze z komory i falowało sobie dość mocno. Po zaślepieniu otworu wszystko chodzi idealnie.

Dzięki wszystkim za chęci i pomoc.

Pozdrawiam

Adrian

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.