Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
erixon

x18xe1 Falowanie i gaśniecie po czyszczeniu przepustnicy i dolotu

Recommended Posts

Witam Panowie,

Mam duży problem z moim silnikiem. Otóż jakiś miesiąc temu przeczyściłem przepustnicę (nówka uszczelka z ASO) i dolot + świeży filtr, po czyszczeniu auto zaczęło wariować. Standardowy problem: dojeżdżam do skrzyżowania, luz i obroty spadają do 400 lub auto gaśnie i podnosi się na jakieś 1100. Stwierdziłem, że mogłem gdzieś popełnić błąd, więc przeczyściłem od nowa, niezwykle dokładnie przepustnicę (świeże uszczelki, wężyki podciśnienia sprawdzone), przeczyściłem i sprawdziłem cały dolot. Plak + autostart, auto chodzi równo. W trakcie jazdy te same problemy niestety.

Auto, w trakcie niskich temperatur, ma strasznie niską temperaturę silnika na trasie (zawsze było 80-82 stopnie), teraz zdarza się że kreska jest niewiele ponad niebieskim polem.

Przepływomierz daje objawy walniętego, więc jest tymczasowo odłączony (przed czyszczeniem też był i auto pracowało bardzo płynnie).

Film pokazujący falowanie:

Gdzie i czego szukać, bo przejrzałem chyba wszystkie tematy związane z falowaniem? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Zastanawiam się przede wszystkim nad wymianą 2 pinowego czujnika temp. na ECU.

Edited by erixon

węzyki podciśnienia sprawdzałeś tylko przy przepustnicy czy również ten co umocowany jest na obudowie filtra powietrza?? mi raz się wysunął i miałem własnie takie objawy jak ty plus trzęsienie budą

Sprawdziłem wszystkie wężyki i po Twoim poście ponownie. Wszystko wygląda tam ok niestety. :/

trzeba by poczekać na opinię mądrych głów, ale możliwa opcją jest że padł silniczek krokowy zintegrowany z przepustnicą. Najszybciej byłoby podmienić na chwilę od kogoś i sprawdzić.

Robiłeś adaptację przepustnicy po czyszczeniu ?

Co masz na myśli? Uruchomienie zapłonu na 15 sekund przy temp. roboczej silnika czy jazdę ~30 km i doba czekania, żeby przystosował się do nowych warunków? Obie te czynności wykonywałem, jeśli jest jeszcze jakaś wersja, to będę wdzięczny za poradę.

Co do podmiany przepustnicy, niestety nie mam nikogo w pobliżu z x18xe1

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by erixon

Odgrzewam stary temat, ale problem rozwiązany. Powodem okazał się wywiercony otwór na górnej części obudowy filtra powietrza. Skąd się wziął i po co nie mam pojęcia, bo ja na pewno tego nie zrobiłem. W każdym razie po nagrzaniu silnika i uruchomieniu wentylatora zasysał gorące powietrze z komory i falowało sobie dość mocno. Po zaślepieniu otworu wszystko chodzi idealnie.

Dzięki wszystkim za chęci i pomoc.

Pozdrawiam

Adrian