Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
hektor

piszcząca dmuchawa

Polecane posty

Witam,

Moja vectra cierpi na taką przypadłość że jak już troche pochodzi dmuchawa i we wnętrzu robi sie ciepło i przyjemnie zaczyna piszczeć wentylator tzn dmuchawa jak zwał tak zwał.

Pytanie 1: gdzie to jest to ukryte i co trzeba zdemontować żeby sie do tego dobrać?

Pytanie 2: da sie to jakoś naprawić czy mam szukać nowej/używanej dmuchawy, są jakieś różnice w zależności od silnika czy obecności klimy?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

Gość krzycho2.0

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Podałeś poradę do VB a w opisie kolegi jest VA

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale w VA dmuchawa jest zamontowana podobnie także kolego maska w górę i na podszybiu masz to całe zło zdejmujesz ta długa uszczelkę podnosisz plastik do góry i masz to czego szukasz , wymontowanie nie jest trudne jednak dobrze się przyjrzyj pracy wentylatora być może to łożysko się zaciera czy da się wymienić nie wiem ja w swojej byłej VA wymieniłem cały wentylator kupiony na allegro za 40 zeta

Gość darek527

a jak wymienić taki wentylator krok po kroku?

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Dostep do wentylatora masz po zdjeciu tego plastiku, tzw. podszybia:

1. Zdjemujesz zaslepki na mocowaniach wycierakow

2. Kluczem nasadowym 13mm odkrecasz nakretki mocujace ramiona (zaznacz sobie na szybie wzdluz pior wycieraczek jak ramiona byly nalozone)

3. Odkrecasz uniwersalnym kluczem (tzw "francuzem") nakretki z tworzywa wokol trzpieni ramion wycieraczek

4. Podnosisz maske, sciagasz uszczelke na krawedzi sciany grodziowej

5. Wyjmujesz delikatnie ten plastik pod szyba (trzeba stopniowo odginac palcem uszczelke szyby i bedzie wychodzii)

6. Pod spodem centralnie jest wentylator, przykryty pokrywa z tworzywa sztucznego

7. Wersja z klima i bez klimy maja rozne wiatraki. Ten z wersji z klima (u mnie byl Siemens) jest identyczny z takim z Astry F - sam taki zalozylem

8. Plytka z rezystorami jest inna dla wersji z klima i bez. Wystepuja tez 2 rodzaje wtyczek - na piny okragle oraz prostokatne wsuwki - ta druga wystepuje chyba od 94r.

9. Wiatrak jest mocowany dwoma wkretami - po wykreceniu ich po prostu wyciagasz silnik z dmuchawa ku gorze.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.