Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

pablito_esp

Głośna praca silnika

Polecane posty

Witam auto posiadam już 8 lat takze troche juz je znam od pewnego czasu wydaje mi sie ze silnik zaczal glosniej pracowac tzn. "klekotac" na mocy nie stracil takze poza ta glosniejsza praca wszystko jest ok.Nie wiem czy mam sie udac do serwisu i poszukac czegos na kompie ?Prosiłbym o porady w tym temacie.

W dieslu klekot to głównie z układu paliwowego czyli kwestia stanu pompy i wtryskiwaczy oraz stanu paliwa.

Druga sprawa ze gdy zimniej diesel zawsze chodzi głośniej.

A kolejna sprawa to olej silnikowy który ma kluczowe znaczenie dla pracy silnika i oczywiscie w zimniejsze dni będzie to bardziej zauważalne

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Paliwo zawsze leje dobrego pochodzenia ,filtry i olej zawsze na czas wymieniane olej Mobil1 5W40 takze jezeli chodzi o kwestie techniczne z mojej strony,to wydaje mi sie ze o silnik dbam.Zdaje sobie sprawe z tego ze praca zimnego i rozgrzanego silnika sie rozni ale nawet i po rozgrzaniu pracuje zbyt glosno dla porownania szwagier ma vectre z tego samego roku ten sam silnik i u niego pracuje normalnie a moj silnik niestety klekocze jak traktor???

trzeba by sprawdzić, ewentualnie wymienić napinacz łańcucha, może pomoże

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

dochodzi jeszcze sprawdzenie stanu wtryskiwaczy, możez spróbować zalać jakiegoś szuwaksu do czyszczenia

a czy to moze miec zwiazek z wymiana rolki od napinacza ok pol roku temu ja wymienialem i moze wtedy mechanik zbyt slabo ja napial tylko zabardzo nie rozumiem w jaki sposob sie przeklada slabo napiety lancuch do glosnej pracy silnika?

to wydaje ci się, że klekocze , czy klekocze ?

po drugie od kiedy klekocze?

olej kiedy zmieniałeś ( cały czas taki sam, a może zmiana na inny) ?

może łańcuch rozrządu robi taki hałas ?

ile ma już przejechane ?

Sprawdz jeszcze stan poduszek pod silnikiem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

nie powinno mieć nic wspólnego z rolką i nic się tam nie napina, a jeśli chodzi o powód głośnej pracy to nie wiem tylko przypuszczam, musiałbym posłuchać żeby coś więcej powiedzieć, ale nawet minimalne przestawienie rozrządu może wpływać na złą pracę silnika,pozostaje jeszcze kwestia szklanek, mogę tylko spróbować Cię naprowadzić na możliwą przyczynę

Tak jak pisalem powyzej samochod mam juz 8 lat(przebieg 200tys) olej caly czas ten sam i jestem pewien ze odglos pracy silnika jest duzo glosniejszy niz np.pol roku temu.Ogólnie autko smiga ok tylko strasznie mnie wkorzaja odglosy pracy silnika,niewiem jechac z tym na kompa ...???

raczej do dobrego mechanika

Tak tak tu masz racje tylko znalezc dobrego mechanika czasami graniczy prawie z cudem.

przyjedź do wawy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.