Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

blapok

ogrzewanie lusterek

Polecane posty

Witam

Proszę o pomoc w sprawie ogrzewania lusterek.

Z tego co się zorientowałem lusterka i szyba tylna są na wspólnym . Tylna szyba grzeje,

natomiast OBA lusterka nie.

Maty są nowe, na kabelkach podpiętych do lusterek nie ma napięcia.

Próbowałem już różnych rzeczy i nic nie znalazłem.

Czy ktoś ma jakieś sugestie?

Z góry dziękuję.

Edytowano przez blapok

tylna szyba a lusterka to inna bajka

grzaniem lusterek sterują moduły drzwi

rozbierz boczki drzwi i sprawdź czy jest przejście z modułu na lusterko

Miałem z rok temu problem właśnie z tym padła mi mata jednego lusterka po wymianie na nowa dalej nie działała więc przeczesałem wszystkie kable i wyszło że wszystko łączy a napięcia na matę jak nie było tak nie ma .Aż w końcu samo się naprawiło i zaczęło grzać

prawdopodobnie jest w tych modułach opcja jak walnie błędem to odcina prąd do grzania i później kwilę schodzi z powrotem napięcia

Spróbuj również odpiąć aku w celu resetu

Edytowano przez zubek73

Skasowanie bledow rozwiaze problem.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

W moim przypadku nic nie rozwiazywało i błąd waliło cały czas że występuje

Jak to ?? Nie ma włącznika do grzania lusterek - grzeją razem z tylną szybą.. Czy nie ??

dokładnie razem z szybą tylnią

Sterowanie idzie po szynie can same grzanie lusterka uruchamia moduł drzwi

proszę czytac pytania ze zrozumieniem które zadał kolega wyżej "Jak to ?? Nie ma włącznika do grzania lusterek - grzeją razem z tylną szybą.. Czy nie ??"

więc odpowiedziałem tak a nie inaczej nie wnikając w szczególy ,

Ty napisałeś nie wnikając w szczegóły a ja napisałem szczegółowo żeby zaraz ktoś nie napisał że skoro moduł drzwi uruchamia grzanie lusterek a rec podgrzewanie szyby to kabelek od przycisku idzie do rec i modułów drzwi i gdzieś jest przerwany ale to nie jest tak bo wszystkim tym steruje can i podaje odpowiednie sygnały co ma dany moduł zrobić po wciśnięciu przycisku

Skoro cię uraziłem to przepraszam

Edytowano przez xpirat

Dzięki za pomoc.

Odłączenie aku nie pomogło więc w weekend biorę się za rozbierani drzwi.

cześć mam ten sam problem. nie grzeją lusterka. samochód był już w aso, sprawdzili przewody wyszło że to moduł drzwi. zamówili, podłaczyli okazało się że dalej nic. ostatecznie stwierdzili, ze to moduł kabiny który kosztuje ponad 2 tyś. czy moduł kabiny to moduł BCM?

"blapok" naprawiłeś u siebie?

mam mozliwość wymiany na używany moduł ale jak się okaże że nadal nie działa?

co może być jeszcze przyczyną? możecie polecić kogoś z warszawy, kto jest dobrze w temacie elektroniki w vectrze?

dzięki!

Pisałem już sam miałem przeboje tym jak naprawiłem sam nie wiem

Jeździłem sobie z miesiąc ze spaloną grzałką na lusterku więc zakupiłem nową popiołem i d*pa nie działa

Więc miernik i jazda nie ma napięcia więc kable przerwane myślę rozebrałem sprawdziłem miernikiem wszystko całe (jest przejście od modułu na lusterko

i tak z 10 razy odpinałem i sprawdzałem nawet sam moduł

Aż w końcu zaskoczyło i działają

składam boczki już koniec test i jasny gwint nie działa więc rozebrałem odłączyłem moduł przeglądnąłem jeszcze raz podpiąłem i działa i zanim założyłem boczki jeszcze sprawdziłem czy działa jak działało to skręciłem wszystko i działa do dziś

między każdym rozpięciem i zapięciem wtyczek kasowałem błąd obwodu lusterka może i to pomogło w jakimś stopniu

bcm (to moduł kabiny)

jest takie coś w tym że jak jest uwalone coś przez dłuższy czas to moduł odcina prąd od danej części

zostaw może aku rozpięty na noc

błędy masz oczywiście czy nie w module drzwi

Edytowano przez xpirat

cześć xpirat. nie wiem jakie miałem błędy, sprawdzali to w aso, podłaczali nowy moduł drzwi i nic. jakis czas temu odłaczałem aku bo czyściłem klemy, przy odłaczaniu coś za bardzo iskrzyło i alarm się właczył (w poprzedniej vectrze tak nie było). mogłem coś spieprzyć odłaczeniem?

jesli odłacze aku na noc nie rozkoduje sie nic? dzieki

jak masz polifta to odpinaj śmiało a jak przed to kod do radia musisz mieć

w przypadku gdy masz alarm tak iskrzy i zawyje z twoim aktualnym modułem bcm bo mam tak samo

Przepraszam, że nie w temacie, ale XPIRAT nie można do Ciebie wysłać PW, jakiś kontakt

Skrzynka wyczyszczona możesz pisać

Co może być powodem słabego grzanania dwóch lusterek.

Na odparowanie wody po deszczu trzeba czekać około 10 minut.

Witam,

w moim przypadku nie grzeje prawe lusterko (prawe ok), więc padło na matę grzewczą. Po rozebraniu i zmierzeniu miernikiem mata jest ok, ale miałem nową więc zamienilem.

Poskładałem całość i problem nadal jest. Napięcie na zasilanie ok 0,4V. Czy trzeba rozbierać boczek aby sprawdzić moduł drzwi? Czy jest jakiś inny sposób?

Bez rozebrania boczku raczej się nie obejdzie.Albo kabloteka albo moduł

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

napięcie jest 0.4 wiec kable całe

sprawdź czy jest masa jak jest sprawdź czy łącza na samym szkle te złączki jeśli łączą to przejedz się z 2 kilometry i podłącz kompa w celu wykasowania nie aktywnego już błędu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

gdzieś na forum czytałem (niestety nie znalazłem w historii), że napięcie rzędu 0,4-0,5V świadczą o awarii/zawieszeniu się modułu drzwi

Koledzy u mnie grzeje polowa prawego lusterka co radzicie?

Napisano (edytowany)

Mam taki problem. Niby mam 2 podgrzewanie boczne lusterka, ale nie grzeją chyba od zawsze.
Przy diagnostyce ciągle był błąd w obwodzie podgrzewania lusterka prawego.
Gdy uszkodziłem sobie lewe lusterko postanowiłem rozwiązać problem z ich podgrzewaniem.
Po diagnostyce otrzymałem identyczny błąd dotyczący i lewego i prawego lusterka - błąd w obwodzie podgrzewania.
Wymieniłem obydwa wkłady na nowe. Wówczas zniknął błąd lewego, ale nadal wskazywało błąd prawego.
Sprawdziłem przejście pomiędzy matą, a gniazdem/wtyczką drzwi pasażera od strony wnętrza samochodu. Nie ma przerwy - jest OK.
Jak badam opcomem przy wyłączonym ogrzewaniu to nie mam żadnego błędu, ale jak tylko włączę ogrzewanie wyskakuje błąd.
Drzwi pasażera nie posiadają modułu PDM.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, którędy idą przewody do ogrzewania prawego lusterka. Skoro nie ma modułu to może do panelu sterowania klimatyzacją, ogrzewaniem, ale gdzie dokładnie. Może tam jest jakaś przerwa, choć wątpię.

Nie mam też podświetlenia przycisku podnoszenia szyby. Przycisk dobry bo wkładałem do w inne drzwi i świeci. A do tego jest jeszcze objaw taki, że jak wyjmę ze skrzynki bezpieczników a aucie bezpiecznik 5 to przestaje mi świecić podświetlanie przycisków drzwi kierowcy, ale za to świeci mi właśnie podświetlenie przycisku drzwi pasażera.
Musze zbadać czy wówczas kody błędu się zmieniają, że np przerwany obwód lewego lusterka, anie przwego.

Może to brak masy w drzwiach pasażera ??? Nie ma wyjścia rozbiorę w weekend te drzwi i zobaczę. Może coś wisi niepodpięte.

Niestety poprzednik chcąc naprawić porządnie pogrzebał we wiązce prawych drzwi.

Posztukował wszystkie przewody kawałkami różnokolorowych kabelków i m.in. przeoczył ucięty przewód masy podgrzewania lusterka ukrywając je z innymi przewodami w termozgrzewalnej osłonie.

Podłączyłem na krótko masę lusterka do karoserii i podgrzewanie lusterek momentalnie zadziałało.

Chcę mieć spokój i kupiłem, nową wiązkę na allego.

Edytowano przez zice

Pozbylem sie problemu kupilem wklad lusterka za jedyne 20 zl wymienilem i wszystko gra

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Witam was

temat troche stary ale mam nadzieje ze mi ktos cos doradzi:)

Otoz nie chodzi mi ogrzewanie lusterek op-com pozakuje element grzewczy lusterka kierowcy wadliwe działanie, jednak nie grzeja obydwa na lusterku kierowcy miernik pokazuje 0.33 v jak nie wlaczone ogrzewanie a jak wlaczone to -0.33 v, a po drugie stonie nie na napiecia. Jesli przełoze lusterka odwrotnie to op-com pokazuje ze wadliwe działanie lusterka pasazera i na nim jest napiciecie takie jak wczesniej po stronie kierowcy a po stronie kierowcy nie ma napiecia.

Wydaje mi sie ze nie mam modułu drzwi pasazera tylko moduł drzwi kierowcy.

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.