Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
nowy200

X20DTH brak mocy

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowym uzytkownikiem VB 2,0 DTI.Posiadam ją od jakiegoś miesiąca.Kupiłem z uwalonym EGR (ani drgnie po zassaniu) i błędem P0400.Przetarty był wężyk od podciśnienia i nie ciągła w ogole.Naprawione jezdziła ok.A teraz osłabla a błąd jaki wyskakuje to P0418 (przekażnik "A" cośtam cośtam).I tu pytanie czy sztanga na turbo na wolnych obrotach powinna być wciągnieta i tak pozostawać nawet po dodaniu gazu?Czy może po dodaniu gazu powinna się poruszać?Dodam że po odpaleniu i zassaniu stoi sztywno i trzyma podciśnienie.Co ewentualnie do sprawdzenia?Czy to może turbo mowi papa powoli?Po dodaniu gazu węże od turbo do i/c i i/c kolektor robią sie twarde ale nie aż tak bardzo.Między 2 a 3 tys. obrotow jakoś tam jedzie i przyspiesza a wyżej coraz ciężej.Myślę ze wyczerpałem temat.Miał lub ma ktoś taki przypadek?Check sie zapala ale to od EGR ale wężyk z niego zdjąłem i zaślepiłem tak że podciśnienie jest sztanga turbo sie wysówa i tak pozostaje.Czy powinna się wracać czy nie po dodaniu gazu?Co może być uwalone?

moze byc ten zaworek obok turbo

Please login or register to see this quote.

zapewne chodzi tobie o cięgno turbiny - tak w każdym przypadku kiedy dti jest sprawne powinno być zaciągnięte i NIE DAĆ się ruszyć

tu masz takie vademcum DTi i problemów gdzie szukać przyczyn

Wygląda "odstraszająco " lecz to pozory

A najlepszym sposobem na sprawdzenie turbiny jest podpięcie pod TECH2 i jazda testowa.

Tak Marcin masz racje , podałem takie domowe sposoby

Please login or register to see this quote.

jesli chcesz byc pewien czy to ten zaworek przy turbo to go pomiń. wypnij podciśnienie z niego i podepnij bezpośnirednio do turbo. miałem ten problem i tak dowiedziałem sie ze zaworek do wymiany. u mnie jest tak ze ciegno od turbo rusza sie przy dodaniu gazu, a z tego co wiem a wiem ze katowałem swoja turbinke jest ciezka do zajechania.