Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest artas87

czujnik położenia wałka rozrządu - uszkodzony kabel

Recommended Posts

Guest artas87

Witam,

szukałem w różnych tematach, ale nie znalazłem więc piszę. Otóż klasyczny przypadek błędu i szarpania auta. Czujnik Siemens sprawdzony - działa. Poprzedni właściciel jak zauważyłem robił akcję reanimację tzn. użył zestawu naprawczego. Przecięty przewód, izolowany po kolei i w całość. Niestety, już 2 razy odwijałem całość i ponawiałem zabieg. Co jakiś czas dzieje się wszystko na nowo.

Pytanie moje czy idzie dokupić sam przewód z wtyczką od czujnika położenia wałka rozrządu i go samemu wymienić?

Byłem już w dwóch sklepach moto i nie znalazłem. Na alledrogo również ciężko.

Jeżeli ktokolwiek posiada coś takiego bądź wie jak zaradzić na mój problem z góry dzięki za odpowiedź.

Auto: Vectra B, 1.8 16V benzyna bez gazu. 1998r.

Pozdrawiam

Edited by artas87

Podjedz gdzies na szrot i wytnij sobie inna kostke z kabelkami.

Ja tez u siebie zmienialem, i nie jestem pewien, ale chyba taka sama jest do cewki.

musi gdzies byc....

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> ja wymienialem caly czujnik pol. walu korbowego,bo przewod rozsypywal sie w rekach i robil zware... zobacz u stachowiaka,a najlepiej przedzwon i sie zapytaj czy maja cos takiego...

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this link.

- wtyczka

Please login or register to see this link.

-czujnik

Wszystko orginalne a co do montarzu jedz do elektryka.

Temat wielokrotnie omawiany do zamkniecia;) na forum masz wszystko.

Witam,podepne sie pod temat gdyz u mnie mam ten sam problem co jakis czas zapala sie check,sprawdzalem na kompie i jest to blad czujnika polozenia walka rozrzadu .autem szarpie na pb i lpg pozatym auto slabe brak mocy obroty ograniczone ..przewod jest izolowany, ostatnio poruszalem nim i check zgasl . Pytanie do was czy do wymiany sama wtyczka czy tez czujnik?

Guest artas87

Spawacz o to mi chodziło.

Wielkie dzieki.

+ pomógł

Tylko jedz do elektryka niech to zrobi, sam kosz maly a masz pewnosc ze bedzie dobrze zrobione temat do zamkniaca:)

Edited by Spawacz

a ten drugi czujnik wału jak się nazywa ? ten z dluzszym kablem ? caly mam tan kabel sparcialy popekany izolacja pokruszona, wczoraj auto mialo zwarcie z tego powodu nie chcialo odpalic bo wywalilo 20A bezpiecznik pod maska, czujnik do wymiany, lecz niestety nie wiem jak on sie naywa konkretnie i jakiej firmy kupic. Bosch/hella/siemens co polecacie ? jaki koszt ? i gdzie najlepiej kupic.

dnblower nie osłabiaj mnie!!!

Mało jest o tym tematów.

Czujnik położenia wału, jedynie siemensa.

przepraszam ze tak nie doszukalem dokladnie ;(

ale w sumie pierwsza rzecz która mi unieruchomiła auto stad ten pospiech dziekuje za odpowiedz

Zostało Ci wybaczone

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Ale to ostatni raz

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">