Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
kubass22

z22se wadliwy wskażnik paliwa, czy to możliwe

Recommended Posts

witajcie dobrzy ludzie, mam zagadkowy problem z moja vectra, silnik z22se vectra c 2003r ostatnio zaobserwowałem gwałtowny wzrost zużycia paliwa, a mianowicie: zatankowałem do pełna pod korek weszło tylko 52litry (w chwili tankowania zbiornik był pusty według wskazań wskaźnika) zdziwiło mnie to bo wszędzie piszą że zbiornik mieści 60 litrów. po przejechaniu 130 km według wskaźnika ubyło pół zbiornika paliwa( jazda tylko w mieście) co mnie trochę przeraziło, dodam że komputer pokazuje średnie spalanie 10,7l co jest do przyjęcia jeżdżąc w korkach, pomyślałem więc że albo wtryski leją albo coś się dzieje z ecu, dostałem namiary na elektryka który przy mnie robił testy sprawdził wtryski, przepływkę obie sondy i przeprowadził kilka innych testów, wszystko w jak najlepszym porządku, co mnie zaskoczyło był w stanie nawet stwierdzić że w baku pozostało 38l paliwa,(taki odczyt pokazał jego komputer) więc prosta kalkulacja jeśli po zatankowaniu 52l pozostało 38l więc auto zużyło 14l na 130km czyli spalanie wyszło 10,77l identycznie z tym co wskazuje bc w aucie, lecz wskaźnik poziomu paliwa ma inne zdanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> elektryk testował auto dość długo sprawdził wszystko co tylko można było sprawdzić, i jedynie co stwierdził że problemem musi być wskaźnik paliwa, i stąd moje pytanie czy jest to możliwe czy ktoś z was spotkał się wcześniej z takim przypadkiem, i czy wystarczy zmienić cały licznik żeby wyeliminować ten problem czy może jakiś czujnik lub sensor przy pompie paliwowej??

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

bardziej to będzie czujnik w baku jak na liczniku sprawdź opkomem ile pokazuje czujnik w baku paliwa i po tym wyjdzie

nie bardzo rozumiem, czyli twierdzisz że odczyt który stwierdził elektryk jest błędny? bo on sprawdził ilośc pozostałego paliwa i wyszło mu 38l, czy ten odczyt może być błędny??

odczyt jest prawdopodobnie dobry elektryka tylko sam czujnik w baku jest zrypany w ostateczności licznik w co wątpię

ok, dzięki za podpowiedź,czy czujnik o którym mowa to ten od poziomu paliwa który podaje sygnał do wskaźnika paliwa tzw pływak??

tak właśnie o to mi chodzi

bo bc jako tako bierze info ze sterownika silnika tylko

Edited by xpirat

dzięki bardzo kolego za twoją kolejną pomoc, już dzwoniłem do mechanika jutro mi zamówi pływak w aso, mam nadzieję że to będzie właściwa diagnoza bo w innym przypadku okazałoby się że moja torpeda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> spala 25l na 100km bez racjonalnego wytłumaczenia bo wszystko co może to spowodować zostało sprawdzone i działa bez zarzutów

mimo wszystko sprawdź szczelność przewodów paliwowych bo jeśli elektrycznie będzie wszystko ok to może masz gdzieś dziure i ucieka

Dzięki, w piątek mechanik zmieni plywak to poproszę go o sprawdzenie przewodów, myślałem o tym ale gdyby były nieszczelne to chyba bylo by czuć paliwo w aucie? Jak myślisz??

dziś wymieniłem pływak, miałem wrażenie że wskazówka od paliwa delikatnie się podniosła, poczekamy zobaczymy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mechanik przejrzał auto od spodu czy nie ma żadnych wycieków wszystko ok, przewody paliwowe również szczelne, więc mam nadzieję że winowajcą zamieszania był pływak