Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
kubass22

z22se wadliwy wskażnik paliwa, czy to możliwe

Polecane posty

witajcie dobrzy ludzie, mam zagadkowy problem z moja vectra, silnik z22se vectra c 2003r ostatnio zaobserwowałem gwałtowny wzrost zużycia paliwa, a mianowicie: zatankowałem do pełna pod korek weszło tylko 52litry (w chwili tankowania zbiornik był pusty według wskazań wskaźnika) zdziwiło mnie to bo wszędzie piszą że zbiornik mieści 60 litrów. po przejechaniu 130 km według wskaźnika ubyło pół zbiornika paliwa( jazda tylko w mieście) co mnie trochę przeraziło, dodam że komputer pokazuje średnie spalanie 10,7l co jest do przyjęcia jeżdżąc w korkach, pomyślałem więc że albo wtryski leją albo coś się dzieje z ecu, dostałem namiary na elektryka który przy mnie robił testy sprawdził wtryski, przepływkę obie sondy i przeprowadził kilka innych testów, wszystko w jak najlepszym porządku, co mnie zaskoczyło był w stanie nawet stwierdzić że w baku pozostało 38l paliwa,(taki odczyt pokazał jego komputer) więc prosta kalkulacja jeśli po zatankowaniu 52l pozostało 38l więc auto zużyło 14l na 130km czyli spalanie wyszło 10,77l identycznie z tym co wskazuje bc w aucie, lecz wskaźnik poziomu paliwa ma inne zdanie

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> elektryk testował auto dość długo sprawdził wszystko co tylko można było sprawdzić, i jedynie co stwierdził że problemem musi być wskaźnik paliwa, i stąd moje pytanie czy jest to możliwe czy ktoś z was spotkał się wcześniej z takim przypadkiem, i czy wystarczy zmienić cały licznik żeby wyeliminować ten problem czy może jakiś czujnik lub sensor przy pompie paliwowej??

Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

bardziej to będzie czujnik w baku jak na liczniku sprawdź opkomem ile pokazuje czujnik w baku paliwa i po tym wyjdzie

nie bardzo rozumiem, czyli twierdzisz że odczyt który stwierdził elektryk jest błędny? bo on sprawdził ilośc pozostałego paliwa i wyszło mu 38l, czy ten odczyt może być błędny??

odczyt jest prawdopodobnie dobry elektryka tylko sam czujnik w baku jest zrypany w ostateczności licznik w co wątpię

ok, dzięki za podpowiedź,czy czujnik o którym mowa to ten od poziomu paliwa który podaje sygnał do wskaźnika paliwa tzw pływak??

tak właśnie o to mi chodzi

bo bc jako tako bierze info ze sterownika silnika tylko

Edytowano przez xpirat

dzięki bardzo kolego za twoją kolejną pomoc, już dzwoniłem do mechanika jutro mi zamówi pływak w aso, mam nadzieję że to będzie właściwa diagnoza bo w innym przypadku okazałoby się że moja torpeda

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> spala 25l na 100km bez racjonalnego wytłumaczenia bo wszystko co może to spowodować zostało sprawdzone i działa bez zarzutów

mimo wszystko sprawdź szczelność przewodów paliwowych bo jeśli elektrycznie będzie wszystko ok to może masz gdzieś dziure i ucieka

Dzięki, w piątek mechanik zmieni plywak to poproszę go o sprawdzenie przewodów, myślałem o tym ale gdyby były nieszczelne to chyba bylo by czuć paliwo w aucie? Jak myślisz??

dziś wymieniłem pływak, miałem wrażenie że wskazówka od paliwa delikatnie się podniosła, poczekamy zobaczymy

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> mechanik przejrzał auto od spodu czy nie ma żadnych wycieków wszystko ok, przewody paliwowe również szczelne, więc mam nadzieję że winowajcą zamieszania był pływak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.