Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Ruby1313

przegub zewnętrzny

Recommended Posts

Witam. Mam Opla Vectre C 3.2 GTS.

mam do wymiany przegub zewnętrzny. wszystko juz rozebrałem i okazałao się że nie mam żadnego pierścienia.żeby zdjąć przegub z półosi. jak go mam zdjąć użyć młotka czy jak?

dzięki za pomoc

wytrzyj dokładnie ze smaru miejsce połączenia przegubu z półosią i obejrzyj czy nie ma rowka z zabezpieczeniem, jeśli nie ma to albo użyjesz ściągacza do przegubów, albo zbijesz go młotkiem, jeśli jest zabezpieczenie to trzeba je rozgiąć i przegub powinien zejść bez większych problemów - nie jest to wbrew pozorom najłatwiejsza operacja dla kogoś kto robi to po raz pierwszy, ale świat należy do odważnych

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak już ci napisałem wystarczy gumowy młotek i parę mocniejszych uderzeń. Piszę tutaj na przyszłość ponieważ również nie mogłem znaleźć jak wymienić osłonę przeguba bez rozpoławiania półosi.

Please login or register to see this quote.

można wymienić osłonę bez zdejmowania przegubu, używa się do tego osłon uniwersalnych i specjalnego przyrządu w kształcie wydłużonego lejka, ale w przypadku vectry to chyba nie ma sensu

dzięki panowie. nie mam pierścienia na przegubie.wyczysiłem go i pusto, skorzystałem z pomocy SUHY- dzięki

młotek i troche siły i poszło

:-)

panowie potrzebuje wymienic uszczelnienie polosi (vectra c strona kierowcy anglik czyli chyba ta dluzsza) a nie chce zakladac nowego tematu. Szukalem na forum ale nic nie znalazlem w zwiazku z tym mam pare pytan. Czy trzeba wyciagac cala polos na zewnatrz czy da sie ja wysunac na tyle ze skrzyni by wlozyc uszczelnienie. Jak sie dostac najprosciej do uszczelnienia. Ja widzialem tam metalowa pokrywe (dekielek) z nacieciami(dziurami) na obwodzie przez ktore cieknie mi olej wiec mysle ze to uszczelnienie poszlo na polosi. Czy ten dekielek jest zakrecany czy wciskany. Moze macie rysunki jakies jak to cale polaczenie wyglada moze byc nawet rysunek z EPC. Z gory dziekuje.

Please login or register to see this quote.

uszczelniacz jest wciskany

nie moge nigdzie znalezc tego uszczelnienia moze ktos poda jakiegos linka a najlepiej numer czesci opla i jesli to mozliwe cene

musisz szukać czegoś takiego:

Please login or register to see this link.

dokładne wymiary do Twojego autka:

Wysokość 1 [mm]: 8,9

Średnica wewnętrzna [mm]: 35

średnica zewnętrzna 1 [mm]: 54,85

Dziś wymieniłem przegub zew. prawy .,, kulka w środku pękła na trzy części .Reszta kulek ok . Podczas skrętu w prawo lub lewo do oporu słychać było puknięcie .