Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

Zaloguj się, aby obserwować  
Ruby1313

przegub zewnętrzny

Polecane posty

Witam. Mam Opla Vectre C 3.2 GTS.

mam do wymiany przegub zewnętrzny. wszystko juz rozebrałem i okazałao się że nie mam żadnego pierścienia.żeby zdjąć przegub z półosi. jak go mam zdjąć użyć młotka czy jak?

dzięki za pomoc

wytrzyj dokładnie ze smaru miejsce połączenia przegubu z półosią i obejrzyj czy nie ma rowka z zabezpieczeniem, jeśli nie ma to albo użyjesz ściągacza do przegubów, albo zbijesz go młotkiem, jeśli jest zabezpieczenie to trzeba je rozgiąć i przegub powinien zejść bez większych problemów - nie jest to wbrew pozorom najłatwiejsza operacja dla kogoś kto robi to po raz pierwszy, ale świat należy do odważnych

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak już ci napisałem wystarczy gumowy młotek i parę mocniejszych uderzeń. Piszę tutaj na przyszłość ponieważ również nie mogłem znaleźć jak wymienić osłonę przeguba bez rozpoławiania półosi.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

można wymienić osłonę bez zdejmowania przegubu, używa się do tego osłon uniwersalnych i specjalnego przyrządu w kształcie wydłużonego lejka, ale w przypadku vectry to chyba nie ma sensu

dzięki panowie. nie mam pierścienia na przegubie.wyczysiłem go i pusto, skorzystałem z pomocy SUHY- dzięki

młotek i troche siły i poszło

:-)

panowie potrzebuje wymienic uszczelnienie polosi (vectra c strona kierowcy anglik czyli chyba ta dluzsza) a nie chce zakladac nowego tematu. Szukalem na forum ale nic nie znalazlem w zwiazku z tym mam pare pytan. Czy trzeba wyciagac cala polos na zewnatrz czy da sie ja wysunac na tyle ze skrzyni by wlozyc uszczelnienie. Jak sie dostac najprosciej do uszczelnienia. Ja widzialem tam metalowa pokrywe (dekielek) z nacieciami(dziurami) na obwodzie przez ktore cieknie mi olej wiec mysle ze to uszczelnienie poszlo na polosi. Czy ten dekielek jest zakrecany czy wciskany. Moze macie rysunki jakies jak to cale polaczenie wyglada moze byc nawet rysunek z EPC. Z gory dziekuje.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

uszczelniacz jest wciskany

nie moge nigdzie znalezc tego uszczelnienia moze ktos poda jakiegos linka a najlepiej numer czesci opla i jesli to mozliwe cene

musisz szukać czegoś takiego:

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

dokładne wymiary do Twojego autka:

Wysokość 1 [mm]: 8,9

Średnica wewnętrzna [mm]: 35

średnica zewnętrzna 1 [mm]: 54,85

Dziś wymieniłem przegub zew. prawy .,, kulka w środku pękła na trzy części .Reszta kulek ok . Podczas skrętu w prawo lub lewo do oporu słychać było puknięcie .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.