Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

S9MATEO

Uszkodzona Cewka i jakie Tego przyczyny

Polecane posty

Witam.mam maly problem z Viki,a dokladnie podczas jazdy przy dodawaniu gazu czuc jak szarpie autem..

dzis przejzalem caly silnik,typu styki na czujnikach,podcisnienia,a takze szczelnosc rury dolotowej idacej do przepustnicy"jest szczelna".

swiece ostatnio wymienialem wiec ten problem wyeliminowalem,a tak przy okazji zajzalem do kabli i cewki.

i tu moje zaskoczenie,jak zauwazylem ze jeden z palcow cewki jest zasmolony wraz z koncowka przewodu.

reszta palcow w idealnym stanie,az sie blyszcza na zloto..

tak wiec ewidentna przyczyna na 100% moze byc wlasnie ta cewka i na tygodniu planuje zakup nowej.

po wymianie podziele sie informacja czy usterka ustapila.

Mysle ze temat sie przyda,bo uszkodzenie cewki,kabli,swiec jest czesta przyczyna uszkodzenia sie we VB.

Opisujcie swoje sytuacje jakie mieliscie,a przyczyna wlasnie tego byla wlasnie cewka,badz kable.

Pozdrawiam. S9MATEO

Gość krzycho2.0

Mam kable i cewkę na zbyciu ale do 2.0 , ale ponoć pasują do któregoś 1.8

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

u mnie na pierwszy ogien idzie cewka do wymiany,bo jest strasznie usmolona..

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

a co do kabli to pasuja do 2.0 bo kiedys podmianialem od kumpla dla sprawdzenia..

Sprawdź może na początek najprostszym sposobem. Zdejmuj kable ze świec i obserwuj silnik czy inaczej pracuje. Jeśli na którymś cylindrze nie będzie zmian to znaczy że cewka. Może to przez luźny przewód tak się przypaliło. U mnie, co prawda w vałce, ale zasada ta sama. Jak padła cewka to strasznie szarpał na wolnych obrotach i lubił strzelić jak się za ostro wcisnęło na niskich obrotach. Do tego duży spadek mocy ale chyba w trakcie przyspieszania nie było chyba szarpania. Nie pamiętam dokładnie

Witam.

A ja mam tak. Wymieniłem świecie i przewody i nadal szarpie. Tak samo na gazie jak i pb.

Pozdrawiam

Jakie przewody i świece założyłeś? Może nieszczelność w dolocie albo przepływka czy EGR. Check się świeci?

Przewody to polskie silikonowe, świecie bosch 1 elektrodowe.Wczesniej sie świecił ale poszedłem zczytać błędy dzis i nic nie wykazało. Sprawdzalem po koleji swiece tzn sciagalem przy odpalonym poszczegolne swiece z cylindrow i zmienial na kazdym prace. Chyba oznacza ze cewka dobra.

Edytowano przez czarna vectra

Witam.problem ktory opisalem wyzej ustapil.auto nie szarpie,nie muli.zrywa sie teraz..

Ewidentna przyczyna byla cewka zaplonowa.po jej wymianie od razu inne auto.,

Pozdrawiam.

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć quote

Przewody i swiece ostanio wymienialem na nowe NGK.dolot sprawdzony"szczelny"przeplywka sprawdzana pod katem zmiennej pracy silnika i jest dobra.EGR mam zaslepiony.Check sie nie swieci.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.