Skocz do zawartości

Witamy na Vectra Klub Polska

Guest Image

Witamy na Vectra Klub Polska, podobnie jak na większości społeczności internetowych, musisz się zarejestrować aby uczestniczyć w naszym wspólnym życiu ale nie martw się jest to bardzo prosty proces, który wymaga minimum informacji, aby zostać zarejestrowanym.

Zakładając konto na Vectra Klub Polska, możesz uzyskać następujące przywileje:

• Zakładać nowe tematy i pisać odpowiedzi w innych
  • Subskrybować tematy i fora, aby uzyskać powiadomienia
  • Uzyskać własną stronę profilu i poznawać nowych przyjaciół
  • Wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników.

cichy117

Propagacja CB

Polecane posty

Witam! Po dzisiejszym doświadczeniu wpadłem na pomysł założenia tego tematu. Może znajdą się inni którym udało wyłapać się tak daleki odbiór. Otóż jadąc dzisiaj na podlasiu na odcinku Wysokie Maz.- Zambrów usłyszałem wywołanie mobili z... Hiszpanii. Słyszała go cała Polska. Co prawda nie słyszałem wyraźnie ludzi zgłaszających łączność ale on potwierdzał miasta m.in. Wrocław, Warszawa, Brzeg Dolny, Zielona Góra i jakieś miasto na mazurach. Niestety nie zdążyłem się odezwać bo była kolejka do niego a wjechałem do miasta i sygnał się urwał. Usłyszałem go potem 30km dalej (Ostrów Maz.) ale niestety zbyt krótko bo nawet nie dokończył wywołania i się urwał. Potem rozmawiałem z ojcem i też słyszał go w okolicach Wyszogrodu. Miał ktoś takie doświadczenia? Teraz chyba będę jeździł z rozkręconym radiem

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć image

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tez go dzisiaj slyszalem i nawet rozmawialem na 16 kanale dawal niezle 5-7 S i modulacja burza.

Takie lacznosci to nic nowego wiadomo ze na 19 kanale to ciezko cos uslyszec dalej w tym balaganie.

Kiedys to miesiacami sie czekalo na takie warunki a teraz prawie codzien slychac dalekie stacje ma na to wplyw min. aktywnosc slonca to co sie dzieje w warstwach atmosfery itp. czyli krotko propagacja.

Za mlodych lat

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak bylo wiecej czasu to siedzialem na CB i troche lacznosci natluklem w sumie cala europa na ile pozwalal owczesny sprzet. Teraz to na nizszych czestotliwosciach meksyk czy Ekwador bez problemu slychac.

Ja z racji takiej pracy a nie innej cale dnie slucham kanalu 19 i raz na jakis czas trafiaja sie takie mobilki z daleka jak ten dzisiaj Niemcy Francja Hiszpania o slynnej Nataszy ktora zawsze i wszedzie slychac jak radio maryja

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Natasza czyli ta zza wschodniej granicy którą słychać większość czasu na 19? Około pół godziny wcześniej nadawali francuzi. Ja też większość życia słucham 19 i pierwszy raz zdarzyło mi się usłyszeć naszego z takiej odległości. Różnych zagramanicznych słychać dość często. W tym roku mniej. Rok temu też jesienią nadawali na okrągło chyba ze 2 miesiące. Wiem mniej więcej na czym polega propagacja. Często występuje też w TV czy nawet w radiu FM. Kiedyś koło Ciechanowa odbierałem szwedzkie radio z tak wyraźnym sygnałem, że pokazał RDS

a ja jak słysze czasem 15-17 km w aucie to myślałem, że to dużo

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

Swojego czasu, jak mieszkalem w niemczech to zawsze jak jechalem do PL lub spowrotem to w okolicach Frankfurtu slyszalem niemieckie pogaduchy. Ciagnelo sie to ok 40-50km i za cholere nie wiedzialem jak mam to rozumiec. Kanal 28 byl, radyjko na AM a tu slyszalem niemiecki jezyk

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

W łódzkim często słychać jak ruskie sobie gadają. Strasznie mnie to denerwuje...

Często się tak zdarza zwłaszcza jak ktoś ma troszkę lepsze radio i lepszą antenę to po jakimś czasie robi się to uciążliwe gdyż zbiera cały syf z eteru a więc trzeba dobrze dobierać sprzęt do odpowiednich celów.

A co do propagacji to kiedyś znalazłem niezły artykuł jak ktoś ma ochotę to

Proszę się zalogować lub zarejestrować aby móc zobaczyć link

.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.