Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

sdfsdf.jpg

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

PIOTREK :D

szpara przy odbłysniku

Recommended Posts

witam

dzisiaj jadąc wieczorem zauważyłem ze lewa lampa mi nardzo nisko świeci i nic z tym nie idzie zrobic i zauważyłem ze przy odbłysniku na dole jest szpara 2-3cm i to chyba jest tego wina i teraz co z tym zrobic bo w omedze widziałem że jest taki wichajster który pozwala przestawic światła z eropy na anglika i sięwłasnie ten odbłyśnik odsuwał a u siebie takeigo czegoś nie mogę znaleźc

Mógłbyś chociaż napisać o jakie lampy ci chodzi

A do ustawiania świateł służą dwie śruby regulacyjne na górze lampy

o przednie od przedlifta (jak by nie bło widac na fotce przy profilu)

kreceni śrubą nic nie daje.

A nie wyskoczył odbłyśnik z zaczepu? Zobacz czy nie lata luźno. Mógł zgłupieć silniczek i wysunął się do samego końca

Jak silniczek się wysunie do końca to będzie w niebo świeciło. Sądzę, że odbłysnik spadł z regulacji, ja to robiłem tak, że wyjmowałem żarówkę od długich albo krótkich, palucha tam włożyłem i ciągnąłem odbłyśnik oraz jednocześnie kręciłem śrubą, żeby załapał gwint. A jak spadł z tych przegubów kulowych, to wkręcałem śrubę do końca, tak jakbym obniżał maksymalnie, dojdzie do konca już, poczuje opór i wskoczy na przegub.

Edited by pudeleQ

ok dzięki

odbłyśnik jest sztywno i nie lata

Pudelek sprawedę czy to coś da, dzięki

Rzeczywiście, jak się wysunie to świeci w niebo. Jak siedzi sztywno to znaczy że raczej nie spadło z odbłyśników. Jak regulujesz pokrętłem wewnątrz kabiny to przestawia się lampa?

Please login or register to see this quote.

Jest taka opcja, że może siedzieć sztywno, a spadło z mocowań, tzn. śruba dokręcona do końca, tak jakbys obniżał lampę, ale mocowanie jeszcze nie siedzi na tej kulce.

Szkoda że Piotrek nie napisał skąd wziął się problem. Wymieniał żarówkę? Regulował?

wymnieniałem żarówkę i wlewym i w prawym ale jeździłem i nic się nie stało świeciło non stop tak samo tylko ostatnio jak wracałem wieczrem to zaczęło niżej świecic lewe światło po 400km od wymiany żarówki się to stało.

A próbowałeś regulować wewnątrz samochodu?

już chyba naprawiłem

nie wiem jak to sie stało ale wyglądało to tak jak by lampa się sama rozregulowała i zaczeła świecic w dół

a nie mogłem na początku wyregulowac bo mi sie urwał jeden ząbek w tej regulacji i pomimo że się kreciło to położenie swiatła, teraz jest ok

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dzięki za pomoc.

witam podepnę sie do tematu , mam ten sam problem lewa lampa i świeci w dół regulacja ręczna nie działa ani elektryczna z środka pojazdu

Please login or register to see this quote.

czyli mam rozumieć żeby załapać gwint to wkręcać maksymalnie? a jak zakładać na przegub kulkowy to wykręcić maksymalnie? i taka sama akcja starami się wpiąć to na miejsce

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> dziś próbuje zobaczymy czy sie da u mnie zrobic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak załapać gwint to tak jakbyś podnosił lustro lampy, a w przegub to jakbyś opuszczał. W pewnym momencie zaprze się odblyśnik i powinno wpaść na zaczep.

a w która sie podnosi w prawo czy w lewo ;D