Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
dedert

Ukręcona śruba do regulacji zbieżności

Recommended Posts

Witam

Po wymianie tulei pływających w tylnym zawieszeniu miała być robiona zbieżność. Niestety podczas odkręcania śrub zbieżności jedna się ukręciła a druga obraca się wraz z tuleją. Jak na złość okazało się że warsztat nie może zamówić ani śrub ani tulei bo są nieosiągalne a koszt nowych w serwisie opla to ok 200 zł za jeden komplet-potrzebne są 2 (jest to cała kość - tuleja ze sruba). Oznaczenie kości to 0423002, śruby m12x100 chociaż zmierzone były dłuższe. Nie mam zamiaru płacić 400 zł za jakieś śruby, czy ma ktoś jakieś pomysły czym to można by zamienić? Czy można kupić gdzieś oddzielnie tuleje?

hmmm, dziwne bo ja też miałem problem z tymi śrubami i w ASO kupiłem te śruby na sztuki chyba około 19 zł za sztukę.

Please login or register to see this quote.

chłopaki sprowadzają tutaj samochody po dzwonach Angliki i nie tylko , podpytaj się ich , na pewno cos się znajdzie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

zwymiaruj te tuleje i poszukaj na allegro jest tego dość sporo, aaaa i zmień warsztat

Edited by zbigos74

Te tuleje "regulacyjne" (wewnętrzne) są dostępne w zamienniku, około 30 zł/szt (sztywne). Śruba musi być z ASO (mimośród).

śruby około 20zł sztuka do tego nakrętki po 9zł a te wahacze krótkie wymień sobie całe 80zł sztuka oryg GM, Fiat, lancia

ok popytam w ASO ale ten numer co mi mechanik podał 0423002 - nie mogę go nigdzie znaleźć co to konkretnie jest za kość.

244285484 23 002

RAMIĘ STEROWNICZE, DÓŁ, DODATKOWY

nr 22

Please login or register to see this attachment.

Poz. 22 to "ramię sterownicze" czyli ten krótszy wahacz (jest przed "bananem").

Być może występuje razem ze śrubą regulacyjną w komplecie.

Sama śruba ma oznaczenie 19, 23 i 24 po schemacie patrząc i występuje oddzielnie jako element wymienny.

Śruby niema w komplecie z tym wahaczem poprzecznym. Wahacz jak wyżej pisałem cena około 80zł oryg GM/fiat croma/lancia. Mechanik kazał Ci kupić te wahacze poprzeczne poneiważ nie da sie wyciągnąć starych aby wymienić w nich tuleje tak aby ich nie pociąć na kawałki

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:"> Więc dla potomnych info:

ukręcona śruba od regulacji zbieżności = wymiana wahacza poprzecznego.

Koszt części na stronę to około 110-120zł + robocizna.

Ok, dzięki śruby już mam mimośrodowe (nr 20 ze zdjęcia), podkładka powinna być stara, nakrętkę się znajdzie bo nie mieli w Oplu ani w Fiacie na miejscu. Za śruby dałem po 25 zł, ale w Fiacie mieli tańsze. Będę musiał jeszcze dokupić te śruby o nr. 23 (+ 24, 19) bo raczej na pewno też będą zapieczone. Oraz te wahacze krótkie - pytanie tylko czy oryginały czy moze z allegro? Jeden sklep sprawdził mi ceny tej części z Fiata- oznaczenie 51755681 koszt jednej 180 zł. A na allegro 74 zł:

Please login or register to see this link.

Koszt wahacza w serwisie Opla jednego ponad 200 zł.

Pytanie tylko czy warto się w to bawić czy lepiej oryginał?

Edited by dedert

Kolego bierz z allegro.Stare wachacze nie byly zuzyte kiedy je wymienialem w swojej VC wiec zamiennik z allegro da tez rade na dlugo.Kasa przyda ci sie na robocizne bo mechanik troche sie nad tym nameczy.Przebieg u mnie przed wymiana 170tys km

Witam!

Dziś zamówiłem całe kompletne śruby czyli te części o numerach 19, 23 i 24. Ale nie mając ASO Opla zmuszony byłem zrobić to we Fiacie. Czy te śruby od Cromy podejdą do Vectry C?

Tak podejdą bez problemu tylko w fiacie są troche droższe niż w oplu

Odkopię trochę temat. Będę robił zbieżność i śruby nie wyglądają najlepiej . Więc prawdopodobnie sie ukręcą. Mam już komplet drugich i teraz pytanie czy jak sie ukręcą to reszta wyjdzie. Czy ukręci sie bo jest zapieczona w tulei i tak łatwo to nie będzie że wybije ukręconą i włożę drugą ?

U mnie żadna się nie odkręciła, 3 wyszły z tulei chociaż łatwo nie było. Jedna zapiekła się i nie dało rady ruszyć

Dzięki. Dziś będzie walka. 

Niestety śruby stoją. Trzeba ciąć tuleje i śruby.

Śruby mam. Potrzebuje tuleje wahacza tylnego prostego na którym ustawia sie zbieżność  oraz tą na wahaczu główny na którym ustawia sie kąt pochylenia koła

Czyli rozumiem, że w awaryjnej sytuacji zapieczonych śrub trzeba wymienić śrubę nr 20 i 23 oraz wahacz 22 i tuleję wahacza 17? czy jeszcze trzeba przygotować się na jakieś niespodzianki?

Ten rysunek co wkleiłeś jest nie poprawny. 

Wymieniasz tulejki i śruby w miejscu gdzie zaznaczyłem na czerwono. 

Ewentualnie cały wahacz dolny prosty zaznaczony na zielono. Tuleja 45pln a wahacz na alledrogo 40

Edited by michalm83

Dzięki wielkie. Ten rysunek "z internetu" jest rzeczywiście mylący. Czyli mamy takie śruby:

śruba regulacyjna wahacza krótkiego (20):
OPEL 423969 / GM 24422972

śruba regulacyjna wahacza głownego aluminiowego (23):
OPEL 423970 / GM 24422973

Ja kupowałem używane śruby z demontażu za 40 komplet znaczy za 4.

Wysłane z telefonu

Tak zgadza sie.

Ja wymieniałem około rok temu wszystkie śruby regulacyjne wraz z wahaczem prostym i tulejami wewnętrznymi wahacza długiego - aluminiowego. Wymienione były również tuleje wewnętrzne długiego wahacza na nie oryginalne, podróbki chyba polskie. Po przejechaniu około 25 tysięcy właśnie z tych tulei wysunął się wahacz. Odradzam zakup nieoryginalnych tulei a tylko chyba takie można dostać. Lepiej chyba kupić całe wahacze. Teraz czeka mnie znów regulacja i wymiana wahaczy na oryginalne z tulejami.