Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

gadoslaw87

Problem ze spalaniem Oleju

Recommended Posts

Witam jestem tu nowy. Problem mam taki kupiłem fajna Vectre B kombi z silnikiem 1.8 16v i coś sie z olejem dzieje. Poporostu jakies 3 miesiące temu wymieniałem olej znalazłem na forum ze w misce ma byc jakies 3.5 L. tyle wlałem i po 3 miesiącach postanowiłem sprawdzic poziom oleju i co mnie zdziwiło poziom na bagnecie był przy wartości minimalnej. Więc dolałem i było ok. Wczoraj sprawdziłem i na bagnecie wychodzi ze wogóle nie ma oleju. W serwisie powiedzieli mi ze Vectry z tymi silnikami maja apetyt na olej ale czy az tak duży. Dodaje ze kilometrów troszke przez te 3 miesiące narobiłem. Prosze o pomoc

na forum sa o tym tematy i to sporo

opel podaje gorna granice spalania oleju od 0,7 do 1 litra na 1000 kmow

szczegolnie silniki 16 zaworowe 1,6 1,8 i 2,0

nie wiemy ile dolales na ile kilometrow

policz a sie dowiesz czy przekracza norme czy nie

może nic nie spaliła ....nalał co najmniej o dwie flaszki za mało

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

nie wiem gdzie widziałeś te 3,5litra

nie wiem czy tam wchodzi 4 czy 4,5 czy 5 ale na pewno nie 3,5

Please login or register to see this link.

jeszcze kwestia jak pomiary robiłeś

ja tam nie wiem jak tam inne 1.8 ale kilka moich Z18XE spala tyle oleju, że między wymianami co 10tyś nie dolewam nic a na bagnecie brak ubytku. Co innego X16XEL on potrafił wypić i 2l na 10tyś. Wynika z tego, że mam szczęście czy po prostu auto z realnym przebiegiem?

Please login or register to see this quote.

Czyli mam rozmieć, że nie sprawdziłeś stanu po wymianie oleju?? Hmm.. ciekawa praktyka....

Auto na równym parkingu, i ( wg producenta ) już po 5 minutach o wyłączeniu silnika możesz sprawdzić stan oleju. Proponuję dobrze powycierac bagnet i wtedy dopiero dokonać pomiaru.

Co do stanu oleju - ja do mojego X18XE wlewałem prawie 5 ltr oleju ( tam jest duża miska ) a spalanie normalne jest takie jak szabrownik napisał - poniżej ltr / 10 000 km.

Może dolał się olej do filtra i dlatego ci ubyło. Bo 1.8 nie zbyt ma apetyt na oleje

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Musisz to zrobić przy wymianie tak, że spuszczasz olej odkręcasz filtr natępnie ładujesz nowy i zakręcasz śróbe od wlewu, dolewasz olej i odpalasz na półminutki i wtedy sprawdzasz

PS. 3.5l wchodzi do punto 1.2 motor

Edited by dancio77

A to mozna jakoś inaczej olej wymienić??? Bez jaj...

trzeba brać pod uwagę, że ok 0,1 do 0,3 litra starego oleju zostanie w silniku, bo po prostu wszystko nie zleci

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Sorry, ja sądziłem, że to jest oczywiste. My tu nie piszemy o mapach wtrysków, tylko o spuszczeniu starego i wlaniu nowego oleju, a ja jak czytam pierwszego posta mam wrażenie, że kolega Gadosław najprawdopodobniej nie sprawdził nawet stanu po wlaniu ( nota bene ) zbyt małej ilości oleju. Nic więc dziwnego, że po miesiącu jest za mało.. skoro być może ciągle było poniżej minimum...

Martimo można wyssać olej przez górę.

Zgadza się, choć ta metoda ma swoje zalety i wady. Ja ( ale to moja opinia ) jestem jednak za tradycyjną metodą. Ale tak czy siak trzeba stan oleju sprawdzić po wymianie.

3,5L to do x16xel

Ludzie do Corsy 1.0 wchodzi chyba z 4L oleju to do 1.6 ma wejść 3.5? Ja tam chyba lałem z 4.5L

Miałeś Primex 1.6 i nie pamiętasz? Do x16xel według instrukcji wchodzi 3.25l z filtrem oleju. A do 1.8 x18xe autora według instrukcji 5.0l z filtrem 7,3l płynu do chłodnicy.

No bez jaj

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Tyle pisze tyle wchodzi . Primex po swapie zapomniałeś o pocziwym 1.6

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> ?

To co ja miałem dziure w misce? Jak lałem około 4L to miałem ledwo minimum na bagnecie.

Teraz do 2.5 wchodzi 5.5L

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

A według instrukcji którą mam do auta z Niemcowni do V2.5 (x25xe) wchodzi 4.5l a do x18xe1 4.25l oleju. Dziwne rzeczy się dzieją.

np. bez odpalenia?

Widziałem różne najróżniejsze sposoby więc po prostu uświadamiam kolegę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

normalne ja mam vectre 1.6 16v i pali duzo oleju kolo 0.5l na tysiac znajomy ma taka sama i na dodatek zagazowana i oleju bierze tyle co nic, na to nie ma reguly

Ja posiadam taki silnik do mojego wchodzi 4,5 litra oleju a plynu z klima 7,3 litra.

Ja kupuję 5L +1L na dolewki, i wystarcza od wymiany do wymiany, chyba że pociskam jej troche, to już może nie wystarczyć

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:"> ale przy spokojnej jeździe nie bierze prawie nic.

A jeśli chodzi o pojemnośc oleju, to ja zawsze wlewam 4.5L i potem dobawiam aby na miarce było nie więcej jak 3/4

Ja mam x18xe1 i wlewam 4,2 l. Na dolewki, po przejechaniu 8tys km, zużyłem na razie 1l oleju. Myślę, że w normie.

mala rada dla tych ktorym nasze vb biore sporo oleju, nie dolewajcie na max starajcie sie dolewac troche ponad kreske minimum

Do X18XE przy ostatniej wymianie wlałem nieco poniżej 4,5l oleju, także w pewnie w tych granicach powinno oscylować.

Ja do x18xe laje miedzy max a min rowne 4,5 litra, spadnie do min dolewam 0,5 i smigam dalej;p