Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wojciech32

kupno i wymiana termostatu

397 posts in this topic

HEj Fachmani!!!

Mam kilka pytań:

1.Kto i kogo poleci mi do kupienia termostatu?

2.Ile to kosztuje dokładnie bo ceny sa rózne...

3.Czy można to zrobic samodzielnie? Może ktoś podeśle jakis pościk

0

Wprawdzie było już to wałkowane ale:

Ad1. Polecam Macieja Mądrego adres w linkach.

Ad2. Pan Maciej nawet telefonicznie wszystko Ci wyjaśni.

Ad3. Czytaj moją poradę na tym linku

Please login or register to see this link.

0

Gdzie znaleźć adres, telefon chociazby do Pana Macieja Madrego???

0

na stronie glownej www.vectraklub.pl w linkach

0

A "szukać" to Pan Szanowny nie potrafi ? :shock:

Nauka szukania to tu :arrow:

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:">

0

Pan "Klex" wybaczy...ale pouczanie w takim stylu nie przystoi...klubowiczowi

0

Please login or register to see this quote.

Niestety to nie jest pouczanie tylko zwrócenie uwagi na fakt posiadania na forum opcji szukaj.Opcja ta została stworzona po to by w jak najwygodniejszy i jak najszybszy sposób dotrzeć do pożądanej informacji. Ponad to ma częściowo zapobiegać powtarzaniu się poruszanych wcześniej tematów

A co do pouczania to na pierwszej stronie każdego działu na czerwono jest coś na ten temat napisane

"Ważne ogłoszenie: UWAGA !! Zanim napiszesz przeczytaj to !!!"

Ale jeżeli ktokolwiek kiedykolwiek poczuł się obrażony z powodu mojej podpowiedzi to bardzo przepraszam

PS., Co do mojego stylu to coś nie tak?

0

pod adresem Klubowicza, szacunek dla starszych tego wymaga...

...skończmy jednak lepiej tą dyskusję bo to chyba niewłaściwe miejsce...

0

Witam. Wczoraj chciałem wyjąć termostat w VB Z18XE i jest pewien problem. Nie mam takich kluczy, najlepiej podejść do tych śrub oczkowym torxem, ale chyba takich w ogóle nie ma. Ponieważ przeszkadza w odkręcaniu zbiorniczek od płynu do wspomagania nie mozna dojść do tych śrub. Czy konieczny jest demontaż pompy wspomagania żeby wyjąć termostat? Czy jest na to lepszy sposób?

Pozdrawiam

0

Wymienilem termostat i zrobilem to bez demontazu pompy. Owszem, potrzebny jest odpowiedni klucz torx, z dość krótkim króćcem żeby podejsc do dolnej śruby pod obudową termostatu. Całośc (z odpowietrzeniem) zajeło mi to niewiele podan godzinke...

Pozdrawiam

0

Witam,

czy ktoś orientuje się jaki rozmiar tego klucza jest potrzebny - muszę wymienić termostat, niestety nie mam od kogo pożyczyć torxów a kupno całego zestawu mija się z celem ze względu na cenę. Widziałem zato same nasadki na sztuki (ok. 10 złotych), ale nie wiem jaki dokładnie rozmiar jest potrzebny.

Będę wdzięczny za info

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

1

to jest torx nasadowy o rozmiarze 14 (chyba przed 14 jest napisane E), klucz który kupisz będzie nie odpowiedni. Będziesz musiał go przerobić, bo jest za długi i nie podejdziesz od dołu. Chyba, że nie chcesz robić sobie zachodu, to podjedź do mechanika (mój w Otwocku specjalnie sobie dorobił klucz do tego) i za 50 zł Ci wymieni. Pozdrawiam.

0

ale nie wiem jaki masz silnik w Zafirze, więc może tam jest inaczej

0

Dzięki za informacje,

chcę się z tym sam pobawić, dowiadywałem się w warsztatach i za wymianę termostatu chcą ok. 100 i jeszcze do tego najlepiej wymienili by całość z obudową (ponad 200), a znając nasze warsztaty to jeszcze napewno coś im wypadnie i ze 350 pęknie.

A przy odrobinie chęci i dobrej woli można podobno wymienić sam wkład za ok 60 - 80 złotych, to razem z zakupem klucze wychodzi ok. 100, chyba nie mała różnica - zostaje na cały bak paliwa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Pozatym widziałem, zę kiedyś na forum ktoś dokładnie opisał swoją przygodę z wymianą termostatu (razem ze wszystkimi potrzebnymi kluczami), ale nie mogę tego znależć.

0

Z tego co wiem jeżeli masz silnik Z18XE, to nie wymienisz samego termostatu, miałem ten sam problem. Trzeba kupić całość z obudową. U Mądrego w Poznaniu kupiłem z przesyłką za 230zł - to najtaniej gdzie znalazłem. W Wa-wie w serwisie zaśpiewali mi 270 zł za termostat, a w sklepie zamieninik też około 300zł. Więc chyba nie bardzo tu cos wymyslisz.

0

Zgadza sie.Tesciu przedwczoraj wymienial w Zafirze 1.8 i to z obudowa.Zamiennik to ok 300zl.Tesciu wyrwal u znajomego za 50zl kompletny termostat.

0

mam X18XE1 - dowiadywałem się w dwóch różnych sklepach i powiedzieli, że da się to rozłożyć - zacząłem się tylko zastanawiać czy w Z18XE są takie same śruby ???

0

w X18XE1 jest to samo, a propos rozłożenia termostatu to ciekawe gdzie kupić wkład lub od czego dopasować, jeżeli nie występuje u producenta? Ten wkład z poprzedniego modelu (X18XE) raczej nie pasuje

0

Tak czy inaczej zamierzam sam się za to zabrać, chcę wymontować cały termostat razem z obudową, udać się z tym do sklepu i kombinować, jeśli nic nie dobiorę to zawsze pozostanie jeszcze opcja kupna całości - na allegro kupiłem komplet nasadek torxów za całe 28 złotych

Ale chyba odłożę tą robotę na kiedy indziej, bo nie bardzo chce mi się grzebać przy samochodzie gdy na dworzu jest -20

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jak uda mi się coś wymyśleć z tym termostatem to dam znać.

0

na razie proponuję włożyć karton na 3/4 chłodnicy i jeździć. Pozdrawiam

0

pytalem w lodzi, do silnika X18XE1 oryginalny termostat kosztuje 260zl, zamiennik Gates-a 153zl a sam wklad 70zl, musze jeszcze sprawdzic kilka miejsc, narazie jest tektura

P.S. W salonie vauxhalla oryginal GM wychodzi 218zl... (40f)

0

Do X18XE termostat znalazłem za 80 zł wraz z obudową...

Zapytajcie tego pana czy ma cos dla was

Co do zmiany TYLKO samego termostatu bez wymiany obudowy to wam odradzam.A dlaczego?Bo podczas rozbiórki owszem wyjmie sie go szybko ale mozecie niechcący uszkodzic,wygiąć, zdeformowac te blaszki co otwieraja i zamykają termostat i bedzie się on otwierał...ale nikt niepowie w jakim zakresie temperatur...

0

o ile wiem do mojego auta jak i zarówno do silnika X18XE1 jest inny termostat, ale wygląda podobnie, czy mam rację? Bo ja zapłaciłem 230 zł i ta cena 80 zł lekko mnie wkurzyła. W katalogach wystepuje inny model termostatu.

0