Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

potryk

VB kombi ciemne lampy tył

Recommended Posts

Witam.

Wszędzie szukam i nie mogę znaleźć lamp tył ciemnych, jedynie znalazłem takie ale od omegi, a do viki nie ma nigdzie

Please login or register to see this link.

Czy ktoś gdzieś widział podobne lampy do VIKI B w kombiaku ?

jak dobrze pamiętam to wystepowały dymione do kombiaka ale rarytas to był zawsze

dymione to są w poliftach ale czarnych i jeszcze na ledach chyba nie ma - zresztą nawet jakby były to z homologacją byłoby cięzko

Kilka lat temu spotkalem sie z VB Kombi ktora miala ori dymione lampki,widzialem je tylko raz i to na Essen Motor Show,nawet nie pamietam jaki to byl producent.

No właśnie, do wszystkich innych są a do kombi prawie niespotykane.

Dlatego warto kupić puszkę sprayu do przyciemniania lamp i samemu pomalować, koszt 15 - 20zł

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

I wtedy dowodzik leci, a ja trochę robie km i często mam rutynowe kontrole.

Ja mam folię - jak coś to odrywasz i jedziesz dalej. Koszt 12zł. Poza tym nie mam czarnych a lekko ciemne. Na przeglądzie wszystko ok, świecą normalnie itp.

A masz jakąś fotkę, jak to folią wygląda ?

W temacie o mojej Viki jest fota - ale z komórki i wyszło ciemniej niż w rzeczywistości

w dziale VC jest o przyciemnianiu lamp folią...

Oracal 8300 i masz duży wybór kolorów i jasności.

Właśnie taka robiłem opierając sie na tamtym temacie :-)

nic nie leci i przeglady tez normalnie mi przechodzi

Please login or register to see this link.

jednym przechodzi, innym nie

To tak samo jak z ciemnymi szybami - jeden będzie 10 lat jezdził a inny tylko 10 dni...

No właśnie mnie zastanawia co innego... jakie są przepisy dotyczące tylnych lamp ?

Chodzi mi o to że jest o tym na jaki kolor i kiedy mają świecić, oraz że obowiązkowo są odblaski... ale nie ma chyba nic o chociażby jasności świecenia...

Wiem że kilka osób się w ten sposób skutecznie broniło przed patrolem który się przyczepił np. lamp pomalowanych na srebrno (w kolor budy, ale jedna cienka warstwa, tyle żeby je "ukryć") albo całkowicie bezbarwnych (czerwone odblaski były dołożone w innym miejscu, ale spełniającym wymagania techniczne w.s. wyposażenia pojazdów)

kto nie ryzykuje ten nie ma...

No coż,każda lampa ingerowana jest niestety nielegalna. Lampa zawsze posiada gdzieś na szkle czy na obudowie kod homologacyjny,z którego można odczytać jaka to lampa i do jakich zastosowań etc. Również sama homologacja jest udzielana na lampę dostarczoną przez producenta w stanie oryginalnym,tj. nie pomalowaną,nie oklejoną itd itd. Wszystko to jest ingerencja,która prowadzi do utraty homologacji,a co za tym idzie legalności,a to że jeden policjant zatrzyma a drugi nie,to już inna bajka.I żeby nie było,bo sam mam własnoręcznie przyciemniane lampy z przodu i z tyłu,no ale trzeba oddać prawdę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja np przyciemniłem tylne lampy sprayem do lamp i na początku przyznam bałem się jakichkolwiek skutków. Jednak od kiedy kilka razy miałem na tyłku policję i nie wiem czy nie zwrócili uwagi czy po prostu nie wygląda to na tyle, żeby było się do czego przyczepić uwagi mi nie zwrócono. Kwestia chyba jak bardzo przyciemnimy klosze. Ja położyłem dwie warstwy i dla mnie wynik jest zadowalający.

prawda jest taka jak wszyscy mówią, zależy na kogo trafisz.

Tez mialem wsteczny i tylne kierunki potraktowane spreyem,ale delikatnie. 3 lata bez problemu przechodzila przeglad

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja u siebie również pomalowałem sprayem tylne klosze i nawet ITD nie miała problemów