Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Iwan_89

Problem ze sprzeglem. Nic nie pomaga..;/

Recommended Posts

witam jestem tutaj nowy. Posiadam od kilku dni VB 1.7 isuzu. Mam problem ze sprzeglem gdy zmienam bieg pedal zostaje w podlodze a auto juz wtedy zaczyna ciagnac. Zaczyna szarpac i gasnie i tak za kazdym razem. Kilka razy odpowietrzalem ale to i tak nic nie dalo. Moze ktos bedzie wiedzial jaka moze byc rzyczyna tej awarii. Z gory dzieki i pozdrawiam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zobacz czy nie masz plamy pod autem lub czy nie cieknie płyn na wysokości łączenia skrzyni z silnikiem jeżeli tak to padł wysprzęglik.

aha. mechanik zobaczy. a moze tez byc popsute lozysko? bo jak pedal wpadnie w podloge to rusza i ciezko jest nawer wybic bieg.

predzej wysprzeglik albo koniec sprzegla

tak czy siak trzeba to sprawdzic a nie gdybac co to

jak nic nie cieknie to trzeba skrzynie zwalic

samo sie nie naprawi

wlasnie dostalen telefob od mechanika ktory powiedziam ze sprawdzil i ze na 99% do wymiany jest wysprzeglik i pompa jak myslicie mozliwe to czy macie inne przypuszczenia ?

Albo pompa albo wysprzęglik, jeżeli ubywa płynu i cieknie z pod skrzyni to wysprzęglik, pompa na ogół przepuszcza w środku przez tłoczek ale wtedy nie ma wycieku na zewnątrz

winowajca jest wysprzeglik.... i teraz mam pytanie wysprzeglik znajduje sie w skrzyni ??

Wysprzęglik znajduje się między skrzynią a silnikiem i trzeba zdemontować skrzynię aby się do niego dostać

no to ladnie. Mechanik powiedzial ze bedzie trzeba wyciagnac silnik zeby bylo dobre dojscie ma ktos jakis inny patent zeby zrobic ta wymiane?

Silnik??? Może całą rozbierze żeby było łatwiej. Ja robiłem sprzęgło w mojej vałce i poprzednio właśnie w isuzu. Trzeba tylko rozkręcić wahacz i opuścić na sankach

zmien mechanika

bo ten to jakis cudak

skrzynie sie dolem wyciaga po odkreceniu sanek

zmienie napewno. bo dosyc chce

cudowac to jeszvze taka cene krzyknal ze az za glowe sie zlapalen

Moim skromnym zdaniem pasowałoby zacząć od pompki sprzęgła. Wychodzi na to że jeśli pedał zostaje w podłodze a samochód rusza to przepuszcza pomkpa ale to tylko moje przypuszczenia. Druga sprawa to można spróbować podmienić na jakąś używkę a wymiana napewno jest dużo łatwiejsza jak wysprzęglik

tez myslalem ze pompka padla ale ewidenty wyciek jest z laczenia skrzyni z silnikiem

A to już zmienia postać rzeczy

powiedzcie mi czy to bedzie dobre niby pisze ze pod moj silnik tez sie nadaje. A tutaj 180 zl + przesylka to max 190zl wyjdzie a u mnie w miescie wolaja od 280 zl++ za ten wysprzeglik

Please login or register to see this link.

Wiadomo że LUK czy SACHS będą drogie ok .400zł. Ja osobiście nie tak dawno miałem nieprzyjemność wymiany i firmy maxgear 200zł - zrobiłem od tamtego czasu ok 4000km i wszystko ładnie śmiga.

to mowisz ze to co pokazalem moge smialo wziasc ?

tej firmy osobiście nie znam, maxgear też nie jest firmą jakąś super ale daje rade. Jak nie chcesz zbyt często ściągać skrzyni to LUK albo SACHS, albo ewentualnie MAXGEAR

Maxgear to raczej części z niższej półki, jeżeli chcesz mieć spokój na długi czas to załuż porządny LUka, SASCHa albo VALEO inne szybko szlak trafi

Chłopaki powiedzcie mi bo znalazlem wysprzeglik maxgear bedzie idealny do mojego Isuzu ?

Please login or register to see this link.

Silnika nie trzeba ani wyciagac jak koledzy wyzej napisali, kumaty mechanior odsunal by sobie skrzynie od silnika, wtedy ma dostep (nie jakis super ale spokojnie wysprzeglik mozna wyjac i wlozyc, tarcze sprzegla rowniez wiem bo mi tydzien temu wymienial w ten sposob). Wysprzeglik z wyzszej polki powinien wystarczyc juz chyba do konca zywota tego auta, moj stary wysprzeglik wyciagniety ze skrzyni byl jeszcze orginalny z 96' wiec naprawde dlugo wytrzymal, niestety ja z braku laku musialem sie pokusic na cos tanszego znalazlem LCC (polski) za 200zl. Zobaczymy ile polata.

Najlepiej jakbys wzial wyjal stary wysprzeglik i zobaczyl czy jest na 2 czy 3 sroby to juz by zaweziło obszar poszukiwan pasujacego wysprzeglika.

Moj LCC prawdopodobnie pasi do vb (do vb napewno bo jezdze na nim) i astry g.

Ale tu właśnie wszyscy piszą że silnika nie trzeba wyciągać. Niestety trzeba opuścić sanki i odkręcić od nich lewy wahacz. Inaczej jest za mało miejsca. Sprawdzałem na isuzu i vałce. Jest tak samo