Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stackhouse

Co wymienić dodatkowo bo opony ścierają się po wewnętrznej stronie.

Recommended Posts

Witam.

Byłem ostatnio naprawiać drzwi u gościa który prowadzi warsztat i z którym się dogadałem, że w razie jakichkolwiek problemów z autem on mi będzie robił. Gość jest moim znajomym i dopiero nie dawno się zgadaliśmy, że ma warsztat (dziwne ale tak wyszło, że dopiero) wiec jestem gościa pewny, że można mu zaufać. Podjechałem z nim do zaprzyjaźnionej stacji kontroli pojazdów żeby dokładnie określić co jest w zawieszeniu do wymiany. Okazało się, że ogólnie nie jest źle. Do wymiany: tuleje wahaczy osi tylnej (poprzeczne i wzdłużne) plywające (nie wiem czy czegoś nie przekręciłem bo pisze z pamięci bo nie zapisałem od razu. I była jeszcze jedna rzecz, której nie mogę sobie za chiny przypomnieć ale pamiętam, że jest odpowiedzialna za nadmierne ścieranie się opon po ich wewnętrznej stronie. Do wymiany jest coś co trzyma koła w pionie i po jednej stronie się bardziej ścierają. Możecie mi powiedzieć co to może być?

Bo mam skompletować części i wtedy podjadę na wymianę.

Przeważnie wymienia się komplet 4 tulei pływających (po 2 szt. na stronę) oraz 2 tuleje główne wahacza wzdłużnego (1szt. na stronę)... rzadziej tuleje wahaczy poprzecznych (4szt.) - tutaj radziłbym je sprawdzić czy faktycznie noszą ślady zużycia

A potem zbieżność ustaw koniecznie!

Jak już miałbym rozgrzebać auto to lepiej zrobic wszystko na raz. Czy taki zestaw:

Please login or register to see this link.

byłby dobry i kompletny żeby mieć spokój z tulejkami i wyeliminować problem z nierównomiernym ścieraniem się opon? Do tego wymieniłbym sprężyny na coś takiego:

Please login or register to see this link.

Jak radzicie?

Edited by Stackhouse

Ja tam Krafta nie polecam... no chyba że chcesz zrobić i sprzedać to tak

Inaczej gdybyś chciał jeszcze pojeździć autkiem... tutaj poleciłbym wymianę na coś lepszego, tj. Lemforder, Febi/Bilstein, Rouville

Edited by matrox

300zł za zestaw zawieszenia na całe auto? Żartujesz? Skompletuj to z firm co kolega podał.

Warto inwestować w Lemfordera? Tak mniej więcej na ile starczy takie zawieszenie lepsze po normalnym lataniu po Szczecinie i okolicach?

Jeśli auto będzie używane w normalny sposób to przejeździsz wiele, wiele lat

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

mam tej firmy łączniki stabilizatora na przód i jestem zadowolony, wcześniej miałem jakieś noname i padły po pół roku, a drogi jakie mamy to każdy wie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Lepszej firmy nie dostaniesz. W pierwszej vectrze kupiłem tanie tuleje pływające i padły po 3 kkm. Do tej założyłem 2 lemfordera i po 80kkm spokój