Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Stackhouse

Głośniki z Sony MHC-RG220 do Viki i radio SONY DSX-A30

Recommended Posts

Witam.

Posiadam wieże taką jak w temacie napisałem i chciałem się zapytać czy głośniki z tej wieży można jakoś zamontować do Viki żeby dobrze grały? Kolumny same w sobie graja bardzo ładnie a wieża nie jest mi potrzebna...stąd moje pytanie.

No i czy da radę to podpiąć pod w/w radio tak żeby sterowanie z kiery działało. Albo dobrać jakieś inne radio w którym można podziałać ze sterowaniem.

Co Wy o tym myślicie?

z tym sterowaniem to jest cięzko i rzadko raczej działa, bo jezeli znajdziesz takie radio ze sterowanie by działło to zazwyczaj trzeba dokupic specjalny sterownik kosz ok. 150-200zł także nie bardzo sie to opłaca. Moze zainwestuj w jakies nowsze radyjko od opla vectry b poliftowej badz od astry 2 na cd i zmienarke do tego??

Aha. A jak to jest bo niektóre radia np od VW mają wyjście na zmieniarkę i wtedy można dokupić taką przejściówkę z kablem AUX i można podpinać np. telefon bo jest on wtedy widoczny jako zmieniarka. Jest takie coś w nowszych radiach od Vectry B?

A co powiesz na temat głośników?

nie wiem jak to jest bo nie miałem stycznosci z tymi nowszysmi radiami i zmieniarkami, u mniegłośniki był kaseciak i wstawiłem radio Payinga i po prostu nie mam sterowania. głosniki beda lepiej grały szczególnie na tyle bo seryjne sa do d... i po drugie zwyle papierówki z przodu tez papier ale jako tako to gra

ok.

Tylko czytałem, że car audio ma przeważnie 4 ohmy i tej wartości żeby sie trzymać, a głośniki od wież mogą mieć więcej i ze wtedy nie współgra to najlepiej. Nie znam się dlatego wolę wypytać jak to jest i się upewnić.

Na kolumnach z tyłu jest napisane, że głośniki maja 6 ohmów

Edited by Stackhouse

po prostu mozesz nie uzyska tj mocy co na wierzy ale mozesz od biedy podłączyć efekt tez bedzie

A jak podłączać te głośniki jakieś pomysły? bp w każdej kolumnie mam po 2 i wysokotonowy.

Please login or register to see this image.

bo mam takie cóś

Daj sobie spokoj z tymi glosnikami.

Co chesz uzyskac wymieniajac glosniki?

Obecnie nie graja/charcza/za slabo graja?

Jak chcesz jak najtanszym kosztem zmienic glosniki (i nie masz audiofilskich wymagan) to kup kompletny zestaw z CDX'a.

Stackhouse,

Możesz przerobić piloty z Vectry pod to radio - ma wejscie na sterowanie rezystancją. Tu masz wszystko opisane:

Please login or register to see this link.

. Jeśli potrafisz takie rzeczy robić, koszt elementów to max kilkanaście pln.

Z głośnikami daj sobie spokój, bo grają tak dobrze dlatego, że wzmacniacz wieży ma korygowaną charakterystykę, która sztucznie podbija bas (nie jest to to samo, co podkręcenie basu potencjometrem). Po podłączeniu tych kolumn do zwykłego wzmacniacza albo radia w samochodzie, nie będzie już tego efektu.

Jeśli faktycznie chcesz poprawić jakość niskim kosztem, zrób jak pisze Baranek - zamontuj 3-drożny zestaw od CDXa i dopiero jeśli wtedy nadal będziesz czuł niedosyt kombinuj z dalszymi zmianami.

Edited by fun_tha_mental

Please login or register to see this quote.

Taki zestaw u mnie w VB podlaczony pod najtansze radio LG gral dobrze (jak dla mnie)

Sprawdziłem te głośniczki wczoraj jak byłem u siebie w pracy i nie działa to, tak jak mówicie. Także daję sobie spokój z tym i lepiej poczekam aż będzie więcej kasy akurat na CA i pokompletuje coś porządniejszego.

Dobrze, że radyjko by mogło być...dobry byłby to wybór pod późniejszą ewentualną rozbudową CA?

Witam.

Z głośnikami się wstrzymuję na razie bo może uda mi się od kolegi w niedalekiej przyszłości po dobrej cenie zakupić Sony Xploudy. U niego graja świetnie, więc zobaczymy.

Prosiłbym o pomoc w wyborze radia, które:

1. Miało by możliwość podłączenia sterowania z kierownicy. Nie musi wyświetlać na wyświetlaczu piosenek czy coś. Byle by mi przyciski w kierownicy nie leżały odłogiem bo szkoda.

2. Miało by możliwość rozbudowania audio w przyszlości.

3. Nie musi mieć CD bo to już rzadko jest używane a ja będę słuchał z pendriva albo telefonu.

Co sądzicie o tym Soniaku z pierwszego mojego posta?

Znalazłem dodatkowo coś takiego:

I jeszcze:

Może doradzic ktoś kto ma doswiadczenie z doborem radia pod sterowanie.

Edited by Stackhouse