Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest alexband

Wyłącza się turbina

Recommended Posts

Guest alexband

Witam.

Mam dziwny problem w swojej Vectrze 1.9 CDTI 150 KM. Otóż auto jest po regeneracji turbiny (kilka miesięcy temu w profeosjonalnej firmie) oraz ostatnio po wymianie sterownika silnika. Zauwazyłem ostatnio, że w czasie jazdy wyłącza się turbina, co skutkuje oczywistym spadkiem mocy. Efekt jest dokładnie taki, że po uruchomieniu wszystko jest ok. Ruszam, jadę kilka km i bezszelestnie następuje wyłączenie turbiny. W konsekwencji tego max obroty silnika to 3500 obr/min. Pedał gazu jest przy podłodze a obroty co najwyżej 3500 ;(

Czy macie może jakieś pomysły co do przyczyn?

Z góry dzięki za wskazówki i sugestie.

Dodam jeszcze, że ostatnimi czasy widywałem dość solidny czarny dym podczas przyspieszania. W garażu podczas parkowania takze wyjątkowo mocno odczuwałem spaliny...

komputer nie rozłączy turbiny bez wyrzucenia błędu, także najpierw odczytaj błędy, trzeba też sprawdzić stan dpfa jeśli go posiadasz

czarny dym jest między innymi oznaką wypalania dpfa lub nieszczelności w dolocie

Edited by zbigos74

wlącza się tryb awaryjny na skutek jakiegoś błedu- wtedy odcina obroty

tak jak powyżej Zbyszek napisał - trzeba podłączyć pod kompa żeby zgrubsza określic przyczynę

pewnie toważyszy temu zapalona kontrolka "auto z kluczem" albo kontrolkaq z silniczkiem (od składu spalin)

bez kompa to możesz pooglądać przewody gumowe pod maską - jak masz szczęście to może dojrzysz/usłyszysz jakąś nieszczelność