Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

BEATyfikowany

Skrzynka basowa sie wyłącza

Recommended Posts

Witam

Dzis zamontowałem sobie w Viki nowe radyjko (używane przez kolege) i ku mojemu zdziwieniu moje tweeterki trzeszczą (charczą), a na starym radyjku nie było takich problemów. Co może byc przyczyną tego ? Czy za słabe są na te radio ?

Czy jak podlacze je poprzez zwrotnice to powinny zniknac te trzaski ? Bo mam je w drzwiach, a nie chcialem rozprowac kabli oryginalnie zakonczonych w drzwiach na zwrotnice.

Edited by newmp3

U mnie nic nie trzeszczy a radio też trochę potrafi. Może są usyfione albo uszkodzone. Wyjmij o dokładnie obejrzyj

Seryjne tweetery? Jesli tak to zwrotnica nic Ci nie da bo one juz maja fabrycznie wbudowana.

Podmien na inne.

A w ustawieniach radia nic nie jest grzebane?

Tweetery nie sa oryginalne, w radiu rózne opcje zmieniałem i nic to nie zmienia.

Ok podłączyłem zwrotnice i jest super, lecz teraz drugie pytanie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Po dodaniu głośnosci powyżej 30 odcina mi skrzynie basową, czemu tak się dzieje ? Gdy ścisze to się włącza, radio jakies zabezpieczenie ma czy jak ?

Please login or register to see this quote.

Strzelam, że dodatkowo jest w niej jeden jednocewkowy głośnik, do którego są podłączone obydwa tylne kanały. I odpowiedź na pytanie gotowa:)

A w życiu :| ....Glośnik jest 2 cewkowy, i skrzynki nigdy bym nie podłączył bez wzmacniacza.

Sprawdź zatem podłącznie wzmacniacza, przekrój kabla prądowego i prawidłową masę.

Tym zająłem sie w pierwszej kolejności i zero efektów ponieważ wszsystko jest O.K. więc raczej nikt nie pomoże

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> być może jakies zabezpieczenie radio ma....

na odpalonym autku także się wyłącza?

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> jak z temperaturą wzmacniacza? może za wysoki sygnał wejściowy na wzmacniacz?

Edited by pietrovek

może głupie pytanie ale czy nie zostawiłeś podłączeń orginalnych z tyłu radia ??

w takim wypadku pseudo wzmacniacz w radiu nie wyrabia bo nadal podaje wzmocniony sygnał na starą instalacje razem z sygnałem na zamontowany wzmacniacz

w takim wypadku radio nie wyrabia i sie automatycznie wyłacza -zabezpieczenie

jeśli te podłaczenia pozostawiłes to musisz je rozłaczyc i zostać tylko na wyjściu na wzmacniacz

Sygnal z radia i (+) nie sa przypadkowo pomylone?

Raczej nic nie jest pomylone poniewaz wszystko fajno gra, ale jak dam juz glosniej (znacznie) to sie wycisza poprostu Sub. Nie żebym jezdził z zimym łokciem, a w aucie dyskoteka, ale skoro mam to chcialbym, żeby dobrze działało.

A jaki jest przekrój kabli i jaki to wzmacniacz ?

Powiedz no chłopie jak ty to wszystko masz podłączone, bo coś mi się wydaje że tu może być problem

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Tylko opisz dokładnie sposób podłączenia wszystkiego po kolei

chodzi o to zeby z tej kostki brac tylko zasilanie do radia a cała reszta czyli wyjście z radia na głosniki szło już tylko na wzmak zamiast na fabryczną instalacje plus wzmak

Możliwe powody to

-brak prądu- słaby kabel albo lipna masa

-zbyt wysoka temperatura

-zbyt mocny sygnał na wejściu- skąd dajesz dźwięk na wzmaka

-masz jednocześnie podłączone głośniki od radia i wzmacniacza

-padnięty wzmak