Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest Nowis997

Błąd 0330 2.5 v6

Recommended Posts

Guest Nowis997

Witam !

Mam problem z silnikiem wymieniłem już czujnik położenia wału korbowego , czujnik temp powietrza w dolocie, teraz wyskoczył błąd 0330, objawy mam przedziwne raz jest w porządku a raz

obroty się zawieszą około 1200 obr/min po dynamicznym dodaniu gazu lekko się przydławi ale po chwili wkręci się na obroty , gdy zgaszę silnik jak zawieszą mi się obroty z trudem go odpalam ale gdy wystygnie odpalam bez problemu dodatkowym problemem jest podgrzewacz przepustnicy potrafi się załączyć gdy silnik jest gorący , można wyczuć delikatne szarpanie podczas jazdy w zakresie 2500-3000 obr/min , zaślepiłem dziś EGR nic się nie zmieniło najbardziej jest irytujące to że gdy byłem u fachowca podpiąć go pod komputer chodził jak zegarek żadnych błędów nie wyświetlał, jak tylko wyjechałem i przejechałem 2 km znowu się zawiesiły obroty. Ale czy błąd 0330 może być odpowiedzialny za takie zachowanie samochodu czy jest to związane z zaślepieniem EGR ? Generalnie problem występuje w dolnej granicy obrotów wyżej już chodzi aż miło. Pozdrawiam.

Edited by Nowis997

Podejrzewam że czujnik wału wymieniłeś na darmo. Na jakim paliwie jeździsz? Próbowałeś innego? Czujnik ok?

Guest Nowis997

Benzyna+LPG ale dzieje się tak i na benzynie i na gazie tutaj paliwo nie ma raczej znaczenia filtry wymienione, czujnik wału tutaj nie ma znaczenia, masz racje że wymieniłem go na darmo, pytanie jest takie dlaczego "coś" się zawiesza co powoduje wyżej wymienione objawy i dlaczego pompa powietrza wtórnego załącza się na ciepłym silniku (tylko gdy zgaszę silnik z zawieszonymi obrotami po ponownym uruchomieniu i tutaj też nie ma reguły raz się załącza raz nie) ?

Edited by Nowis997

A może to problem z czujnikiem temp. powietrza? Poza tym świece, przepływka i krokowiec i oczywiście sprawdzenie szczelności dolotu

Guest Nowis997

Czujnik temp. powietrza dolotowego wymieniony, świece i kable wymienione, krokowy chodzi luźno błędu nie wywala jest lekko otwarty ale chyba tak ma być nie mam drugiego żeby sprawdzić ale gdy obroty się zawieszą próbowałem go wypinać ale nic to nie zmieniło , co do szczelności to nie wydaje mi się że coś się zatyka i odtyka.

jeżeli po odpięciu krokowego nie ma żadnej zmiany w pracy silnika to wskazuje to na jego nieprawidłowe dzialanie

Czujnik temp. silnika sprawdź. Skoro Ci się załącza odkurzacz na ciepłym silniku, wieszają się obroty i dławi Ci go to komp może dostawać info, że temp. silnika jest niższa aniżeli w rzeczywistości.

Guest Nowis997

No kolego rybkins dobrze zasugerowałeś powoli zaczyna mi się to układać w całość 2 dni temu tankowałem paliwo komputer mi pokazywał 110 km do przejechania dziś mi pokazuje 53 km wczoraj mi się zaświecił komornik choć jeżdżę na LPG, pompa wtórnego powietrza , podniesione obroty, dławienie się przy dodaniu gazu, normalne odpalanie gdy zimny być może jeżdżę na ssaniu żeby się nie okazało że jeździłem na mieszance benzyny z LPG

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jutro muszę go zlokalizować mam nadzieje że uda się do niego dostać bez zdejmowania kolektora.

Edited by Nowis997