Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Matt_at

Przekaźnik świec żarowych ??

Recommended Posts

Witam zakupiłem okazyjnie Vectrę B 2.0 DTI z 2000r

Stan licznika 186630 rok temu sprowadzone - wersja comfort. Nadwozie hatchback w idealnym stanie.

Do roboty było parę rzeczy tzn

-wymiana tulejek tył

-wymiana klocków i naprawa ręcznego ( samoregulator w bębnach)

-wymiana oleju,filtru oleju, filtru paliwa,filtru powietrza,filtru kabinowego

-wymiana płynu chłodzącego

-wymiana paska alternatora

-wymiana rolki napinacza paska alternatora

-wymiana czyjnika oleju

- łączniki stabilizatorów przód 2x

Pozostały jeszcze 3 problemy

- klima w ogóle nie działa ( nawet nie załącza się spręzarka) ale jest to klima manualna to będe robił na wiosnę - podejrzewam brak płynu

- niestety oddałem do wymiany żarówek podświetlanie i zepsuli wyświetlacz pokazujący stan przejechanych kilometrów i teraz chyba całe zegary musze zmienić :/

- świeci pomarńczowa lampka silnika - byłem na komuterze i wyświetla - bład przekaźnik świec żarowych przerywa.

wymiana przekaźnika nie pomogła - bład świeci sie tylko na zimnym silniku. byłęm u elektryka- świece sprawdzone i wszystkie sprawne - na 2 przekaźnikach to samo. określił że na 1 kablu działają 2 świece. z przekaźnika prąd wychodzi z 2 kabli natomiast dociera tylko na jednym. więc grzeją tylko 2 świece.

zbliża się zima wiec musze to zrobić...

Jakiś pomysł co to ?? jakiś inny przekaźnik czy coś ??

musze wymieniać całe zegary ?? i jak ze stanem kilometrów zczytywane są z komputera ??

na co zwrócić uwage w tym modelu ??

za auto dałem 6100 zł nowe opony letnie i dopłaciłem 300 zł i chłop dołozył nowe zimówki. Strasznie nieska cena wiec grzech było nie brać ale z tego co widze to tak za 9000 minimalne takie kupie .

z naprawą wymienionych elementów dałem 7000 zł wiec wydaje mi sie cena atrakcyjna....

Wniosek z tego że trzeba na piechotę przejrzeć przewody. Co to znaczy popsuli wyświetlacz? Może się nie podświetla. Co do klimy tyo rzeczywiście trzeba zacząć od tego czy jest czynnik

Please login or register to see this quote.

W jaki sposób sprawdziłes wiarygodność przebiegu?

Jeśli tylko padło podświetlenie licznika - to wymień żarówki.

Jeśli w ogóle nie ma cyferek - wymiana licznika.

Tak czy siak Viki może mieć 250 000 km a jeśli wymienisz to i nawet 0km ;-)

stan licznika sprawdziłęm podpinając pod komputer

Co to znaczy popsuli wyświetlacz?

tzn wyświetla głupity 11200 i to niepełnie wyświetlane...

Więc wyświetlacz uwalony. Przawdopodobnie ścieżki oderwane. W vb podłączając komputer wyświetli ci tylko ten przebieg który jest aktualnie na wyświetlaczu. Nigdzie nie jest przechowywany dodatkowo jak w VC

Edited by cichy117

Please login or register to see this quote.

a ktos inny ze 3 razy podpinał ten komputer żeby cofnąć licznik

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

e niee bo wnioskuje to po zuzyciu wnętrza zresztą do 2011 roku jest książka servisowa z francji kończąca sie na 165 tys. zresztą nie zwracam na to uwage. przegląd wykonałem i wszystko wydaje sie być wporządku

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> no nic tobęde leciał po kablach żeby zobaczyć co i jak mam tylko pytanie z przekaźnika idzie ten kabel prosto do świec czy jeszcze coś tam jest po drodze ??

Please login or register to see this link.

polecam obejrzeć reportaż, uświadamia jak łatwo jest cofnąć licznik nawet o 150 000 km

oczywiście że ktoś mógł cofnąć zresztą jak sami mowiciewystarczyłoby wymienić licznik jednak tak jak mówie mam książke do 165 z zagranicy - wiem można ją tez podrobić ...ale wróćmy do tematu błedu anie kilometrów