Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Damianklub

Map sensor

Recommended Posts

Witam!

Byłem wczoraj u gaziarzy bo viki nie chciała mi się przełączać na lpg mimo tego, że gaz w butli był. Okazało się, że urwał się czujnik temp przy reduktorze.

Przy okazji wymieniłem filtry lpg.

Najgorsze co mnie zmartwiło to to, że przy regulacji mechanik stwierdził, że walnięty jest map sensor i trzeba wymienić bo nie może dobrze ustawić gazu.

Koszt samego mapsensora 280zł!

I tu moje pytanie: musi być jakiś specjalny model/rodzaj mapsensora? Mam sekwencje kme diego.

Na alledrogo można kupić mapsensor w granicach 180zł. Np, taki może być? ->

Please login or register to see this link.

Ożenił mnie na 80 dych?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_mellow.png" alt=":mellow:">

A i jeszcze narzeka że niby sonda pracuje tylko na ubogiej mieszance...

Tylko że na Pb chodzi cacy a na lpg już czuć że drga jakby silnik i nie chodzi równo i musze niestety jechać jutro na poprawke...

Zadnego błędu wcześniej nie było a teraz po tej nie udanej (moim zdaniem) regulacji wywala czasem błąd sondy jak jade na lpg i szarpie autem jak puszczam pedał gazu.

Koledzy powiedzcie czy ten mapsensor co podałem mógłby byc?

A i jeszcze jedno bo oczywiście zaproponował mi nową sonde za 400zł!

wiem że tanie nie są nowe oryginały ale w razie w pytam się orientacyjnie czy np taka może być? ->

lub ta:

Edited by Damianklub

Please login or register to see this quote.

to, że tak jest nie oznacza, że jest uszkodzona, trzeba to zweryfikować. Po rozgrzaniu auta zwiększ obroty do ok 3tyś rpm i utrzymuj przez dłuższą chwilę, napięcie powinno się cyklicznie zmieniać. Jeśli stoi w jednym miejscu lub nie oscyluje znaczy się, że jest szansa że sonda jest zwalona, ale te 400zł to jakiś kosmos.

Odnośnie mapsensora podjedz do hurtowni jak ze zgierza, może będą mieli lepszą cenę.

Edited by szabrownik szrotów

U mnie jest map sensor ps-cct4 i padł w nim czujnik temperatury. Orientuje się ktoś jaki można wstawić zamiast niego? Nie chcę wymieniać map sensora bo podejrzewam że i tak czujnik padnie. 1 był wymieniany na gwarancji z tego samego powodu