Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest krzysiek697

Problem z odpaleniem na zimnym silniku x16xel

Recommended Posts

Guest krzysiek697

Witam postanowiłem otworzyć nowy temat oczywiście po przeczytaniu wszystkich innych.

Mój problem polega na tym ze bardzo ciężko jest odpalic po nocy auto jezeli juz odpali pochodzi chwile wtedy od strzała zapala.

Mam w niej drugi silnik i problem nadal jest ten sam wymienione zostało w sumie prawie wszystko EGR jedynie nie wymieniony.

Viki ma instalacje lpg i na niej wszystko działa jak najbardziej poprawnie.

Kiedys przeczytałem zeby sprawdzic egr trzeba odpiąć wtyczke i jak odpali to jest to wina egr zrobilem tak i nic wywalilo błąd.

a wogóle błedy odczytałem takie:

0170

0335

0353

0354

0130

1405

podejżewam ecu ale nie jestem pewien bo to jest juz drugie po odpaleniu na zimnym obroty zatrzymuja sie na 1000obr a wydaje mi sie ze na ssaniu powinny byc wieksze przy przezuceniu na gaz odrazu wzrastaja i po pewnym czasie opadaja na 800obr

sprawdz cisnienie na pompie paliwa i wymienilbym czujnik temperatury (maly koszt 20zl)

Guest krzysiek697

wszystko wymienione na nowe łącznie z przeglądem wszystkich przewodów paliwowych

pompy 2używki i teraz nowa z koszem i nowymi oryginalnymi wężykami

Edited by krzysiek697

Jaką masz instalację LPG?? Od jak dawna tak się dzieje?? Co do EGRu to najlepiej jakbyś go na czas testu zaślepił, wtedy będzie wiadomo czy to on nie miesza

Guest krzysiek697

Instalacja lpg sekwencyjna AG od dwoch lat zaden mechanik nie moze dojsc konca teraz silnik nowy przejechane jest w tym momencie jakies 60 000km wymionione juz prawie wszystko teraz stawiaja na ecu chuc juz i tak jest drugie instalacja elektryczna na 100% dobra no bo na gazie by szwankował tak wogóle to wogóle nie ma ssania rano po meczacym odpalaniu łapie i chodzi na wolnych obrotach jak przezuci na gaz ssanie sie włacza

Please login or register to see this quote.

Czujnik temperatury wymieniałeś??

Ponoc wymienil, ja mialem identyczne objawy ale u mnie cisnienie paliwa bylo male i ten czujnik tmp walniety. wymiana pompy i czujnika rozwiazala problem

Guest krzysiek697

czyjnik wymieniony i pompa paliwa

jak zapalin na benzynie to nie da sie jechac skacze tak wyglada jak by mu czegos brakowalo pewnie za mala dawke dostaje

kiedys byl sparawdzany na kompie to temp. dobrze wskazywało

jedynie co mi sie teraz przypomnialo to na poczatku kiedy go kupilem czujnik temp. powietrza byl walniety to kupilem nowy ale nie taki tylko do vectry przed liftem bo nie mieli innego a mowili ze to to samo tylko inaczej wyglada troszke

Edited by krzysiek697

Odłącz go całkiem na chwilę i odpal - jak będzie to samo bez żadnych zmian to nie czujnik. Poza tym spróbuj rozgrzać silnik do normalnej temperatury pracy - jak będzie identyczna sytuacja i znów będzie skakał itp to też wskazuje na to że to nie czujnik

BTW mierzyłeś ciśnienie paliwa??

Edited by YaSIu

Guest krzysiek697

właśnie jak sie rozgrzeje silnik pracuje idealnie ciśnienie paliwa ostatnio sprawdzalem i na listwie rano brak ciśnienia ale w czsie jednej próby odpalenia ciśnienie jest dosc wysokie (nie potrafie okreslic jakie bo nie mam przyrządu) a druga sprawa jest taka ze na czsie podłącze drugi przekażnik przed kompem zeby pompke mi właczł przed zapłonem i wtedy bede wiedział na 100% czy to właśnie wina braku ciśnienia bo wydaje mi sie ze to nie to. Potrafie kręcic czsami nawet i około 10 razy po około 5do10 sekund to raczej ciśnienie po tylu razach jest, zreszta sprawdzałem to sika dość mocno a po odpaleniu zachowuje sie tak jak by nie dostawał paliwa wszystko powraca do normy jak sie nagrzeje. Listwe z reduktorem tez wymieniłem i nawet w warsztacie uparli sie ze to to i uszczelki na nim wymienili i dalej nic.Jeden problem zlikwidowałem w baku nie orginalny przewód zaginał sie i nie dostawał paliwa ale teraz wszystko jest tak jak ma byc.

To jak po nagrzaniu wszystko jest ok to jak dla mnie ewidentnie problemem jest czujnik temperatury - całkiem możliwe że padł i na zimnym silniku nie załącza ssania

Guest krzysiek697

Oki to kupie i założę może faktycznie zbieg okoliczności i ten co założyłem tez byl padnięty

Kup najlepiej bosha, bo te chinskie zamienniki za 10zl co sa na allegro sa uja warte

U mnie wystarczy nalać benzyny. i pali na dotyk. Jak jest rezerwa to trzeba piłować trochę.

Pompka na wymarciu

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

Guest krzysiek697

nom założyłem dzisiaj czujniki temp. cieczy zobaczymy jutro czy odpali i czy problem rozwiązany

Niestety dalej nie odpalił musałem chyba z 3-4 razy piłować (czujniki firmy EPS)przed wymiana przez 2 albo 3 dni zapalił w miare poprawnie ale tak to wyglądało jakby ktoś wyłaczał i właczał ssanie tak jakbym chciał ale nie mogł rece opadaja

Podepnij pod kompa i sprawdź wartości rzeczywiste czyli to co pokazują czujniki - może być tak że masz coś z wiązką i dlatego jakiego czujnika byś nie założył to i tak będzie źle

Guest krzysiek697

Dobrze tak zrobie. W tamtym roku autu stało 2tygodnie u mechanika (elektryka) samochodowego przeglądną całą instalacje stwierdził ze zostaje tylko komputer nom ale nie chcialo mi sie wieżyć bo to juz był drugi komputer moze faktycznie to on cały czas miesza???

mam ten sam czujnik wiec jest dobry, pozostaje profesjonalne sprawdzenie na kompie co sie tam dzieje u ciebie

Guest krzysiek697

witam ponownie nie jestem pewien ale znalazłem chyba przyczyne. Autko jak narazie pali od strzała

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> przyczyna byla w kostce połączeniowej z czujnikiem wałka rozrządu coś tam nie łączy właśnie dzisiaj zrobie to tak jak trzeba i zobaczymy jak bedzie dalej

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

U mnie był czujnik wału, po wymianie oleju skapywało toche na kostke i był nie kontakt, nie palił jak był zimny.