Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

vectracsrebrna

Sterownik poduszki-pali się lampka

Recommended Posts

Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć jaki będzie pasował zamiennik sterownika poduszki TRW

nr 13142540GP95040 do VC rocznik 2002, tzn. późniejszy wyrób, który będzie pasował do tego modelu ?

Sterowniki z tego rocznika były bardzo kiepskiej jakości i "łapią" dziwne, przypadkowe

błędy, blokując się (gł. zima,wilgoć, spadki napięcia, odpalanie rano).

Już raz tak było (koniec stycznia, -15 an dworze, odpalanie rano); potem, znajomy elektronik przeprogramował moduł i wszystko 'hulało" od maja do dzisiaj - 21.09 rano - raptem -1,00, lekki szron i znowu złapał błąd i lampka poduszki się pali)....

Inny diagnosta stwierdził, że przeprogramowywanie na niewiele się tu zda, bo sam sterownik jest wadliwy i nigdy nie wiadomo, kiedy 'złapie' błąd.

Będę wdzięczny za info.

Roman

Jelenia Góra

przede wszystkim napisz numery błedów jakie odczytałeś

jakoś na forum nie było zbyt wielu przypadków wadliwego sterownika

żeby dobrać ten sterownik/zamiennik raczej potrzebny byłby VIN auta bo numerów trw w epc nie ma

Dzięki za informację,

VIN mojego auta to W0L0ZCF6931045239.

Oferta sterowników poduszek do VC jest tutaj:

Please login or register to see this link.

(ostatnie 3 rzędy na tej stronie), ale który z nich byłby w miejsce TRW - ?

Widzę, że wszystkie to Siemens - najbliższy produkcyjnie rocznikowi 2002 to

taki 09/03 czyli dziewiąty tydzień 2003 - nie wiem tylko, czy pasuje.

pytałem ich kiedyś o TRW GP - nie mają.

Niestety nie zanotowałem kodu błędu.

Roman

Te stery są bardzo czułe na spadki napięć, rozruch przy słabym aku. Można je naprawić.

Ten Twój jest zaznaczony na niebiesko (GP)

Please login or register to see this attachment.

Te powyżej (AQ, CL) to są zamienniki. Niestety raczej są starsze niż od tego GP co masz. (zamiast nich wszedł ten GP więc mam nadzieję wże w odwrotną stronę też jest zamiennie)

Te poniżej mają inny zakres VIN więc nie wiem czy podejdą.

Edited by zubek73

Ogromna prośba do kolegi vectrasrebrna, jak uda się zamienić na inny symbol i prace ruszą to prośba o info w tej kwestii. Będę taki GP stawiał na nogi po crashu i jak się nie uda to będę zmuszony ratować się innym zastępczym srs więc dobrze byłoby wiedzieć, który podejdzie. Ale skoro można naprawić (jak pisał salvado) to chyba warto spróbować

Podejdzie inny jednonabojowiec, zakładałem taki. Można oczywiści uratować ori, wystarczy wyczyścić pamięć. Niestety łapią syfa przy spadkach napięcia.

Please login or register to see this quote.

Podziękował bardzo za podpowiedź.

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_cool.png" alt="B)">

W końcu kupiłem na Allegro i założyłem dzisiaj sterownik poduszek o symbolu CL, w miejsce mojego GP (rzeczywiście, okazał się być zamiennikiem, mimo że od wcześniejszych egzemplarzy Vectry wg VIN). Lampka poduszki zgasła, faktycznie sterownik okazał się "czysty", jak zapewniał sprzedawca.

Usługę wykonał mi warsztat elektroniczny Velostat w Legnicy ul. Przemkowska (polecam!).

Wielkie dzięki dla Zubka 73 za listę sterowników do Vectry.

VC Misiek - podpowiedź, jak wyżej. Jeśli potrzebujesz do podobnego modelu rocznikowego Vectry - to na Allegro były ostatnio jeszcze chyba ze dwie oferty CL.

Jeszcze raz dzięki wszystkim i pozdrawiam.

Roman

Fajno że się udało, miejmy nadzieję, że ten będzie trwalszy. A w warsztacie kombinowali coś w kwestii VIN który siedział w nowo kupionym CL po starym autku?

VIN pojawił się w 2 stopniowych sterownikach.

Święta racja, sprawdziłem sobie zrzutkę i rzeczywiście przy diagnozowaniu takiego trw nie pokazywało żadnego vin a więc masz 100% racji. A w 2 stopniowych możliwe skonfigurowanie pod swój numer nadwozia gdyby była potrzeba zaadoptowania z innego pojazdu?

Oczywista.

Chylę czoła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:">

Witam

No i mnie też dopadło.

Ster w moim aucie to AQ 13118004, sam się zablokowal - nie było wypadku.

Na podstawie lektury forum zakupiłem na Allegro GP 13142540.

Sprzedający zapewnial, że jeździł autem z którego pochodzi ten GP i że z poduchami tam też było OK.

Mam zamiar podmienić te stery ale nie znam tego goscia i tu moje obawy.

Czy na odpiętym aku jak podmienię te stery nie spowoduję np. wywalenia poduch ?

Czy taki sterownk lepiej gdzieś jeszcze dać do sprawdzenia tylko komu np. w Szczecinie ?

Witam,

Ja wymiany dokonywałem w warsztacie elektronicznym w Legnicy; za drugim razem, kiedy wymieniłem na inny sterownik (pierwszy raz to mi przeprogramowywali mój oryginalny, jak złapał błąd) nic szczególnego nie robili - elektryk miał tylko podpięty komputer, ale czy coś tam jeszcze konfigurował - nie wiem.

Co do zakupu - ja też kupowałem na Allegro "w ciemno", sprzedawca zapewniał mnie, że sterownik jest czysty i u mnie się udało,

Co do sterownika, to mówiono mi na forum j.w., że zamiennikiem powinien być ten sam, lub "sąsiedni" z listy. Wg Twojego AQ 13118004 sąsiedni (następny) to powinien być raczej CL13129843. Twój GP 13142540 to jest o "oczko" wyżej, ale może nie ma to takiego znaczenia.

Doradzałbym warsztat elektroniczny (liczniki, chip-tuning, klucze itd. - w takich raczej orientują się w temacie.).

Romek

Ster podmieniony tak jak dwa posty wyżej pisałem, zdiagnozował się sam i lamka zgasła !

Koszt 100zł + popołudnie w garażu, radość z udanej naprawy bezcenna.

Dzięki wszystkim którzy tworzyli ten temat.

Pozdrawiam

Krzysiek

Jak ktoś chce do zabawy mój stary ster, ktory padł sam z siebie to niech da znać.

Edited by KRIS 74

Witam,

Pytanie do tematu zerowania pamieci w sterowniku GP 13142540.

Czy koniecznie trzeba wylutowac pamiec i potraktowac ja programatorem eeprom czy tez moze ktos ma info jaki interface moglby to zrobic?

Krzysztof

OPcomem go wyczyścisz po diagnozie.

Witam i ja muszę wymienić ten nieszczęsny sterownik.

Mam numer GP 13142540, a popularnym serwisie aukcyjnym, na chwilę obecną, nie ma takiego. Nie ma również AQ i CL.

Czy BA, CE i DZ (myślę że te będą trochę nowsze) też będą pasować zamiast GP, czy koniecznie muszą być to AQ lub CL?

Pozdrawiam

Ja mialem CL i wymieniłem na GP. W druga stronę tez się da ale podobno właśnie te CL są bardzo wrażliwe. Mnie się spalił właśnie przy spadku napięcia. Wymieniłem na GP i spokój. Co do innych indeksów to gdzies wyczytalem ze nie podejdą. No ale może ktos juz praktykowal

Dzięki za podpowiedź. Na razie nie mogę znaleźć żadnego z tych 3 więc lepiej poczekać aż coś się pojawi.

Pozdrawiam

Witam, napisałem w innym temacie ale i tu się podepnę, mianowicie jakiś miesiąc temu przepaliła mi się rura która wchodzi do katalizatora - było mega głośno. Niestety stało mi się to na trasie więc jakoś musiałem dojechać do domu. Podczas wyprzedzania, jak musiałem "lekko" depnąć - był mega hałas i zapaliłą się kontrolka - błąd jak się okazało uszkodzony sterownik poduszek,

Dziś się zabrałem za demontaż i okazało się, że jest to stary sterownik - z żółtą naklejką nr P/N 13129843, DATE: 26020102 CL98430BBJ6 . Oczywiście w OPLU jest ten sterownik już nie do dostania, na najpopularniejszym serwisie jest tego pełno - ale który wybrać i co trzeba by zrobić, żeby nowy działał - tj. nie świeciła się kontrolka od poduch i przede wszystkim, żeby poduchy zadziałały w razie co... Macie jakieś pomysły ?? Czy ktoś regeneruje może te sterowniki ?? Który nr ewentualnie by pasował pod ten mój CL.... - DW, BF, CX KN CH ??? Pomóżcie