Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
waldek85

nierowne obroty ale

Recommended Posts

witam po probie naprawienia magistrali tej plastikowej czesci mam nierowne obroty tzn po zapaleniu sa na poziomie ok 1500-2000 obr/min

pozniej w miare wracaja do normy do ok 1200

ale jak sie zatrzymam calkowicie to mam je na poziomie okl 800-900 obr/min tak jak przed proba naprawy magistrali wczenisje nie mialem ich na tka wysokim poziomie.

czytalem na forum ze przepustnica ze egr ze krokowiec

no ale czy moga one miec wplyw ze jesli stoje i lub jak sie ztrzymam to obroty sa takie jak byc powinny

pytanie czy to nadal moze byc to co pisza na forum czy cos innego?

jeśli że zdejmowałeś krokowiec do tej czynności to możliwe że uszkodziłeś gwint w przepustnicy. u mnie za takie objawy odpowiedzialna była nieszczelność w miejscu przylegania krokowca do przepustnicy spowodowana zerwanym gwintem dolnej śrubki. jeśli jeszcze raz będę tam kiedyś grzebać(a nie planuję szybko) to wstawię tam szpilki bo tak powinno być, nie wiem czemu to zostało tak druciarsko zrobione przez Opla..przepustnica na szpilkach ale krokowiec to już nie.

no krokowiec nie byl zdejmowany do tego

ale mysle zeby go przeczyscic jak rady tutaj sa i przepustnice i moze ten egr

mam sporobledow jak np blad czujnika spalania stukowego blad polozenia przepustnicu i immoo

czy to normalne po takiej operacji zetakie bledy ?

No ta magistrala to chyba blisko czujnika spalania stukowego przebiega, może naruszyłeś kabel albo wtyczkę, coś się urwało i sru. Z tego co czytałem to czujnik ten musi być przykręcony konkretnym momentem kluczem dynamometrycznym bo inaczej będzie źle działać..

EGR to najlepiej od razu zaślep dopóki nie rozwiążesz tego problemu, rozumiem że masz silnik x18xe czyli przedliftową viki? Robi się to bardzo łatwo, bez czytania forum sobie poradzisz z kawałkiem blachy z puszki po piwie.

Krokowiec i cała przepustnica jak najbardziej do czyszczenia na pierwszym miejscu jeśli dawno tego nie robileś, tylko uważaj na te śrubki krokowca o których mówiłem, nie przykręcaj go nigdy jak jest ciepła przepustnica.

Błąd położenia przepustnicy dziwne, może naprawdę naruszyłeś wiązkę elektryczną, czujnik spalania stukowego w sumie jest dość blisko też..

Ja bym właśnie szukał przyczyny w tym, że CHECK Ci się świeci i wywala te błędy, no ale rutynowe czyszczenie nie zaszkodzi..

no ale jak bys mogl napisac jak zaslepic egr?

Porada:

jak sie okazalo przyczyna sytuacji byla jedna wtyczka zle podpieta a do czujnika polozenia przepustnicy wogole nie byla podpieta wtyczka

dzieki za rady pozdro

ale jeszcze mam ejdno po wymanie tej magistrali bardziej probie naprawy troche wiecje mi pali czym to moze byc powodem ?

halo halo...