Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest peplino

Kolizja na ile mogę liczyć z odszkodowania PZU

Recommended Posts

Guest peplino

Witam serdecznie miałem nieszczęśliwą kolizję ze sprawcą który przerysował cały bok auta od zderzaka do zderzaka Prawa strona..

Chciałbym się dowiedzieć na ile mogę liczyć z odszkodowania oraz jaka jest wartość rynkowa pojazdu.

Fotki pod linkiem:

LINK:

Please login or register to see this link.

1998 rok

vectra b kombi 2.0 DTI cd 101KM Irmscher

190 tys km

Edited by peplino

jakoś mało tu informacji

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Z której strony ten Irmscher?

Błotnik i drzwi przednie do wymiany, reszte policzą do malowania.

Po pierwsze to nie Irmscher bo nie ma zderzaka Irmschera na przodzie oraz progow ale mniejsza z tym

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

po drugie cena rynkowa auta jest zaporowa bo kazdy sprzedajacy chce za swoje autko jak najwiecej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ale mysle ze ok 6-7 tys za autko na chodzie

Botnik i dzwi do wymiany tak jak pisze marcinek180 a reszta do malowania

Miałem taką sytuacjie nie w osobówce ale w ciężarówce, wyglądało to tak, żę w kierowce buchną typo miał, oc itd rzeczoznawca wycenił szkode na 1500 złotych ja po wcześniejszym rozeznaniu (był rozbity zderzak i lampa bodajrze prawa) w serwisie MAN-a powiedziano mi żę same części kosztują około 5 tysięcy złotych i złożenie tysiaka także przekazałem te informacjie dla rzeczoznawcy i dostałem z tego co pamiętam 7.5tysiąca.

/emoticons/default_luz.gif" alt=":luz:">

Guest peplino

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Pozostaje uzbroić się w cierpliwość w poniedziałek mają przedzwonić z wyceną szkód z ubezpieczenia ... Dziękuję z info. pozdrawiam...

pamietaj ze teraz ubezpieczyciel nie musi Ci wyplacac kwoty od czesci zamiennych ale na podstawie orginalow!

szkoda calkowita .wartosc rynkowa wedlug info ekspert to 7500 zl wiec kolo 5 powinienes wziasc

naprawa jak poszukasz blaszek w kolorze max 500 zl

ja mam goscia kompletne drzwi stan igla 80 zl blotnik 50 zl

Edited by bucuwa

miałem podobnie tylko że z lewej strony plus peknieta maglownica i zgięty amortyzator. kolizja była z mojej winy wiec sam i na własny koszt robiłem. najdroższa była maglownica 350 używka, błotnik 70 , drzwi 60, amor 40. farba i itd 200 wymiana pasowanie i malowanie sam.auto smiga do dziś

Please login or register to see this quote.

trochę się zagalopowałeś bo „Zakład ubezpieczeń zobowiązany jest na żądanie poszkodowanego do wypłaty, w ramach odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu mechanicznego, odszkodowania obejmującego celowe i ekonomicznie uzasadnione koszty nowych części i materiałów służących do naprawy uszkodzonego pojazdu. Jeżeli ubezpieczyciel wykaże, że prowadzi to do wzrostu wartości pojazdu, odszkodowanie może ulec obniżeniu o kwotę odpowiadającą temu wzrostowi."

cytat skopiowałem ze strony rzecznika ubezpieczonych więcej na stronie:

Please login or register to see this link.

Ja walczyłem z TU 4 miesiące a zaczęło się od wypłaty odszkodowania w kwocie 990zł. Skończyło się na szkodzie całkowitej i wypłaceniu 4200zł

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Nie mniej jednak napisałem do nich kilka odwołań i finalnie się udało, ale kosztowało mnie to sporo nerw i czasu. Polecam gości którzy biorą 10-15% od całej kwoty ale załatwiają wszystko za Ciebie a TU już co niektórych znają i wiedzą że kantują więc sprawy kończą się nawet po miesiącu... Ogólnie TU liczą że przeciętny Kowalski po prostu oleje sprawę i weźmie tyle ile zaproponują - brak czasu i wiedzy co z tym dalej robić... Niestety żerują na takich ludziach...

Masz jakieś namiary na ludzi którzy zajmują się odzyskiwaniem kasy od TU??

Mi wycenili wartość całkowitą 5tyś zł(VB sedan 2.0 16v 96r. CD). do wypłaty 3800zł