Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

krzysiek_j

Parę cennych uwag :)

Recommended Posts

Witam,

Opiszę moje zmagania z VC 1.9 CDTi 150KM, może komuś się przyda. Posłuchajcie...

1. Odpalanie na 2 gary, nierówna praca silnika po odpalaniu w warunkach zimowych, oraz biały dym z wydechu.

Diagnoza ASO to pierścienie:( Wymieniłem wtryskiwacze na inne (z anglika) i objaw ustał. – koszt 1000zł za komplet.

2. Hałas sprzęgła przy wciskaniu.

Warto zakupić części dopiero po rozebraniu. W mnie to była tylko dwumasa reszta w stanie idealnym. Koszt nowej SACHS 1300zł. Od tamtej pory wszystko śmiga idealnie.

3. Brzęczący zawór N75 (zawór doładowania turbiny) + przeładowanie turbiny.

Przyczyną brzęczenia było przeładowanie turbiny. Warto zdiagnozować czy nie są zatarte łopatki zmiennej geometrii w turbinie, jak nie to obok niej jest cięgiełko którym reguluje się rozchył łopatek, należy tak ustawić aby wartość żądana równała się rzeczywistej. Unikniecie rozerwania intercolera.

4. Przepustnica – przerwany obwód. Auto przerywało co jakiś czas. Potrafiło zgasnąć.

Demontujemy starą, myjemy z oleju i wszelkich zanieczyszczeń. Rozpoławiamy aby dostać się do elektroniki. Ściągamy cynę z lutów gdzie są przylutowane piny od kostki i lutujemy nowe. Po problemie.

Please login or register to see this link.

5. Egr – o tym nie będę się rozpisywał po prostu trzeba go odkręcić i wyczyścić. Coś jak czyszczenie kominka z sadzy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by krzysiek_j

Witam mam taki problem w swojej vectra c 1.9 150 ps 2006 rok 121 tys km

Od pewnego czasu zauważyłem ze pomiędzy 2800 a 3000 tys obrotów spadek chwilowej mocy tzn ciągnie i nagle na 2 sekundy stracił moc i zaraz później znowu ciągnie już do końca tylko zaczyna się to na siląc może ma ktoś taki sam problem może ktoś wie jak to rozwiązać?????? Następny problem to delikatne szarpanie na włączonej klimatyzacji na postoju może to ma jakiś związek a tym pierwszym problemem????? a na kompie nie widzi żadnego błędu pozdrawiam lukasz .

U mnie na klimie też delikatnie poszarpuje na wolnych obrotach, a am już drugi komplet wtryskiwaczy. Uznałem to za normalne. Dużo osób tak ma.

Co do pierwszego pytania to ciężka sprawa jak nie ma błędu. Zacznij od wyczyszczenia egr, przepustnicy i czujnika ciśnienia doładowania wszystko to jest przy kolektorze ssącym. Jak nie pomoże to sprawdź turbinę może przeładowuje.

Lukasz padka ci przeplywka pozycz od kogos na podmiane. Na kompie ci tego nie pokaze bo przeplywka dziala tylko zle mierzy przeplyw.

Please login or register to see this quote.

moim zdaniem to nie jest turbina winna tylko bardziej to co kolega Artur napisał