Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
BEATyfikowany

Szpara pod reflektorem

Recommended Posts

Witam,

Może ktoś z Was zakładał lampy Angel Eyes do swojej Vectry i wie jaka wychodzi szpara miedzy zderzakiem, a reflektorami. Moje pytanie jest takie czym zakryliscie tą szparę czy uszczelką jakąs czy podniesliscie zderzak do góry ? Jesli tak to jak go umocowaliscie ? Wierciliscie otwory i je gwintowaliście czy jak ?

Pozdrawiam.

było pisane milion razy

masz ori strapiany .. ? jak nie to kup i załóż

do tego trzeba zderzak dobrze przymocować od dołu ....

Wlasnie patrzyłem za tymi styropianami na allegro i nie mogę znalezc. Jakos fachowo to sie nazywa ?

Poszukaj na forum w dziale Sprzedam Czesci. Chlopaki rozbrajali mnostwo Vectr i maja takie cos na zbyciu.

Szpara może być nawet jak dasz styropian.

Gdzieś słyszałem, że w tą szparę przykleja się gumę wycieraczki z szyb, tylko pytanie czy do zderzaka czy do lampy, ale to nie zniweluje szpary, tylko spowoduje zatkanie jej, nie będzie dostawał się syf do środka.

darian123 - jak zrobiłes, że u Ciebie tej szpary nie ma ? Bo mam te same lampy co ty

Wczoraj założyłem te same lampy i była szpara.Oryginalne styropiany też są i nic nie dają.Zaklejanie szpary piórkami wycieraczek to środek doraźny.Jedynie podniesienie zderzaka daje efekt.

newmp3 - nie będę opisywał jak to zrobiłem tylko zrobię fotki i sam zobaczysz. Musisz zaopatrzyć się w kawałek węża gumowego (może być przewód paliwowy - kawałek ok. 5 cm w zupełności wystarczy) i dwa wkręty z gwintem o podobnym skoku jak ori tylko że dłuższe (ja kupiłem 38 mm). Reszta w fotorelacji.

chemikx3 wstaw te fotki jak możesz ;]

Da się dobrze złożyć i zderzak i lampy i nie będzie szpary.

W swojej VB miałem poliftowe Depo AE i nie było szpary

Do brata VB wsadzaliśmy depo polifty i też nie było szpary na przeldiftowym zderzaku.

Trzeba mieć styropiany pod zderzakiem i dobrze wszystko poskręcane spasowane.

Please login or register to see this link.

Edited by Shymon

Please login or register to see this quote.

Sorki ale miałem poślizg spowodowany problemami technicznymi - jutro "na bank" będą foty.

EDIT:

krótka fotoporada-likwidacja szpary między reflektorem i zderzakiem.

potrzebne:

- 2 tulejki (ja użyłem metalowych ale mogą być też kawałki grubościennego przewodu paliwowego) ok. 14mm,

- 2 wkręty 5,5X38mm (ja dałem dodatkowo podkładki od góry),

- 2 kawałki ww przewodu ok.10mm,

- 2 wkręty 5,5X20mm.

Wkrety kupowane w dowolnym sklepie metelowym, tulejki zaporzyczone z silnika ciężarówki DAF

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_rolleyes.gif" alt=":rolleyes:">

1.Podciągamy ręką zderzak do góry i wkładamy większe tulejki między oryginalne mocowanie zderzaka do reflektora a reflektor:

i skręcamy wszystko dłuższymi wkrętami,

2.Mniejsze podkładki gumowe wkładamy na mniejsze wkręty między grill a jego mocowanie-jeśli tego nie zrobimy grill będzie wisiał "w powietrzu"

Efekt końcowy:

przed:

po:

Uwaga: u mnie po prawej stronie pozostała niewielka szpara spowodowana wcześniejsza deformacją mocowania zderzaka. Wymiary tulejek i podkładek gumowych mogą się trochę różnić wymiarami - w końcu nasze autka mają troszkę latek

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Może się przyda - jeśli było proszę o zamknięcie.

UP

Edited by chemikx3

Witam! Taka mała uwaga z mojej strony. Pomysł z tulejami uważam za bardzo dobry, dokładnie to samo miałem zrobione u siebie po tym jak rok temu zamontowałem poliftowe lampy. Faktycznie, szpara pod lampami się zmniejsza, aczkolwiek warto spojrzeć w okolice ślizgów. Im wyżej podnosimy zderzak na środku, tym większa robi się nam szczelina przy błotniku (na rogu - być może wspominałem o tym pisząc o deformacji auta). Mam nadzieję, że wiadomo co mam na myśli

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Zastanawiałem się czy nie da się podnieść ślizgu w błotniku choćby o parę mm, ale do tej pory tego nie sprawdziłem z braku czasu

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Jeśli będę miał taką możliwość to to przetestuję

Oczywiście + z mojej strony za poradę ponieważ na pewno przyda się ona osobom, które zdecydują sie zamontować poliftowe lampy do przed lifta

Pozdrawiam

Edited by krystian_rad

Please login or register to see this quote.

Też o tym myślę.Jak coś opatentujesz to dawaj od razu na forum.

Jeśli uda mi się to sprawdzić, coś wymyślić to na pewno tu napiszę

A ja mam z jednej strony bez ślizgu , czyli odkreciłem ten ślizg co jest na błotniku i ręką docisnąłem maksymalnie zeby szpary nie było i dokręciłem mocno śrubę , trzyma sie dobrze i dużej przerwy nie ma , jest mała. a co tych tulei dobry pomysł , ale napewno zderzak miałbyś wyżej gdbyś jeszcze dał na styropian kawałek cienkiego dywanu i wtedy na 100 ci sie podniesie do góry bo ja mam tak podłożone i jest niemalże idealnie ,a przy lampach mam troche szpare bo zderzak mam do wymiany

Dzieki "chemikx3" o to wlasnie mi chodziło, też chciałem jakos podniesc zderzak, ale nie mialem patentu, a tu masz booom

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dziekowa jutro to zrobie.