Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Willson

Ubezpieczenie Mini AC w PZU

Recommended Posts

Hejka.

W zeszłym tygodniu ubezpieczałem Zygmunta. Ubezpieczenie poszło w Uniqa(swoją drogą polecam bo chyba najbardziej liberalni jeśli chodzi o zniżki).

No i wziąłem jeszcze MIniAC w PZU od kradzieży,zalania i innych pierdów.

Co najdziwniejsze to suma wyceny w PZU według Eurotax.

Wersja ELEgance 2003, 153 tys. ----wycena niecałe 14 000

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_blink.png" alt=":blink:"> .

Powiem szczerze zupełnie zgłupiałem. Ja i tak w miarę okazyjnie furę kupiłem, bo zdarzają się te roczniki po prawie 24 000.

Powiedzcie, jak to jest możliwe że ubezpieczyciel szacowałby wartość auta o 10 tysi mniej?

Po paru minutach już konkretnie spadłem z krzesła. Okazuje się że Vectra w hatchbacku z tymi samymi parametrami wyceniana jest na niecałe 17 tysi. Znowu zaniżone,ale na usta ciśnie sie pytanie..why?

Sig i VC to bliźniaki niemalże syjamskie.

Ktoś ma podobny przypadek? Jak u Was z takim AC?

Mi mojego Zygmunta pod koniec kwietnia wycenili na 18000.

Ale nie w PZU

Edited by Rafał vici

Spadły na wartości...ale gdzie i jak? Eurotax wyceny robi poprzez jakie dane? Z aukcji?Komisów?Czego? Jakoś w zakupie cena nie spada,a w Eurotaxie tak!

Nie prościej ubezpieczać na podstawie FV?

Też ostatnio Minicasco brałem w pzu ( od kolegi z forum w dziale ogłoszenia/reklamy jest temat - polecam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> ) i mojego gtsa wycenili w pzu na niecałe 18000...

Edited by ble

ja w lutym ubezpieczyłem swojego GTS-a w mBanku na 32tyś zł, mam uwzględnioną nawet stację multimedialną

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

MiniCasco w PZU lepsze niż nic, ale przy wycenie szkody to masakra.

Miałem kiedyś małą szkodę, potrącenie sarny. Uszkodzony reflektor i lekko zgięte drzwi i błotnik. Dodatkowo rzeczoznawca zaliczył mi zderzak bo był zadrapany i halogen bo był stłuczony.

Liczą wszystko w zamiennikach i 20% udziału własnego. Przy mojej szkodzie, gdzie do malowania było 3 elementy, do wymiany reflektor (ksenon - nowy oryginał 2500zł), halogen (GTS - nie ma zamienników) i jeszcze kierunkowskaz, dostałem 1700 zł.

W minicasco jest taki haczyk, że w razie szkody ty bierzesz na siebie 20% kosztów. Jeżeli ukradną, spalą zniszczą furkę to zamiast wycenionej na 20tys. dostaniesz 16tys. Zawsze coś. To samo z likwidacją szkód komunikacyjnych - 20%.

No tak, a później lament w mediach jak to Polacy oszukują na fikcyjnych stłuczkach, kłamią na temat bezszkodowości etc.

Banda ubezpieczeniowa robi to samo tylko w białych rękawiczkach.

Ostatnio w wiadomościach pokazywali właściciela zakładu blacharskiego. Facet na rynku od 20 lat. Naprawia auta bezgotówkowo. Okazuje się ze w 99% przypadków musi iść do sądu z ubezpieczycielem, bo tak są zanizane koszta jego napraw.

Z innej strony....spada ilość zgłaszanych szkód z AC mimo że sama wartość polis AC rośnie. Kolejny paradoks, że ludzie boją się zgłaszać szkód na AC bo stracą zniżki. No to po co to całe AC? Skoro kosztuje tak dużo to powinien klient bez obaw zgłaszać każdą pierdę i ją naprawiać.

Ubezpieczyciel może powiedzieć tak:

" jedno ubezpieczenie MUSISZ wykupić, dodatkowe MOŻESZ, ale najlepiej nie zgłaszaj ŻADNEJ szkody bo przy odnowieniu cię skroimy($$$) za to że śmiałeś skorzystać z tego za co zapłaciłeś..."

Please login or register to see this quote.

a idz Pan w pizdu z Mbankiem

od miesiąca nie mogę szyby wymienić a już nie mówie co by było jak by była większa szkoda ...

jak załatwie temat to nasmaruje "ku przestrodze'

pozdro

W pzu miniAC jest opcja bez wkładu własnego czyli całe 100%.

to ja tak czekałem w PZU... wszyscy są dobrzy

z ubezpieczycielami to ruletka jest, w każdej są jakieś ale

masz racje ale ja to chyba ksiązkę napisze o mojej sytuacji ...

zrobie bardzo obszerny post jak już mi tą szybe wymienią

Wydaje mi się, że auto możesz ubezpieczyć i na 50 tysi - kwestia wysokości składki/zarobku ajenta/ubezpieczalni.

W przypadku szkody/kradzieży odszkodowanie i tak zostanie wypłacone od wartości rynkowej, tj od wyceny Eurotaxu...

Pozdrav

Tomek.

bardzo dobrze ci sie wydaje i tak jest - wszystko zależy od agenta który samochód ci doubezpieczy nawet do 1000000zł ale w chwili szkody dostaniesz z EROTAXU i tyle .... agent sie na ciebie wypnie a ubezpieczyciel wypłaci tylko tyle ile sie należy.

Ja również swojego GTS 2004 w ubiegłym roku ubezpieczyłem mini AC, wtedy gość wycenił mi na 26tyś a mam dość biedną wersje, zapłaciłem 300zł ze zniesieniem wkładu własnego. W tym miesiącu idę przedłużyć. Ciekawe na ile teraz wycenią.

obstawiam 19tyś max

ubezpieczysz auto warte 20.000 i na 30.000 ale w drugą stronę to już nie bo w większości towarzystw minimalna wartość to minus 10% od ceny rynkowej

Wycenili na:

19200

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

prawie 7tyś mniej niż rok temu ... nieźle ..

widzisz jak prawie trafiłem

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Te 300zł zapłaciłeś za samo casco? Masz jakieś zniżki na AC?

Dokładnie zapłaciłem 350zł nie miałem zniżek, w tym roku mam 296zł. Tylko doczytaj, czy Cie interesuje ten zakres ochrony.

jak by kogoś interesowało to ja zapłąciłem za miniAC + ubezpieczenie szyb na 2000pln 360pln. Zniżek na ac nie mam. mam 22lata.

Guest pzu.wroclaw.pl

Nie ma sensu podwyższać wartości auta w minicasc i autocasco, bo i tak nie wypłacą więcej niż wg Eurotaxu albo Audatexu. Natomiast opłaca się to towarzystwu ubezpieczeniowemu i agentowi. No chyba, że jest to uzasadnione wyposażeniem dodatkowym.

W ubiegły roku wartość używanych aut wg. Eurotaxu bardzo spadła, troszkę jest to uzasadnionem spadkie zamożności Polaków ( po prostu niej kupują, a do tego kupują tańsze)

Minicasco można wykupić w PZU z udzialem własny 20%, albo bez udziału wlasnego - wtedy skladka jest wyższa o 50%.

Natowmiast szkody likwidowane są licząc zamienniki. ale coś za coś, gdyż w pełnym autocasco też można wybrać opcję z zamiennikami, albo droższą na oryginałach. Natomiast ubezpieczenie minicasco jest średnio 4-5 razy tańsze niż autocasco, a więc płacąc 300 zł składki możemy odzyskać ok 20 tys. jeżeli na ukradną auto.

Głóna różnica między AC, a MC to to że nie płacą za stłuczki z innymi autami. Ale za to płacą za stłuczki ze zwierzyną, zalanie, gradobicia, kradzież, kradzież wyposażenia, dewastację, zapalenie, upadek drzew itp. - więc zakres jest całkiem spory.