Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Tylordurden

VC HB subwoofer

Recommended Posts

Witam. Przychodzę z prośbą o poradę od doświadczonych w tych sprawach. Kompletnie się nie znam na car audio, nigdy nic sam nie grzebałem w radiu a ten samochód (VC HB 2008) to moja pierwsza fura także boję się cokolwiek ruszać sam bez konsultacji z Wami

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Szukałem info po necie i różnych forach ale nie znalazłem nigdzie opisu dokładnie tego co zamierzam zrobić. Dobra, do rzeczy: chciałbym dołożyć do seryjnego nagłośnienia skrzynkę basową. Radio jakie posiadam do CD30, wiem, trzeba je zmienić. Podobno model CD30 MP3 posiada wyjście na suba, no tak ale czy każde CD30 MP? Widziałem modele produkowane z Portugalii i Czech, jedne od Siemensa, drugie od Blaupunkta, ma to jakieś znaczenie?

Mieszkam obecnie za granicą i udało mi się znaleźć coś takiego:

Please login or register to see this link.

Kilka pytań laika:

Czy można coś stwierdzić czytając naklejkę na radiu?

Czy dokładanie suba do seryjnego nagłośnienia to w ogóle dobry pomysł? Dodam tylko że nie chcę wymieniać Oplowskiego radia na jakieś 1-dinowe, brzydko to wygląda, poza tym jakość z mojego radyjka jest naprawdę spoko, brakuje tylko trochę basiku podczas jazdy.

Budżet: wydam tyle ile będzie trzeba bym był zadowolony z jakości. Chcę by było przyjemnie i nisko, nie musi być głośno.

Dzięki z góry.

Witam kolego co prawda nie wiem czy do CD30 MP3 można podłączyć Suba ale w kwestii dołożenia samego Suba do autka to radzę tobie poszukania Suba aktywnego czyli z wbudowanym wzmacniaczem oczywiście jeżeli zależy tobie na jakości to ja polecam amerykańską firmę Rockford Fosgate głośniki basowe z serii Punch myślę że w zupełności zadowolą twoje gusta

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Jeżeli chciałbyś zmienić Radyjko to tylko na stację multimedialną 2 din bo fakt radio 1 din nie wygląda zbyt ładnie w tak wielkiej dziurze po radiu 2 din. Co do producenta Radia poszukaj jakiejś dedykowanej stacji do twojej VIKI wtedy nie będziesz miał problemów z podłączeniem sterowania z kierownicy jeżeli masz i ustawiania komputera na wyświetlaczu no i dziura po oryginalnym radiu będzie idealnie zakryta. Pozdrawiam

Please login or register to see this quote.

Tylko markowe,Pionner,Alpine,Clarion, o reszcie zapomnij,lub tradycyjnie 1DIN z jakimś procesorem który poruszy do życia nawet fabryczne głośniczki.

Przede wszystkim dobre kable zasilające i RCA bo to podstawa,potem dochodzi wytłumienie,a na koniec głośniki i sub(najlepiej zamknięty w skrzyni ciśnieniowej)gdzie głośnik daje sam z siebie dzwięk a nie czaruje portem bass reflex.

Dzięki za odpowiedzi Panowie. O Rockfordzie słyszałem już pozytywne opinie, na pewno wezmę je pod uwagę

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> na pewno końcowy efekt udokumentuję tutaj na forum. Patrzyliście może na to radio z linka? Nie ma znaczenia producent radia Oplowskiego? Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności chciałbym zostać przy Oplowskim, jakby nie było najlepiej komponuje się z deską i dodatkowo zmniejsza ryzyko włamania do samochodu

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20"> Dużo jest kombinowania z podpięciem suba pod cd30 mp3? Co radzicie? Seryjne czy jednak coś "porządnego"? Jakieś sugestie co do 2-dinowego/konkretne, polecane modele? Co się dzieje ze sterowaniem komputerem z kierownicy w przypadku zamontowania radia Pioneer,Clarion itp?

jak kupisz jakies dedykowane radio do VIKI to nie będzie żadnego problemu ze sterowaniem z kierownicy problem sie pojawia w stacjach uniwersalnych no i wszystko zależy też od kumatego elektronika

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Dedykowane ok, tylko jeśli da się prościej.... to po co przepłacać?. Nie potrzebna mi stacja w sumie. Ten RCA konwertuje sygnał jaki idzie na głośniki do sygnału który mogę podpiąć pod wzmak tak? No ok, ale czy wtedy nie muszę odłączyć któregoś z głośników? Czy po prostu wbijam się gdzieś w kabel i "kradnę" sygnał? Nie ma innego sposobu? Co z prawdziwym, osobnym wyjściem na suba w radiach Oplowskich? Gdzieś na forum czytałem że wszystkie modele od cd30 MP3 wzwyż posiadają takie wyjście, bo jeśli nie, to przecież mogę użyć tego konwertera RCA i zostać przy swoim CD30 nieprawdaż? Chyba że źle coś zrozumiałem. No i jeszcze jedno, taki sygnał przy użyciu RCA dorówna jakości basu jak przy uzyciu prawdziwego sygnału na subwoofer?

Będzie nawet lepszy i z możliwością regulacji tak jk oryginalnie posiadają radia,myślę że "Hollywood" nie pozwoliłby sobie na "kicz" ja byłem zadowolony,poziom był wysoki,więc polecam.

Dzięki Curtis, w takim razie chyba pozostanę przy radiu, podepnę tylko suba. Jakieś dobre sprawdzone egzemplarze?

Co mnie zainteresowało:

Co polecacie od siebie?

Edit: Adapter RCA podpinam pod przednie głośniki zgadza się? Bo tył to midy, chyba lepiej zostawić midy w spokoju by móc je ewentualnie podciągnąć (faderem) gdyby ginęły przy basie, a przodów już aż tak nie będę mocno słyszał bo sub je w większości pokryje, dobrze myślę? Bas łączymy z basem...

Edited by Tylordurden

tylnych głośników i tak nie usłyszysz więc teoretycznie są zbędne i w większości systemów odłączone żeby nie psuć sceny jaka panuje,subwoofer ustawiamy tak żeby dopełniał uderzenia a nie je zastępował a już na pewno nie zakłócał całkiem pracy przednich głośników(różne inne tony których nie odda sub) bo to mija się z celem Hi-End-u lub jakiegokolwiek efektu,przednie woofery grają troszkę inaczej oraz oddają różne dzwięki nie tylko tony niskie jak subwoofer.

Podłączenie zależy od Ciebie,ja wpinałem na tył ponieważ Ballance przód,tył mogłem ściszyć suba a przód grał niezmiennie (pasażerowie na tylnej kanapie) co powodowało że grało dalej ale bez basu.

Oczywiście i z całkowitym przekonaniem brałbym "U-Dimension" bo jest perfekcyjny pod każdym względem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> + dobre kable 21mm2.

Ciągle się zastanawiam, czytam i oglądam, znalazłem też takiego aktywniaka:

U-Dimension jakościowo będzie podobny? Czy to i tak jeden pies w tym przedziale cenowym? Curits, polecałeś skrzynię zamknętą a ten U-dimension jest szczelinowy, w czym więc tkwi jego "perfekcyjność"? Zastanawiam się też czy tyle mocy starczy czy jednak brać coś 25cm. Jaki zestaw sub 25cm + wzmak byście polecili? Jakoś do 1000zł. Pomóżcie coś ładnego dobrać koledzy, chciałbym w przyszłym tygodniu zamówić...

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

nisko, tzn. jak nisko

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> tak jak w czarnej muzie czy raczej jakościowo gitara basowa

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Najniżej jak się da z zachowaniem dobrej jakości

Witam. Na początku chciałem kupić subwoofer aktywny. Kolega miał Alpine (nie pamietam modelu ) przełożyliśmy subwoofer do mojego auta i kicha ... dlaczego? ponieważ był bardzo małej mocy około 200W. Prawie nie było go słychać. Moim skromnym zdaniem powinieneś kupić subwoofer + wzmacniacz aby to miło grało.