Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
juby5

Szarpanie samochodem

Recommended Posts

Witam. Mam taki problem ze swoją Vectrunią?A mianowicie, posiadam vectre C 1,9 CDTI 101 KM z 2006 roku, podczas dodawania bardzo powoli gazu zaczyn a samochodem rwać,a jesli dam gwałtownie gazu, to auto przyspiesza bez problemu i bez szarpania. Dodam,ze na tempomacie jak zaprogramuję tak i zwolnie to tez szarpie od ok1700 do 2300 obrotów. dodam,że żadnych błędów komputer nie widzi. Z góry dziękuje za pomoc! Pozdrawiam

Moze półośka napędowa się wyrobiła tzn przegub wewnętrzny i kielich (ten od skrzyni biegów)

poczytaj o EGR kolego.

obstawiam jego wine

masz obszerny temat na forum, a tam wszytskie mozliwe zagrywki od strony egr-a

Witam. EGR sprawny,był czyszczony.

ja też bym obstawiał na EGR, żeby sie upewnić na 100% wytnij sobie z puszki po piwie albo z denka od słoika (bardziej wytrzymalsza można dłużej pojeździć) i zaślep EGR w tedy bedziesz wiedział na pewno czy brać się za czyszczenie czy nie

zgadzam sie z przedmowca,

nawet na szybko, na wylaczonym silniku zdejmij wtyczke od egr-a i przejedz sie autem, jak objawy ustapia to winny egr.

Czyszczenie moze nie wiele juz pomoc gdy czesc elektryczna nie domaga. Nie wiem czy czytales temat o czyszczeniu egr-a, tam jest wszystko nawet to jak sie dobrac do czesci elektrycznej. Czasami egr jest juz tak styrany ze tylko wymiana ale w tym miejscu kazalbym ci sie zastanowic czy nie lepiej usunac programowo i zaslepic egr raz na zawsze bo cena egr-a to ok 400pln moze troche wiecej a wyprogramowanie u tunera wychodzi tak samo.

Witam. egr musze miec,poniewarz mam dpf. Myslalem o częsciowym zaslepieniu go taka specjalna blaszka z otworami? może ktos zna dobrego speca z okolic Lublina? pozdrawiam

Mam taka blaszkę z otworami założoną od ponad roku i niestety auto poszarpuje... a nie mam kiedy (żona jeździ tym autem) zaślepić całkowicie.

Please login or register to see this quote.

jak zaślepisz całkowicie będą pojawiać się błędy

zobacz jeszcze 3 wtyczkę wtrysku

Dzięki Panowie. Wlam stp do wtrysków i narazie przestało poszarpywać? Nie wiem czym to spowodowane jest ale pomogło,i tak bedę robił co jakieś 5000 tyś/km. Pozdrawiam

Wyczyść egr może to przez niego