Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Boniek3108

Świszczenie, terkotanie, co to może być?

Recommended Posts

Od ponad dwóch lat odkąd mam auto słychać z okolicy deski rożdzielczej jakieś dziwne dzwięki słyszalne tylko podczas jazdy. Naciskam pedał gazu i słychać świerszcza w okolicy prawego nawiewu na szybę boczną a gdy nacisnę pedał gazu mocniej to słychać wyrażnie ten dzwięk jakby się przemieścił w okolicę środka deski i słychać go właśnie wtedy tak jakby ze środkowych nawiewów. Myślałem że to ten zaworek obok filtra p/p, zamieniłem na inny ale to samo. Podmieniałem też gumy od filtra powietrza przez przepływomierz i dalej na przepustnice ale dalej to samo. Chyba że te dzwięki wytwarza ten niby czujnik podciśnienia (czarna puszka po prawej stronie na podszybiu) pod prawą wycieraczką? Do czego to służy i czy może to mieć wpływ na mój problem?

Miałem to samo u siebie. Szukałem przyczyn ale nie umiałem znaleźć, Dźwięk od dłuższego czasu się nie pojawia to i nie szukałem dalej.

Podpowiedz może gdzie szukałeś to może znajdzie sie coś czego nie znalazłem a może mogłoby być rozwiązaniem problemu?

Ja patrzyłem nawet do filtra węglowego w nadkolu, węzyj idący od niego i zawór z niego, patrzyłem do nawiewów czy nie ma tam jakiś liści, patyków itp. Sprawdzałem czy pucha filtra powietrza nie stuka, obłożyłem go gumą aby nie stukała o blachę, osłonę silnika