Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
lukas198

Szarpanie silnika

Recommended Posts

Witam ma taki problem na wolnych obrotach mam szarpanie silnika gdy załączę klimę nie umiem zdiagnozował czy może to popa jest w jakiś sposób uszkodzona albo czy mam szukać problemu bardziej przy wtryskach ale na wolnych obrotach na wyłączonej klimie jest okey proszę o pomoc dzięki za odpowiedzi

tydzień temu miałem takie szarpanie i chodziła Viki gorzej od mojej c-330 okazało się że 3 wtrysk się rozlutował, znajomy polutował i jak nówka

Sprawdz wartości wtrysków np op comem

Pragnę się podpiąć pod temat, żeby nie zakładać kolejnego topicu. Mianowicie pojawiły się w mojej viki dziwne dźwięki dochodzące z prawej strony samochodu (od strony rozrządu) tak jakby stukanie/cykanie z częstotliwością jakieś 0,5s. Wczoraj dostrzegłem, że dźwięk nasila się im mocniej pracuje klima (niemalże stukanie przy max obrotach i takie lekkie "cykanie" przy małych obrotach klimy) i niemalże znika przy całkowicie wyłączonej klimatyzacji (pojawia się tylko lekkie "cyknięcie" od czasu do czasu)

Poniżej zamieszczam link do dwóch filmików, jeden z max włączona klimą i drugi zupełnie bez klimatyzacji dla porównania

Please login or register to see this code.

Jak sądzicie co mnie czeka do naprawy?

Edited by insane69

trzeba sprawdzić wszystko co pracuje na pasku wielorowkowym i wtedy można stwierdzić co się rozpada

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> może napinacz, a może łożysko w sprężarce

tbh tez tak na szybko podejrzewam łożysko w sprężarce, raczej nie rolka gdyż niedawno została wymieniana. No nic trzeba odwiedzić mechanika, oby mu się udało to prawidłowo zdiagnozować

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

jak mi vectra c 1.8 ls szarpala to wymienilem se swiece i po klopocie hehe...