Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ficus

Wymiana anteny ze zwykłej na tą z GPS Signum

Recommended Posts

Cześć. Przymierzam się nad zmianą CDR2005 z GIDem (przedlift) na CD70 Navi z CIDem. Chcę zrobić ile się da na originalnych częściach. Wiąże się to m.in. ze zmianą anteny na tą obsługującą GPS. Czy ktoś wie którędy dokładnie idzie kabel antenowy do anteny i jak wykonać całą operację? Dodam że moje auto to Signum 2004. Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edited by Ficus

Please login or register to see this quote.

wiesz o cimie /panelu klimatronika/kiera (tanio nie wyjdzie jak będziesz musiał zmienić )

Ja osobiście zamiast kasę wywalać w oryginalne kupił bym nie oryginalne jak masz zbyt kasy to takie nieoryginalne możesz kupić że oryginał chowa się po kątach

Wymiana anteny na ori z GPS to bez zrzucenia podsufitki się nie obędzie.Proponuję dołożyć do GPS antenę na magnes ,instalacja o wiele mniej kłopotliwa a efekt zadowalający.

ja zrobiłem wręcz odwrotnie, oryginalną antenę z gps wrzuciłem nad podsufitke a na górze jest twincar czyli antena do cb i radia w jednej podstawie. gps lapie sygnał bez problemu nawet spod dachu.

Ok. Dzięki za informacje.

chcę kupic antenie GPS do radia nie orginał CD70.

Jaką polecacie?

Ja mam coś takiego ANTENA GPS FAKRA MFD2 RNS510.

Jak sie sprawuje?

Mam ją dopiero od dwóch tygodni, bo tyle czasu mam navi i jeździłem na razie tylko po mieście. Sygnał mi łapie gdzieś po 1-1,5 min. od wyjechania z garażu - tak mi się przynajmniej wydaje. Mogę to jutro ewentualnie dokładniej zmierzyć, po jakim czasie łapie po wyjechaniu z garażu i po jakim jak stoi na zewnątrz.

ok dzięki

sprawdź jak możesz.

Dam znać jutro.

Też mam taką antenę. W zeszłym roku na urlopie zrobiłem 3tyś. km. prawie wszystko na navi i nie miałem żadnych problemów z sygnałem.

Bardzo dziękuje.

Taka antena będzie dobra.

Please login or register to see this link.

Będzie dobra.

Jednak musisz zrobić coś z fm, pogorszy się odbiór bez zasilania wzmacniacza anteny.

to co trzeba dokupic?

Pozwólcie, że odkopię temat, bo mam pytanie co do wiązki elektrycznej od anteny z GPS. Z tego co zauważyłem, wiązki te posiadają dodatkowe 2-pinowe złącze, czy ktoś byłby w stanie mi odpowiedzieć co tam jest podłączone?

Na poniższym zdjęciu zapożyczonym z allegro zaznaczyłem to złącze czerwoną strzałką:

Please login or register to see this image.

są dwa typy anten jedna ma dodatkowo cienki kabelek który też wchodzi do tej niebieskiej wtyczki a jest to 12v z radia a druga jest bez tego kabelka (zasilanie idzie kablem antenowym) i wszystko co jest potrzebne do telefonu,gps i radia wchodzi do tej niebieskiej wtyczki

full wypas to trzy kabelki antenowe i jeden cienki +12V (prawdopodobnie przedlift tak ma)

Edited by geranium

Dokładnie, w niebieskim złączu mam 3 przewody antenowe + 1 kabel zasilający wzmacniacz anteny. Zastanawia mnie jednak od czego jest to drugie, czarne złącze (zaznaczone na zdjęciu wyżej czerwoną strzałką), w którym są dwa przewody: czarny i niebiesko-czerwony? W moim sedanie najprawdopodobniej nie ma tego złącza fabrycznie.

Tak wygląda ten nieznany wtyk z bliska:

Edited by dieludolfs

wkleiłeś ciu... zdjęcie ta wtyczka jest z drugiej strony kabla od tej niebieskiej ?

jeżeli tak to wtyczka do mikrofonu i idzie do lusterka

Tak, przewód z tą wtyczką "odchodzi" od całej wiązki mniej więcej w połowie jej długości. Dzięki za informacje, u siebie nie posiadam portalu telefonu komórkowego, tak więc mogę się pozbyć tej wtyczki.
Pozdrawiam

Raczej nie do lusterka. Wtyczka idzie do złącza przy nogach pasażera. Nie odcinaj, jeszcze może ci się kiedyś przydać

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by darko131242

nie słuchaj głupot.

wiązka się rozchodzi nad prawy słupkiem, kable antenowe idą nad kurtynami do tyłu a ta mała wtyczka idzie do lusterka

tak to wygląda

największy problem to przeciągnąć kable do wtyczki w nogach pasażera X2 obok tablicy rozdzielczej (kwadratowa kostka jest wpinana w taką wiekszą)

Edited by geranium

Idzie do lusterka, bo tojest kostka od mikrofonu