Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Jasiek

problem z 2 biegiem w isuzu

Recommended Posts

Witam, ostatniej zimy w czasie jazdy na nie rozgrzanym silniku nie chciała mi wejść dwójeczka (nie było to pierwsze przełożenie tego biegu w trakcie tej jazdy), rozgrzało się i problem zniknął na kilka miesięcy aż do teraz. Od niedawna i też nie zawsze znów nie chce mi wejść, po paru przełożeniach skrzyni wszystko wraca do normy. Raz wchodzi pierwszy raz po odpaleniu a później już nie chce wskoczyć(aż do rozgrzania), Raz działa od razu cały czas a innym razem (najczęściej) nie chce wejść (aż do rozgrzania). Co to może być, miał ktoś podobną przygodę?

A olej w skrzyni jaki? Najlepiej jak jest oryginal oplowski.

ale to tylko jeden bieg by nie wchodził?

Może synchronizator zużyty bardziej. Nie jednemu biegi ciężej wchodziły przez za gęsty olej. To jeszcze stosunkowo tani zabieg a może się poprawić. Poczekajmy na wypowiedzi innych, może coś innego wymyślą.

slyszalem o mozliwosci przekoszenia skrzyni, tzn. jak puscila lub obluzowala sie z jednej strony to moze tak sie dziac a jak nie to juz trzeba grzebac w srodku.

Przez rok nie sprawdziłeś poduszek skrzyni?

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">

przyznam sie szczerze, ze na poczatku 2008 gosc wymusil pierwszenstwo - wiadomo do blacharza, zrobil i bylo dobrze (widzialem ze ta gumowa poduszka dostala bo sie "pomarszczyla"), w kwietniu br. znow sie zagapilem i wyladowalem na tyle jakies babki, jak oddalem go do blacharza (innego) to stwierdzil ze po pierwszym dzwonku na podluznicy bylo 5 podkladek i silnik byl przekoszony (juz wiem czemu w 2009 wylecial mi olej z pozostalych poduszek), mozliwe ze przez ten czas jak jezdzilem bez poduszek olejowych, ta srodkowa miala wszystko na swoim garbie i sie poddala.

Ale wciaz nie moge zrozumiec czemu ta dwojka czasami dziala od poczatku do konca - przeciez to powinno byc stale i dotyczyc wszystkich przelozen

Za miesiac wpadam do mechanika i naprawiam - zaczne od poduszki (300zl) i mam nadzieje ze nie spowodowalo to uszkodzenia skrzyni

problem rozwiązany - wybierak w skrzyni