Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

lord11

Problem ze wstecznym

Recommended Posts

Witam,

Pierwszy raz mam problem ze skrzynią biegów a mianowicie nie mogę wrzucić biegu wstecznego (jest opór) nie da rady wbić nawet na siłę, a czasem wchodzi wszystko bez problemu, dzisiaj byłem u mechanika który zmienił kostkę i te bolce miało pomóc (wyregulował według porady z sam naprawiam vectra) i nic wstecznego dalej brak, więc rozebrał górę bez wyciągania skrzyni a tam mnóstwo opiłków jak by się coś sypnęło, a z miesiąc prędzej było słychać jakieś huki jak by się przegub sypał ( tak mi się wydawało a może się okazać że to coś wspólnego ma ze skrzynią).

co koledzy poradzicie??? warto to naprawiać co to może w ogóle być???? naczytałem się że w DTL są nieszczęsne F18 a jak by mi przyszło wymieniać skrzynie to jest jakiś zamiennik???Da radę przełożyć z polifta F23 bodajże? co radzicie

Please login or register to see this quote.

tak da radę

jakie są koszty takiej wymiany i napotkane problemy??

Koszty to cena skrzyni + koszty kpl wybieraka (o ile chodzi o F23) + koszt roboty - ceny są różne w zależności gdzie kupujesz i kto to robi. Jak ktoś wie co robi to problemów brak

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

chyba ze wbijesz do mnie na pw to mam skrzynie w super stanie do dtl'a. f18 stan wzorowy

+ koszt sprzęgła, bo te od F18 nie pasuje do F23 (inny wieloklin)

Sporo taniej wyjdzie zmiana na D/F16 z daewoo

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Owszem, ale nie do diesla. W dieslu dłuższe przełożenia są.

posiada ktoś taki zestaw do zmiany:skrzynia i pozostałe elementy F23 jeśli tak to proszę o podanie ceny i kosztów wysyłki. Bo mojego problemu ze skrzynią chyba nie rozwiąże ostatnio mechanik stwierdził że nie było oleju w skrzyni dolał i wsteczny wchodzi trochę płytko ale wchodzi, w oleju pojawiło się aluminium ale nikt nie chce się podjąć naprawy sprawdzenia itp tylko słychać wymiana. Tak po za tym zauważyłem że jedna poduszkie od skrzyni jest wymęczona ciekawe czy może to mieć coś wspólnego mechanicy twierdzą że nie ale nawet niczego podjąć się nie chcą i nie potrafią logicznie wytłumaczyć jakim cudem na tej rozwalonej skrzyni zrobiłem już 4 tys i nic.

Wywalona poducha może mieć wpływ na wbijanie biegów.

no właśnie ale tylko może, a mechanik stanowczo nie i tyle. Bo oleju nie było w skrzyni bo aluminium się pokazało w oleju w skrzyni. Nie wiem czy warto kupić tą poduszkę i narażać się na koszty skoro do F23 podobno ta poduszka nie pasuje. Da radę jakoś to wszystko spr żeby mieć 100% pewności??

poduszki do F23 takie same są

Nie zwróciłem uwagi że to diesel... w takim razie odpada D16

No niestety odpada. Ale jutro będę miał wymieniany cały przegub na nowy i prawdopodobnie będę wymieniał również poduszkę skrzyni.

Olej okazuje się że leciał uszczelnieniem przegubu ( a przegub ma bardzo duże luzy) więc wymienię i się okaże czy to przez tą opuszczoną poduszkę skrzyni czy nie.. przynajmniej mam taka nadzieję.