Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Stackhouse

Wymiana drzwi kierowcy, ruszające się drzwi, wyłamany "stoper"

Recommended Posts

Witam.

Mam takie problemy z drzwiami kierowcy w swojej nowo nabytej Viki.

1) Wyrobione mam zawiasy i wymiana kołków na nowe nic nie dała. Drzwi się strasznie ruszają, wadząc o tylne drzwi. Facet z serwisu opla mówił mi że można albo kombinować z cienkimi podkładkami które by wsadził między zawias, albo szukać nowych drzwi w tym samym kolorze, tym bardziej, że ja mam też wyłamany ten "stoper" w drzwiach, który trzyma drzwi otwarte.

2) Druga sprawa to wykrzywiony mechanizm elektrycznych drzwi który też się nadaje do wymiana bo szyba się nie domyka, albo ostawia szparę na górze.

Mam na mysli nowe drzwi, ale gole, żeby sobie przełożyć cały osprzęt swój. Najwyżej szukać z prostym podnośnikiem do szyb elektrycznych.

I teraz pytanie do Was. Inwestować w te drzwi czy szukać nowych? Co jest bardziej opłacalne?

Edited by Stackhouse

nawiercic i wbic wieksze bolce to bedzie chyba tansze od zakupu nowych (uzywanych drzwi)

a mechanizm wyprostowac

chyba nie jest az tak pogiety zeby sie nie dalo

a zapewne jest po prostu rozregulowany(jak wyregulowac pisalismy juz na forum)

A skąd mozna wziąć takie bolce i jak nawiercić te zawiasy (czym)?

Jest wygięte dość mocno dolne, lewe amię tego X. Sek w tym, że żeby go naprostować to trzeba rozwiercić nity aja zbytnio nie mam narzędzi, więc będe musiał podjechać do jakiegoś mechanika który mnie skroi bo znajomego też nie mam takiego...

A co można zrobić z tym ogranicznikiem wyrwanym?

ogarnicznik trzeba pospawac zapewne

nie masz jak ani czym zrobic

wiec sam drzwi tez raczej nie zmienisz

zeby wymienic mechanizm tez trzeba miec nitownice

bolce kupic trzeba wieksze w sklepie motoryzacyjnym

czyli trzeba zmierzyc stare

czym rozwiercic ??

a czym sie wierci otwory ??

lepiej oddaj auto komus kto ma pojecie i odpowiednie narzedzia

Wiem czym się wierci;D tylko, że ciężko jest manewrować narzędziami wokół górnego zawiasu...

No ale ok, spróbuje pogadać trochę z kims kto ma narzędzia...zobaczymy co z tego wyjdzie.

Martwi mnie jeszcze jedna rzecz...wspomaganie. Czasem działa, czasem nie. Czasem jest tak, że jak stoję w miejscu to nie mogę kręcić w ogóle, a np. przy szybkiej jeździe wspomaganie działa tak mocno, że auto wydaje się niepewne w prowadzeniu...

Jaka może byc przyczyna? Płyn mam wymieniony.

Please login or register to see this quote.

Moze to byc wina pompy wspomagania badz tez samej przekladni.

A tak z ciekawosci,ile dales za to auto skoro ma takie usterki?

właśnie za auto dałem nie dużo bo 4800zł od wujka...wszystko w silniki u zawieszaniu było wymieniane na czas i z tym problemu nie ma. Nie ma z autem większych problemów tylko właśnie takie niby pierdoły, ale to one mnie najbardziej denerwują. Nie lubię jak coś mam a to nie działa, dlatego chcę rozwiązac problem z drzwiami i wspomaganiem. Muszę sobie ogarnąć kogoś kto mi zajrzy do wspomagania i podjemie się pracy nad drzwiami.