Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

dnblover

fotele recaro

Recommended Posts

koledzy zakupiłem fotele recaro do mojej viki, u siebie nie mam bocznych poduszek więc domniemam że sprawa jest łatwiejsza z wymianą, mimo to proszę o jakieś przystępne wyjaśnienie mi jak wykręcić fotele i o co chodzi z tym napinaczem ? ogólnie ciężki jest demontaż foteli i tylej kanapy ? mam jeszcze pytanko odnosnie regulacji gora dol siedzenia, w tych fotelach jest elektryczna, do czego podpiąć te wtyczki czy co tam jest żeby to działało ? z góry dziękuję za pomoc

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

przesuwasz fotel maksymalnie do przodu pochylasz do przodu - wtedy mozesz odkrecic fotele (po dwie sruby na fotel w prowadnicach)

tylna kanapa - jak podniesiesz to zauwazysz gdzie jest przykrecone

a zasilanie mozesz wziasc np z zapalniczki

a co z tym napinaczem ? hmm czyli do tej regulacji trzeba ciągnąć kabelki pod fotel tak ?

Do regulacji musisz podać 12V, najlepiej po stacyjce więc może to być z pod zapalniczki lub ze skrzynki bezpiecznikowej

O co ci chodzi z tym napinaczem??

Please login or register to see this quote.

zacznijmy od tego jaki typ Recaro ?

D, DS, Ergomeg E czy oryginalne z VB GSI ?

ja mam w kombi Recaro DS i do wszystkich Recaro potrzebujesz konsole dedykowana do Vectry B aby fotel przykrecic do prowadnic.

napinacz zostawiasz oryginalny

co do zasilania fotela, sprawdz czy masz instalacje do podgrzewanych foteli, jesli jest (choc fotele wcale nie musza byc podgrzewane) to masz problem rozwiazany

no jak czytałem tematy o wymianach sanek pod anglika itp to tam dużo było pisane o wyłączeniu napinacza bo może wystrzelić czy coś takiego

to sa oryginalne od vb wyjete z anglika gsi, a po czym sprawdzić czy jest instalacja? jak zaglądałem pod moje fotele to tam niby jakieś kable do fotela wchodzą ale do czego są nie mam zielonego pojęcia

Kolego trochę inwencji... Jest temat o wtyczkach i tam są zapewne opisane wtyczki spod foteli - i dowiesz się czy masz instalację do grzanych foteli czy nie. Odłącz aku to Ci napinacze nie wystrzela.

w VB nie ma problemu z napinaczami

nic sie nie zabezpiecza jak to mialo miejsce w vectrze A

czytasz ale nie do konca ze zrozumieniem kolego

montaz foteli to pikus

najgorsze jest odkrecenie starych srub

pod fotelami masz kable od napinaczy/poduszek i do grzania tylka (o ile jest instalacja pociagnieta)

nic wiecej tam nie ma

wiec ciezko pomerdac

ok dzięki wielkie koledzy za pomoc

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

a koledzy już nie zakładając nowego tematu zapytam jeszcze o regenerację trójramiennej kierownicy irmiego, nie chodzi mi o sama skore bo to wiadomo mozna dac do obszycia, ale glownie o te wstawki w kolorze tytan, robią to w ogole? jesli juz to jaki mniej wiecej to jest koszt ?

tytany możesz sobie pomalować

a seryjnie to jest malowane czy oklejane czyms ?

seryjne jest malowane

jakiś specjalny kod lakieru czy farby do tego jest ? a orientujesz się może ile kosztuje obszycie kiery skórą ?

obszycia szukaj na allegro, cena zależy od tego jaka skóra jest używana,

a na temat lakieru pewnie gdzieś znajdziesz w dziale tuning optyczny w tematach o malowaniu konsoli i liczników

dziękuję kolego za pomoc

Nie chcialem zakladac nowego tematu. Mam pytanie do osob, ktore posiadaja u siebie fotele Recaro z GSI. Czy kojarzycie, jakie sa szyny do tych foteli? Czy to bylo cos takieg:

W sensie:

2 profile przykrecane do podlogi

2 asymetryczne profile (jeden do przykrecenia napinacza, a drugi do przykrecenia koncowki pasa)

2 szyny

1 rurka/uchwyt do przesuwania fotela

Ktos moze kojarzy albo moze ma pod reka?

same kształtowniki z fotki po lewej stronie

nic innego nie potrzebujesz

kształtownik w podłoge -szyny fotela w kształtownik i gotowe

Edited by moby75

Nie bardzo zrozumialem... Probuje ustalic, czy fotele z GSI to sa normalne Recaro + konsola pod Vectre czy moze maja juz jakies konsole przyczepione "na stale" i mozna je zalozyc tylko do Vectry?

Jak montowalem iles roznych modeli Recaro u mnie, to zawsze do golego fotela trzeba bylo przyczepic elementy pod napinacz i pas, potem szyny, a na koniec calosc do tych profili fo podlogi...

do foteli z GSi tylko szyny montazowe sa potrzebne

co juz Moby napisal

napinacz i pas juz sa przymocowane pasujace do vectry B

Ty masz porownanie do ''innych recaro''

my tego nie mielismy bo juz bylo poprzykrecane do foteli

Ok, teraz rozumiem

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> A te rzeczy do foteli GSI sa juz na stale przymocowane (w sensie szyny i mocowanie pasa/napinacza)? Czy moze mozna je odczepic

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

chyba nikt tego nie probowal

ale skoro sie jakos zamontowalo

to i zdemontowac sie dac musi

Musze to jakos na zywo obczaic w takim razie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> Ale dzieki za info.

mikruss ma chyba zdemontowane fotele z GSi

zapytaj moze zrobi fotki