Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest marqius

Czy "V"arto ? VECTRA C GTS

Recommended Posts

Guest marqius

Witajcie,

TO mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Sporo tu poczytałem i sporo opinii poszlakowych znam.

A teraz na poważnie.

Jeżdżę teraz astrą 2009 ale chcę zamienić ją na Vectrę. Tzn muszę kupić koniecznie coś większego.

Mam kilka typów i właśnie Viki jest jednym z nich.

Do kupienia mam 2007 , 1.9 150 KM w wersji GTS identyczną jak ta

Please login or register to see this link.

yle ,że hatchback

Please login or register to see this link.

Auto ma 141 tyś przebiegu i jest po wynajmie w jednej z firm flotowych. Jeździ nim od 15 tyś mój "dalszy" znajomy, który jest pracownikiem tej firmy flotowej. Auto nie bite , wszystko serwisowane i wymieniane na czas. Został na "zaraz" rozrząd do zrobienia.

I tak się zastanawiam czy Waszym zdaniem pojeżdżę tym autem jeszcze z 2 -3 lata bez problemowo ? Czy przy tym przebiegu w bądź co bądź 5 letnim aucie mogą mnie czekać jakieś nie miłe niespodzianki ?

Mam jeszcze opcję za te same pieniądze 2008 FOcus Kombi ale z przebiegiem 70 tyś. Nie ta klasa oczywiście. Vectra zawsze mi się podobała.

Serce mówi OPEL V- rozsądek......ehhh lepiej nie gadać

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

skoro musisz kupić wieksze auto to focus jest porównywalny z obecna teraz Twoja astrą , więc nie bardzo rozumie Twój dylemat. VC z przebiegiem 140 tys km , cdti z pewnych rak i serwisowana spoooooookojnie bedzie CI służyć bezproblemowo kilka lat. Jednak przed zakupem trzeba sprawdzić wady tego silnika które są opisane na forum.

moim zdaniem wybór prosty

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

co moze się popsuć w VC 150KM ...

problemy opisane na forum

egr

dpf

kostka 3wtrysku

klapy na listwie od kolektora

DM

ale jak auto serwisowane to moze coś bylo już zrobione.

Guest marqius

A więc. Chodziło o Focusa w kombi

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

A propos tej Vectry. Mam wszystkie FV z serwisu (serwisowany tylko w 1 salonie) od 40tyś km i wiem co było robione.

1.Nowy kolektor ssący z osprzętem wymieniony przy 140 tyś czyli 4 dni temu :

2.nowy akumulator przy 120 tyś

3.Świece żarowe 2 szt przy 119 (6 miesięcy temu)

4. Też przy 119 ale parę dni później przegląd z wymianą łączników stabilizatora, filtry, klocki przód, i oczywiście oliwka.

5. 103 tyś wymiana wszystkich tulei gumowych stabilizatora

6. EGR wymiana całego zaworu za ok 1000pln przy 92 tyś 1,5 roku temu

7. Klocki tył , filtry, oliwka przy 85 tyś

8. łącznik stabilizatora prawa strona przy 77 tyś

9. 54 tyś. klocki przód i tył, oliwa i wszystkie filtry.

Więc EGR wymieniony 50 tys temu, kolektor ssący kilka dni temu. I teraz pytanie jak się zachowa dwumasa? Bo to duży wydatek. Przejechałem się i typowych objawów nie

dostrzegłem ale specjalistą nie jestem. Dziwi mnie ,że ani razu amorki nie wymieniane więc pewnie zaraz również trzeba będzie dołożyć

Oczywiście rozrząd na już. Za 990 pln z robocizną ma to zaklepane jak zdecyduje się na auto.

Powiem Wam dlaczego się waham. Ja po prostu nigdy nie kupowałem aut z takim przebiegiem. Głównie miałem nowe auta służbowe. No i Astra, też nowa.

Ale budżet teraz mocno okrojony i nowej Insigni nie kupię

A nie chciałbym kupić "skarbonki".

W każdym innym aucie - nie nowym - będzie coś do zrobienia. Tu została najwyżej DM a reszta to typowa eksploatacja czyli np. amortyzatory, tarcze itp. Auto z pewną historią to skarb!

Wydaje mi sie ze tu nie ma co sie zastanawiac.

Znasz historie auta, duzo rzeczy zostalo zrobione a tak jak pisze marcinek180 dwumase sobie zrobisz jak przyjdzie na nia pora

Please login or register to see this quote.

Przy samochodach z takim przebiegiem i tej klasy trzeba sie liczyc ze jak a nuz cos jak to sie mowi pierd***lnie to jednak te naprawy liczy sie w tysiacach i placi z wlasnej kieszeni, nie z gwarancji. Trzeba miec to na uwadze. Kupilem VC hatchbacka z podobnym przebiegiem o jakim mowisz i teoretycznie nic bardzo kosztownego i nieoczekiwanego sie w nim nie popsulo ale mimo to przez niecaly rok zebralo sie tego na kilka ladnych tysiecy. Bo a to turbina padla, a to trzeba bylo jeszcze raz poprawic kolektor, a to sprezyna pekla w amorze i przy okazji amory do wymiany, a to tarcze a to pierdu pierdu i jak sie jeszcze doliczy nowe opony to mozna sie zblizyc do 1/3 ceny samochodu. I dodam ze auto kupione z realnym przebiegiem, z pewnego zrodla, z polskiego salonu i ogolnie w dobrym stanie.

Edited by Rhomek

Please login or register to see this quote.

Bo z polskiego salonu, tu nic nie przetrwa okresu gwarancyjnego.

kompletne koło DM z sprzegłem i wysprzeglikiem i uszczelniaczem wału to koszt koło 2800 - popytaj kolegów na forum co sprzedają części

VC niestety ma przypadłość do padania tego elementu ale bez przesady nie popadaj w paranoje że padnie jutro.

Jęśli nie widzisz objawów stukania to co się martwić.

Polska salon 2005 rok 150 kkm = Niemcy salon 2005 rok 300 kkm i wychodzi na to samo

Edited by Rhomek

Zauważyłem, że gość jeździł na oleju po 30 tys. km. Według mnie to sporo...