Jump to content
XXX ZLOT

NOWY TEMAT - NOWY OŚRODEK

ZAPRASZAMY DO REZERWACJI

https://forum.vectraklub.pl/forum/329-xxx-zlot-vkp-20-23062019/

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

LeszekC

jak zmniejszyć wydatki na zus

Recommended Posts

W związku z drgońskimi stawkami ubezpieczenia ZUS postanowiłęm poszukać jakiegoś tańszego rozwiązania. Słyszałęm o firmach zajmujących się rejestracją i ubezpieczeniem w Anglii. Ktoś z koleżanek czy kolegów spotkał się z takim rozwiązaniem i czy może poleci mi jakąś firmę której można zaufać.

Tutaj już był taki temat ->

Kup sobie troche pola chyba kolo 1ha i bedziesz w KRUS:)

Powierzchnia -powyżej średniej powierzchni rolnej w gminie + jakaś uprawa.

BTW można też pole dzierżawić.

Ci którzy zatrudniali się w Anglii mają teraz problemy - są ścigani. Okazało się, że w wielu przypadkach nie było żadnego zatrudnienia. Ogólnie nie jest to legalne. Poczytajcie sobie za to o Delaware. Tam nie mają dochodowego, vatu, ani zusu. Jeśli masz możliwość, to warto zarejestrować spółkę właśnie tam...

To raj podatkowy? Jak to nie mają dochodowego? Przecież każdy kraj/stan musi opodatkować firmy. Niby w jaki sposób się utrzymują?

Please login or register to see this quote.

Nic bardziej mylnego. Właśnie takie myślenie wśród polityków powoduje masowe emigracje i przenoszenie firm tam gdzie podejście do sprawy jest inne.

Wcale nie musi. W Delaware każda firma płaci 250 dolarów rocznej opłaty. Mnożąć to przez dziesiątki tysiący zarejestrowanych spółek wychodzi spora kwota. Skoro nie ma podatków, to niema również tylu urzędników, nie ma również kontroli. Pomyśl sobie jaką część podatków w POlsce pożerają po prostu urzędnicy, którzy tego pilnują...

zusu nie da się ominąc, temat z UK był wałkowany, to przekręt ... niestety trzeba płacic albo robic na czarno ...

ZUS można na 100% ominąć - nie można legalnie ominać dochodowego. Jeśli masz zarejestrowaną spółkę LCC w Delaware, to tam nie płacisz zusu, vatu, ani dochodowego. Dochodowy powinieneś wykazać w Polsce, a zus płacisz mają działalność w PL. Tylko w takim wypadku pasowałoby sobie zorganizować jakieś prywatne ubezpieczenie, co oczywiście jest znacznie bardziej opłacalne...

I to jest na 100% legalne? Mieszkasz sobie w Polsce, prowadzisz spółkę w Delaware i legalnie nie płacisz vatu i zusu? Nie brzmi to zbyt pięknie?

Czemu? Dla mnie bomba

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_luz.gif" alt=":luz:">

Takie są fakty. W ostatnich latach masa firm działała na Cyprze - np. firma Solorza. Teraz wszyscy uciekają do Delaware, bo tam są najlepsze warunki.

Po prostu...

Swoją drogą taka migracja firm to idealna wskazówka dla rządzących na jakim systemie się wzorować i jakie prawo stanowić w kraju, żeby zwiększyć jego atrakcyjność inwestycyjną.

Problem w tym, że żadnemu z polityków w Polsce na tym nie zależy...

/emoticons/default_sad.png" alt=":(" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/sad@2x.png 2x" width="20" height="20">

I nie będzie zależało. Trudno oczekiwać, że nagle nam zlikwidują vat, dochodowy i zus. To = upadek państwa

Ten kraj nawet na tak wysokich daninach nie jest w stanie się utrzymać, a gdyby ich nie było, to pewnie marzylibyśmy o sytuacji gracji.

Tak więc niestety, ale jedynym rozsądnym rozwiązaniem problemu są właśnie raje podatkowe.

To ile teraz zus kosztuje ? Jakie są opłaty typu ksiegowa itp

ZUS prawie 1000pln

ksiegowa ok. 100pln(zależy jak duza jest firma i jakie są usługi), ja mam firme jednoosobową i płace 100pln, praktycznie kilka wylko faktur do rozliczenia

słyszałem ze sporo osób rejestruje firmy w Czechach i tam opłaty są na poziomie 500-600pln

Edited by yarek82

I jak w tej pier....polsce żyć , na każdym kroku chcą cie ojeb.... Z kasy

Ja jestem w uk kilka lat i tam płace -

200 funi za księgową na rok ( bez znaczenia ile kasy zarobisz )

Skladki jak zus u nas to około 240 funi na rok

To na tyle co płace ze składek , wiadomo ze podatki płace ale w kwietniu zawsze rozliczam sie i dostaje spowrotem jakies 2 do 3 tys funi minimum

Wlasnie się zadtanawiam nad powrotem do kraju i sie obawiam tego wszystkiego tutaj

Dokładnie tak jak piszcie - zus 1000 zeta. Księgowość raczej trochę więcej. Minimum przy kpir to 200 zł netto.

O Delaware możecie poczytać tutaj -

Please login or register to see this link.

240 funtów na rok zusu? Poważnie?

Takie mam opłaty przy prowadzeniu firmy , i na dodatek księgową raz w roku

ja handluje z UK i tam biurokracja wygląda zupełnie inaczej

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja z rodzinka zjechałem z UK i czasami sie zastanawiamy czy to był dobry wybór

No nie sądzę, żeby to był dobry wybór. Nawet jeśli w UK pojawi się poważniejszy kryzys to i tak standard życia będzie o wiele lepszy niż w Polsce, przy dużym wzroście gospodarczym. A z biznesem to z Polski po prostu trzeba uciekać. Tutaj nie ma większych perspektyw na osiągnięcie większego sukcesu.

Tak niestety mimo wszystko ten standard i zapewnienie minimum dla jednostki w całym UK jest całkiem inne. Można normalnie wyżyć za najniższą krajową, u nas niestety nie jest to realne. Nie wspominając o tym, że nie daj boże by było więcej osób w domu na utrzymaniu.

Aby po powrocie nie dostać po plecach trzeba wrócić na mocny grunt i mieć konkretny cel do zrealizowania. Niestety konkurencja rośnie chyba w każdej branży.

W Polsce prowadzenie biznesu to ciężki temat. Konkurencja w każdym temacie jest ogromna. W zasadzie dobrze sobie radzą tylko międzynarodowe marki, z potężnym kapitałem. Ja sądzę, że kierunek Polska-Delaware, będzie obierany przez coraz większą liczbę polskich firm. Po prostu Polska jest zbyt drogim miejscem do prowadzenia biznesu.

Mamy w tym roku najwięcej upadków firm od lat. Koszty działalności coraz wyższe. Na jakiej podstawie spodziewać się tutaj rozwoju gospodarki? Coraz więcej firm będzie działało na lewo, coraz większe będzie bezrobocie. Inny scenariusz tak naprawdę nie jest realny.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...