Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
SeCoM

2,2 DTR brak mocy, skaczące obroty

Recommended Posts

Panowie pojawił się kolejny problem z moim autkiem...

Sytuacja wygląda następująco. Gdy auto jest zimne wszystko działa jak należy, natomiast po nagrzaniu zapala się kontrolka silnika (brak check'a) auto nie ma mocy (nie słychać turbiny) i obrotomierz przestaje działać. Silnik nie pracuje równo na wolnych obrotach ale po delikatnym dodaniu gazu jest już ok. Miał ktoś z Was podobny przypadek?

Tak...kilku kolegów opisywało dokładnie taki sam przypadek z identycznymi objawami.

Dzięki za nic nie wnoszącą i bardzo pomocną odpowiedź. Startujesz do konkursu na ilość postów?

Lepiej kolego skorzystaj z wyszukiwarki i przeglądnij tematy w tym dziale a nie czekasz na gotowe

Do wymiany czujnik obrotów wału korbowego.

Leniu!

Guest davido6

Witam ja posiadam vectre b 2000r 2,2 dti i mam nastepujacy problem: Pali się kontrolka chek i auto nie ma wogole mocy, jechac jedzie ale bardzo powoli sie zbiera. Co może być przyczyna tego?

a co my wróżki ? odczytaj błędy i wtedy będzie coś wiadomo

Guest davido6

Podłączyłem auto pod komputer wyskoczyły nastepujace błedy : Czujnik temperatury powietrza zassnanego, system recyrkulacji spalin, pompa wtryskowa, obwod swiecy zarowej, błąd nieokreślony, wykasował błędy i z tego co pamietam to zostały pompa wtryskowa ale powiedział ze to nie jest to i jeszcze błąd nieokreślony, powiedzial ze moze być to przeplywomierz i dzisiaj właśnie go wymieniłem i bez zmian. Macie może jakies pomysły gdzie szykac usterki???

Podaj kody błędów.

Guest davido6

Nie znam kodów znam nazwy, Wyczyściłem zawór EGR jedzie szybciej ale jeszcze nie ma takiej mocy, byłem znowu na komputerze i powiedział ze trzeba sprawdzic instalacje od pompy wtryskowej. Skasował jakis bład i chek zapala sie powyzej 2 tys obrotów

Moge jakos sprawdzic sam instalacje chociazby wzrokowo???

Teraz juz chek pali sie cały czas

A wiecie czy moze mieć wine elektrozawór sterujący turbina??

Podaj kody błędów to będzie wiadomo jak Ci wróżyć...

Guest davido6

Właśnie elektromechanik nie podał mi kodów tylko nazwy :/ jutro wstawiam auto do znajomego mechanika on stawia na ten elektrozawór, myśle ze poradzi sobie z tym jesli nawet to nie bedzie to ale jak nie uda mu sie naprawic to pojade kolejny raz na komputer i poprosze o kody

To co podałeś nie jest nazwami z kodów błędów tylko ich jakieś skrótowe opisy, lub interpretacje mechanika.

Możesz mieć coś z układem podciśnienia (wężyki, elektrozaworki), czujnikiem doładowania turbiny, lub samą pompą, choć tą zostawiłbym jako ostatnią możliwość.

Guest davido6

No tak dostałem taki wydruk. No właśnie jutro dokładnie sprawdzi układ podciśnienia weżyki i elektrozaworki jak to nie bedzie to, to bede dalej szukał

To są kody błędów P1631 P0400 i P1590

No to teraz wpisz w szukajke te kody błędów i czytaj...