Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

hdi

Klima działa ale nie chłodzi

Recommended Posts

Witam

klima sprawna, w sensie szczelna, czynnik w układzie jest kompresor chodzi, skraplacz robi się gorący ale w kabinie słychać delikatny syk i chłodu absolutnie brak, co mogło sie zrypać??(byłem u klimiarza i on nie wie, on tylko napełnia

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_dry.png" alt="<_<"> ) (klima zwykła manualna)

Spradziłem ciśnienie op-com em i tak

w stanie spoczynku 480KPa

Podczas pracy 600KPa

CZyli ewidentnie nie spręża, tylko czemu?

Odnośnie klimy w drugiej V:

raz działa a raz nie, pokazuje błąd P0532 - obieg prądowy czujnika ciśnienia płynu chłodzącego systemu klimatyzacji- za słabe wejście (silnik z22se mr02)

gdzie szukać przyczyny?

naprawde nikt nic nie wie, nie podpowie??

Edited by hdi

Zwarcie do masy lub przerwa w obwodzie prądowym modułów sterujących zacisk 7 (XC8) (Z 22 SE)7 (XC36) (Z 20 NET)

(Z 22 SE)

ECM: 6 (XC10), 26, 51 (XC9)

-----------------------

edit

nie cytujemy całych postów - szczególnie jeśli chodzi o bezpośredni nad postem

usuwam cytat

zubek

Edited by zubek73

Please login or register to see this quote.

a tak coś jaśniej można, może jakiś obrazek??o jaki moduł sterujący chodzi?? nie mam tis itp

unpJT.jpg

xF9Vy.jpg

zaglądnij do wtyczki X54 bo może nie łączy w niej

No to teraz wiem gdzie grzebać, też mi sie wydaje że nie łączy bo jak mocno maską trzaśnieś to zadziała

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20"> no nic, po południu zobacze, a czy w tej złączce jest też styk od poziomu oleju, bo jest to ze sobą powiązane, jeżeli świeci się poziom oleju na tym małym wyświetlaczy na żółto to wtedy klima nie działa

witam ponownie

problem mojej klimy chyba sam się rozwiązał, mianowicie coś strzykło w tej takiej metalowej puszcze zaraz za sprężarką na niskim ciśnieniu(zawór rozprężny?)ale pojawił się nowy, dymi sie z chłodnicy lekko niebieskim dymkiem(tak myśle że to z tej puszki z rezystorem od wentylatorów, bo jak wyłącze klime to dymienia niema). Czy wiatraki na chłodnicy powinny startować od razu po włączeniu klimy czy dopiero jak wzrośnie ciśnienie w układzie, dodam że nie startują wcale a parownik robi się taki gorący ze dotknąć sie nie da. W kompie nie ma błędów że nie działa któryś bieg wiatraków

Odnośnie drugiego przypadku to zero reakcji na gmeranie w tej kostce i kostce sterownika, jak niedziałało tak nie działa

Od razu.

Jak nie wiemy to nie piszemy.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W VC i Sigu wentylator startuje dopiero przy 12-BARach na wysokim, a wyłącza przy ok. 8-miu.

Witam kolegów

Podepnę się pod temat nie działającej klimy..... może kolega WOOCASH coś mi podpowie bo widzę że jest specjalistą w tej dziedzinie.

Problem polega na tym, że w maju tego roku byłem na przeglądzie klimy i uzupełnieniu czynnika. Test szczelności wyszedł ok - układ szczelny, gość uzupełnił czynnik bo było pusto - po całej operacji sprawdziłem i wszystko było ok, klima działała i dmuchała chłodem.

W zeszłym tygodniu powróciły gorące dni - włączam klime i nie działa (w sensie wiatrak i regulacja wszystko ok) ale nie chłodzi tylko sobie dmucha lekkim wiaterkiem.

Od maja do teraz nie jeżdziłem autem zbyt dużo - przejechałem może z 1500 km, na początku po serwisie klimy wszystko było ok, a dopiero teraz się zorientowałem że nie działa.

Nie znam się na tym zbyt dobrze ale kiedy klima mi działała gdy ją włączałem było poprostu słychać że się uruchamia i zaczyna dmuchać a teraz gdy nie działa nic nie słyszę przy włączaniu. A może to tylko moje takie odczucia.

Ogólnie ujmując taki jest mój problem odnośnie klimy - proszę o pomoc co się mogło stać, lub co zrobić i co trzeba naprawić żeby znów było ok.

Pozdrawiam

Test szczelności na automacie do napełniania trwa coś koło 20 minut. Też kiedyś na takim teście nie wykazało mi nieszczelności a po trzech dniach czynnika już nie było a raczej było tylko tyle, że zawór-czujnik nie pozwolił na uruchomienie sprężarki. Muszą Ci nabić układ kontrastem a po kilku dniach lampą UV szukać nieszczelniości.

W moim przypadku "popuszczał" oring na połączeniu osuszacza z chłodnicą ale takich miejsc może być dużo, łącznie z mikrodziurą w chłodnicy, parowniku lub uszczelnienia sprężarki.

Sprawdzanie szczelności próżnią jest dobre ale jak się splita montuje, a nie w samochodzie gdzie jest minimum 30 miejsc gdzie może wystąpić nieszczelność.