Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

pitul11

Nie działa nawiew na 1 biegu.

Recommended Posts

Coś mi się podziało z nawiewem dmuchawy na pierwszym biegu? Dwa dni temu jeszcze chodził.Na pozostałych 2,3,4 nawiew chodzi. Co się mogło stać? Gdzie szukać przyczyny?

Pozdrawiam.

Please login or register to see this quote.

tu ------>

Please login or register to see this link.

było już o tym kilka razy

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

stary forumowicz a nie zaczyna od szukajki

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_39.gif" alt=":39:">

szukałem w szukajce.Tam chłopaki piszą że nie chodzą im 3 biegi a chodzi tylko 4 ale nie znalazłem żeby nie chodził tylko 1 bieg wiesz. Coś piszą że za 1 pierwszy bieg odpowiedzialny jest przekaźnik R-64. Dobrze rozumiem że to jest wina mojej usterki?

tu jes zdjęcie. Czy to oto chodzi?

jeśli tak jest napisane to pewnie tak jest, dla sprawdzenia można zawsze przekaźnik kawałkiem druta zastąpić i sprawdzić, jak nie zadziała, znaczy że to nie to,

no i oczywiście sprawdzić sam przekaźnik czy tyka

Mistrzu masz tu MEGA encyklopedie jeżeli chodzi o wentylatory

a na przyszłość nie zakładaj nowego tematu - wystarczyło napisać w w/w linku

dobrze że to nie ja pisałem :/

Please login or register to see this quote.

To działa troszkę inaczej.

Za pierwsze trzy biegi odpowiadają trzy rezystory połączone ze sobą szeregowo i zalane w jednej obudowie. Czyli każdy bieg ma własny rezystor. Dodatkowo na wyjściu rezystorów zamontowany jest jednorazowy bezpiecznik termiczny.

Za załączenie czwartego biegu odpowiada przekaźnik R7 (K7). Jest on tylko po to żeby nie wypalić styków przełącznika.

Natomiast przekaźnik R64 (K64) służy do wymuszenia pierwszego biegu, ale tylko wtedy, kiedy załączamy klimę mając pokrętło prędkości skręcone na „0”. Jednak nadal pierwszy bieg pracuje przez rezystor. Czyli nawet jak zadziała przekaźnik R64 a rezystor będzie uszkodzony, to dmuchawa nie będzie działać.

Jeśli nie działają pierwsze trzy biegi, to najczęstszą usterką jest spalony bezpiecznik termiczny.

Jeśli nie działa tylko pierwszy bieg, to albo uszkodzony jest pierwszy rezystor, albo jest gdzieś zerwany przewód lub brak styku.

Sprawdź, czy dobrze jest dociśnięte złącze z tyłu panela zmiany obrotów, lub złącze rezystora w podszybiu obok dmuchawy.

Jeśli złącza będą w porządku, to albo jest zerwany przewód niebieski między 2 pinem złącza panelu a 1 pinem rezystora.

Albo jest uszkodzony rezystor.

Można go samemu pomierzyć.

Dzięki Tasiol za podpowiedź.

Jutro sprawdze.Pozdrawiam