Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest czempion

przycisk AUTO w climie

Recommended Posts

Guest czempion

Witam, czy da sie tak zrobić by po załączeniu przycisku auto na konsoli do sterowania klimatyzacji, poza automatyczną regulacją temperatury i nawiewu ,

automatycznie załączała się i wyłączała klima. Bo jak dla mnie to bez sensu, że muszę oddzielnie włączać klimę , chyba że coś mam nie tak

Druga sprawa czy coś można zrobić z pokrętłem od "zatwierdzania" klimy, bo strasznie ciężko coś potwierdzić -da się to rozebrać i wyczyścić i poprawić styki?

Ad. 1Zaznacz sobie klimę włączoną i tak jeździj na stałe. Jeżeli temperatura wewnątrz pojzadu spadnie poniżej zadanej (w dużym uproszczeniu, bo jeszcze kilka innych czynnników) to sprężarka wyłaczy się automatycznie i klima będzie regulować temperaturę bez niej.

Ad2. To raczej kwestia zimnych lutów.

no akurat rozwiązanie w vc odnośnie włączania klimy jest bez sensu, wchodzić w menu zamiast wcisnąć przycisk na konsoli, trochę utrudnili życie użytkownikom

co do drugiej sprawy to ja wyjołem panel co sie dało zdjołem i w potenciometr wpusciłem pilka kropel spirytusu mteraz chula jak złe

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

mnie tam nic nie utrudnili - po prostu nigdy nie wyłaczam

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja tez popieram dla mnie to rozwiazanie jest conajniej........

/emoticons/default_cenzura.gif" alt=":cenzura:"> :cenzura:

/emoticons/default_cenzura.gif" alt=":cenzura:"> !!!!!

oczywiście, że tak

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20"> ja też nie wyłączam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

ja wyłączam, bo vectra na klimie nie wiedzieć czemu zachowuje się jakby jej 2 tonową przyczepę zapiął, we wszystkich VC/signumach jakimi jeździłem było to samo, uprzedzam pytanie: nie nie były to wyświechtane egzemplarze z DE tylko nówki salonowe

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Edited by matherr

naprawdę zauważasz w fotelu przyspieszenie VC z klimą i bez? ze światłami i bez świateł?

przy ruszaniu totalny muł, trzeba na sprzegle potrzymać z klimką, szczególnie na upale

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:"> :woot:

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

Bez przesady......,specjalnie bylem sprawdzic i nie widze wiekszej roznicy w ruszaniu,ja tez nigdy nie wylaczam.

Edited by tomrol

odczucia są subiektywne, gdyby każdy odczuwał to samo byłoby za pięknie

JA też potwierdzam, że przy właczonej klimie auto jest mułowate, szczególnie na niskich obrotach (utrata ok. 10 - 15 % mocy)

kurde , zaraz wyjdzie z tego tematu , że jak się wyłaczy klimę to przybywa 10 koni

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:"> , auto mam od 2009 roku i nigdy klimy nie wyłączałem , ale dzisiaj spróbuje wyłączyć i zobaczę, jaki to ogier z mojego caravana na stracie

hehe żebyś kręgosłupa nie uszkodził od przeciążeń

ja nie odczuwam żadnego muła z klimą

wg. mnie także czuć różnicę przy włączonej klimie, szczególnie gdy się stoi w korku pod górkę, auto inaczej rusza niż bez klimy

w jeździe już nie odczuwam różnicy ale przy ruszaniu owszem

Edited by matherr

Właśnie wróciłem z traski 1100km i jechałem na włączonej jak i wyłączonej klimie i potwierdzam fakt różnicy może nie w samej trasie ale w przyśpieszaniu, ruszaniu, ruszaniu pod górę, w tzw.upale na włączonej klimie jest trochę mułowata VC a bez klimy jakby żwawsza i tak jakby to określić lużniej chodzi jak by wszystkie tryby miała naoliwione dobrze-myślę że ci co mają chipsa na 180km to dopiero w takiej konfiguracji nie odczuwają obciążenia załączonej klimy...Zresztą w każdym autku którym jeżdziłem i były to różne marki to na załączonej klimie traciły na mocy...

Tak z punktu widzenia naukowo-fizycznego to KM nie ubywa, tylko gdzie indziej pracują .. Prawda ??

Coś musi tą sprężarkę napędzać ..

W sumie to tylko subiektywne odczucie utraty części mocy .. Podobnie jest przecież z jazdą pustym autem i załadowanym 5-oma osobami i bagażem + rowery ..

słuchajcie każdy ma po trochu racji , niedawny mieliśmy klubowe hamowanie autek i się okazało że na włączonej klimie ubyło 5 KM , ale nie jak wcześniej jak ktoś napisał 10 - 15 % , ale temp. na zewnątrz oscylowała w granicach ponad 30 stopni więc klima miała co robić

potwierdzam - u mnie to samo, podczas ruszania normalnie stoi jak wryta, podczas jazdy w trasie już tak tego nie odczuwa się.

Słabnie strasznie. czasem aż mam wrażenie, że sprzęgło niszczę aby płynnie ruszyć bo trzeba dużo gazu przy ruszaniu :-/ dodam, ze to urok vectry C (B tez) z małymi silnikami, ze ruszanie nie jest tak przyjemne jak w nawet w autach gorszej klasy..

Brak przycisku bezpośrednio na konsoli do wyłączania klimy tez porażka :-)

Czyli możę u mnie to sprężarka jest przyczyną takiego słabnięcia auta, aż to dzisiaj sprawdzę.

Przy 3.0 to chyba nie klima go osłabia..