Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

weynrob

Swiatła do jazdy dziennej zamiast halogenow

Recommended Posts

witam

czy montowal ktos z was swiatla do jazdy dziennej zamiast halogenow?

widzialem na allegro takie okragle ale nie wiem czy to da rade zamontowac i czy miejsce po halogenach spelnia wymogi umiejscowienia swiatel do jazdy dziennej

prosze o jakies sugestie itp

pozdr

A masz u siebie lampy ksenonowe czy H7?

Please login or register to see this quote.

mam bi ksenowy skretne itd

To nie szpeć sobie auta chińskim badziewiem skoro masz biksenony. Ja na ksenonach jeżdżę 8 lat od nowości i jeszcze nie wymieniałem. Gdybyś miał H7 to jeszcze można zrozumieć ale przy ksenonach szkoda zawracać sobie wątrobę.

słuszna uwaga thx:)

Guest Arek_A

Niestety ja już raz wymieniałem bikseony, moja viki c miała 3 lata (teraz ma 4 lata).

Dlaczego?!

Jeśli są dobrze zamontowane i z głową to efekt może być dobry a i oszczędzanie ksenonów.

Ja mam zamiar zamontować (jak dojdzie do mnie dokładka irmiego ) w głębi za dokładką. Z zewnątrz nie widoczne a po odpaleniu autka (pokrętło świateł pozycja auto) same się zapalają. W momencie zmierzchu czujnik uruchomi ksenony a zgasi ledy do jazdy dziennej. W ten sposób będę miał z głowy światła

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

/emoticons/default_biggrin.png" alt=":D" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/biggrin@2x.png 2x" width="20" height="20">

Podepnę się pod ten temat.

Też chciałbym zmienić halogeny w zderzaku na światła do jazdy dziennej. Od kiedy mam auto (ponad 1,5 roku) nigdy tych przeciwmgielnych nie używałem. Chciałbym sobie zmienić w nich żarówki na LEDowe i używać ich jako świateł do jazdy dziennej. No i tu jest moje pytanie, a w zasadzie 2:

- czy da się tak zmienić coś w komputerze, żeby światła przeciwmgielne odpalały się bez konieczności włączania pozycyjnych (teraz się nie da). Jest to technicznie możliwe do zmodyfikowania? Przy włączeniu pozycyjnych świeci już cały środek itd, a przecież nie o to chodzi...

- czy można zmienić żarówki z przeciwmgielnych na LEDy tak, żeby komputer nie pluł błędami? Czy wystarczy żarówka z canbusem?

W temacie elektroniki jestem zielony, więc proszę o wyrozumiałość

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

W mojej ustawienie świateł duo jazdy dziennej na wariant 4 daje taki efekt, że po odpaleniu mam tylko halogeny. Działa to chyba tylko w przedlifcie. Co do zmiany żarówek, to jak wstawisz te z canbus czy też rezystorem to błędów nie będzie, ale nie są to legalne światła.

Pomierz w aucie i porównaj z wymiarami podanymi w linku .. Powinno pasować ..

Szukałem sporo o tym na forum ale nie znalazłem. W każdym razie dzięki za konkretna odpowiedź, wiem na czym stoję.

pisz do M@@rcin - on zamieniał halogeny z wersji poliftowej na światła led do jazdy dziennej

Jeszcze jedna ważna sprawa dotycząca świateł dziennych ogólnie :

Mają świecić a nie oświetlać drogę, w żadnym wypadku nie mogą oślepiać ale dość wyraźnie widoczne powinny być..

Jakieś badziewiaste paski ledowe to na choince mogą sobie wisieć..

Osobiście uważam za błąd ustawodawcy, że pozwolił tak nisko montować światła dzienne - w/g mnie powinny być na wysokości świateł mijania czyli w okolicy reflektorów..

Zasady montażu niektórych lamp są określone - przeciwmgielne jak najniżej, dalekosiężne jak najwyżej - dla dziennych powinna być opcja średnia, ale cóż ..

Witam! Moze ktoś sie orientuje jak zrobić żeby halogeny działały bez potrzeby zapalania świateł postojowych, nieużywam nigdy halogenów więc w ich miejsce wstawił bym światła dzienne i mógłbym załanczać przyciskiem w kabinie i przy okazji kontrolka na zegarach by się swieciła.

Piotrze, przeczytaj post nr 10 !! W linku masz warunki dla DLRów - nie mogą być włączane włącznikiem..

Wg mnie nie jest istotne jak się włącza światła dzienne, ważne jest aby gasły w momencie włączania świateł mijania. Przepisy dopuszczają świecenie świateł dziennych i pozycyjnych z przodu i z tyłu.

Jak podłączyć halogeny bez świateł mijania to niestety nie wiem

/emoticons/default_pilot.gif" alt=":pilot:">

Dzienne powinny być minimum 25cm nad ziemią. To za nisko?

Napisałem wyraźnie - "osobiście uważam" - to moja subiektywna całkiem opinia..

Tak, tak uważam - widząc "widma" jeżdżące po drogach jestem za montażem świateł dziennych w linii mijania..

Niestety - ustawodawca uważa inaczej ..

Moje "widzimisię" nic nikogo nie kosztuje, a Twoje owszem - kumaty diagnosta nie podbije przeglądu ..

Jakie znów widma?

U mnie diagnosta sprawdzał czy dzienne włączają się po zapłonie i czy gasną po włączeniu pozycyjnych i mijania.

Chyba bardzo mało jeździsz, albo nie rozumiesz tekstu pisanego .. Widmo, to taki wynalazek co ma pseudo dzienne zamontowane tuż nad ziemią.. Teraz wiesz ??

Najbardziej "mądre" rozwiązanie to np. insignia lub audi z DRLami diodowymi w reflektorach.

Aaa czyli chodzi o to, że nie widzisz samochodu, który nie ma włączonych świateł. Teraz rozumiem.

Owszem auta z fabrycznymi DRLami, a już zwłaszcza AUDI są bardzo fajnie zrobione.

Podświadomie spodziewam się oświetlonego pojazdu - jeśli ma pseudo lampki i do tego w dziwnym miejscu muszę ich szukać, zamiast pilnować drogi przed sobą..

/emoticons/default_lauh.gif" alt=":lauh:">

Dobrze, że się rozumiemy ..

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:"> :bry: