Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
Guest jedrix

wymiana Cięgna rygla w drzwiach z tyłu

Recommended Posts

Guest jedrix

witam mam problem z zmianą cięgna w drzwiach nie działał mi rygiel zamykający drzwi od środka rozebrałem tapicerkę i okazało się że linka była zerwana zakupiłem nową linkę lecz nie bardzo wiem jak ją zamocować zamek jest dosyć mocno schowany w karoserii drzwi i ciężko jest mi zaczepić linkę do zamka zamek jest sprawny sprawdzałem innym drutem czy działa lecz tą linką nie mogę zaczepić podczas prób wypadł jakiś mały zielony kapturek czy muszę koniecznie wykręcać zamek z drzwi? żeby jakoś ją zaczepić czy macie jakieś inne sposoby ? proszę o szybką odp ponieważ nie mam zbyt wiele czasu na naprawę a centralny zamek też jest uszkodzony a zależy mi na zamykaniu auta chociaż ręcznie serdecznie pozdrawiam Andrzej

Musisz wyciągnąć zamek, tak będzie ciężko. Ten zielony kapturek to mocowanie linki, haczyk wkładasz w otworek w tym małym zielonym czymś następnie zabezpieczasz przed wypadnięciem nasuwając bok tego kapturka na linkę.

Aby wyciągnąć tylny zamek musisz wyciągnąć prowadnicę szyby od strony zamka.

Guest jedrix

Ok pierwsza operacja zakończona sukcesem obyło się bez demontażu prowadnicy szyby odkręciłem zamek te 3 śruby i nie wyciągałem go całego. Przybliżyłem go na tyle do wycięcia żeby ułatwić sobie montaż linki i poszło dziękuję za pomoc pozdrowienia .Jedrix