Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Sign in to follow this  
marcin7888

przekażnik zapłonu vectra a 2,5v6

Recommended Posts

Witam

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_bry.gif" alt=":bry:"> wie ktoś może w którym miejscu jest przekażnik zapłonu w vektrze a 2,5v6 pytam bo wcieło iskre a wiem że wcześniej jakiś magik odprawiał nad nim jakieś czary i skasował mi ojca na 300 pln i znów się chyba to samo wysrało a nie mam zamiaru dziadowi trzech paczek znowu płacić

/emoticons/default_help.gif" alt=":help:">

Nie ma takiego przekaznika. Jest Immobiliser ktory odcina pewne podzespoly oraz przekaznik odpowiedzialny za zasilanie pompy paliwa, wtryskiwaczy. Praca ukladu zaplonowego steruje ECU czyli sterownik silnika.

Przyczyn braku iskry moze byc sporo. Mozliwe ze tylko masz wrazenie ze nie ma iskry... Moze przyczyna jest inna?

Generalnie jak nie znasz sie na elektryce, na sterowaniu praca silnka z zaplonem iskrowym i nie umiesz czytac schematow ukladu elektrycznego to ciezko widze naprawe tego we wlasnym zakresie... Moze lepiej zmien "elektromechanika" ??

auto nie ma imo a pompa paliwowa zajechana na amen juz dawno temu cały czas paliła na gazie lecz dnia pewnego przestała diagnoza to brak iskry głupi nie jestem i takie rzeczy jeszcze umiem sprawdzić a z tego co wiem to ten magik w jakimś przekażniku wcześniej dłubał nie wymieniając go bo cześniej było podobnie tez wcieło iskre.Dobra inaczej zadam pytanie bo czaje że niczego się tu nie dowiem.Czy na prawym przednim słupku jest jakiś pprzekażnik i od czego?

/emoticons/default_dash.gif" alt=":dash:">

Na prawym słupku pod nogami pasazera jest wlasnie przekaznik od wtryskiwaczy . A jak przekrecisz kluczyk to zapala sie kontrolka silnika(ta żółta)?

Please login or register to see this quote.

Jesli "czajesz ze sie niczego tutaj nie dowiesz", to po co w ogole pytasz? Kolega potwierdzil obecnosc przekaznika we wskazanym przez Ciebie miejscu i jak jeszcze wyzej pisalem - odcina on wtryski i pompe paliwa. Dalej ma sie to nijak do braku iskry.

Chyba ze masz "checka" ktory dotyczy bledu przekaznika pompy paliwa/wtryskiwaczy i wtedy ECU moze nie generowac impulsow zaplonowych - to tyle. Ale to juz Ty sam musisz sprawdzic...