Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

niciacia

Gniazdo "zapalniczki" w bagażniku

Recommended Posts

Witam

Szukałem na forum, ale nie znalazłem, więc spróbuję zapytać: za chwilę wybieram się moim autkiem do Chorwacji. Mam lodóweczkę turystyczną zasilaną 12V i chciałbym ją podłączyć w bagażniku. Może ktoś trenował i chętnie podzieli się doświadczeniami.

Z góry dziękuję.

A jakie masz nadwozie? W kombiku jest gotowa wtyczka kło centralki. Kupujesz gniazdo, wiercisz otwór i montujesz gniazdo. Jak jest w innych niestety nie wiem.

Tu masz co nieco:

Edited by Damian44

Zawsze można pociągnąć zasilanie z pierwotnego gniazda. Ja mam tak zrobione w podłokietniku dzięki temu pasażerowie mają dostęp do swojego gniazda

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Please login or register to see this quote.

Sedan. Myślałem o podłączeniu się "na krótko" pod bezpieczniki, które są przy błotniku.

jest gdzieś o tym na forum

A robił ktoś może w VC GTS 2002 - taką przedłużkę żeby była w bagażniku "zapalniczka". Mam z przodu, z tyłu między fotelami, ale przydałoby mi się w bagażniku też.

popatrz na schematy kombi i zrób podobnie

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> przecież REC jest ten sam

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20">

--

jacek

Super, tylko w necie nie mogę odszukać opisu modułu REC. Sprawdziłem, że np. bezpiecznik 12 jest wolny i pojawia się na nim prąd po włączeniu zapłonu. Ale pytanie brzmi: jak już włożę bezpiecznik, to na którym styku pojawi się prąd, który można podpiąć do gniazda.

A jak się wkurzę, to "podkręcę" kabel bezpośrednio pod bezpiecznik i będzie do d..y

/emoticons/default_help.gif" alt=":help:">

/emoticons/default_mysli.gif" alt=":mysli:">

bezpiecznik 12 w REC to jest do podgrzewania siedzenia z tyłu po lewej stronie

ef159712b9d53cd5.jpg

5fd182a190759ad1med.jpg4389700c61f6abb5.jpg

9c7f5013899032b6med.jpg

fe1ba23f8da5d2b3.jpg

Bardzo dziękuję, teraz już sobie chyba poradzę. Mam pomysła

/emoticons/default_woot.gif" alt=":woot:">

-------------------------

edit

nie cytuj obrazków

zubek

Edited by zubek73

pomysł to pewno styk 30 z 87 na przekazniku zmostkować bo tylko tak się to da

Edited by xpirat

Także zastanawiałem się nad gniazdem zapalniczki w bagażniku. Jednak z racji mieszkania w bloku poszedłem dalej i dodałem gniazdko na 220V zasilane z przetwornicy ukrytej w schowku. Teraz nie ma problemu z podpięciem np. lutownicy czy laptopa w trasie

/emoticons/default_smile.png" alt=":)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20">

Też korzystam z przetwornicy od kilku lat ale nie montowałem jej na stałe

Taka przetwornice posiadam kilka lat.Nie zabudowana a poprostu luzem lezacza kiedy potrzebuje to wyciagam wpinam w zapalniczke i napięcie jest.Świetna sprawa dla osób które dużo podróżują.Przydatny gadżet.

Witam, mam pytanko gdzie w kombi jest podpięte gniazdo zapalniczki tzn do którego gniazda w module REC.

Mamy pytanie, czy w Vectrze GTS 2008 rok jest może gniazdko zasilające jak w zapalniczce, ale umieszczone w bagażniku ?

Czy jedyne źródło prądu jest w zapalniczce

Odświeżę trochę temat. Założył ktoś to gniazdo? Ewentualnie czy ktoś kto ma org gniazdko w bagażniku (kombi) może podpowiedzieć pod które gniazdo w REC jest ono podłączone? Do jakich pinów?

Edited by Krzysiekk884

Jeżeli ktoś jeszcze jest zainteresowany dołożeniem gniazda zapalniczki w bagażniku to mogę podpowiedzieć, że zasilanie wychodzi z gniazda XR1

w którym to należy podpiąć się pod pin C4

piny.jpg

I do tego dołożyć bezpiecznik w REC-u poz. 17 - przynajmniej tak to było robione przez fabrykę.

Ja u siebie masm pociłem bezpośrednio z pod tylnej lewej lampy gdzie jest fabryczne przyłącze

Zasilanie w gnieździe jest po zapłonie i wszystko fajnie działa

Ja mam gniazdo podłączone do pustego miejsca na bezpiecznik (z tego co pamiętam wykorzystywane jest ono jeśli ma się fabryczny hak). Przez bezpiecznik 20A podłączyłem to do urządzenia zabezpieczającego aku przed całkowitym wyładowaniem. Działa to już 2 lata (zasila lodówkę) i na razie nic nie spaliłem

/emoticons/default_tongue.png" alt=":P" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/tongue@2x.png 2x" width="20" height="20">