Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Guest psG

Dziwny problem, migające kontrolki

Recommended Posts

Guest psG

Witam, przedwczoraj zakupiłem Vectre C 2.0 Dti '04 rok. Wczoraj (nie wiem czy to ma jakiś związek) podczas deszczu wsiadłem do auta i zapaliła się (w tym dużym polu w obrębie zegara obrotów) kontrolka na czerwono (prawdopodobnie z pasami bezpieczeństwa) a po chwili zaczęły wszystkie kontrolki migać. Wyglądało to jakby wszystkie diody oszalały. Co może znaczyć takie zachowanie?

Mam nadzieję, że na bubla nie trafiłem...

a kolega myśli , że tu są wróżki i wróżbici ? wklej zdjęcie , i podpinaj auto pod kompa to wyjdzie szydło z worka ,

rozumię , że przed zakupem auto zostało dokładnie sprawdzone ? czyli

- historia serwisowa

- przebieg

- wizyta na techu w ASO

- bezwypadkowość

- ... itd

Na załączonym silniku sprawdź miernikiem napięcie ładowania. Powinno być ok. 14,2 i niezależnie od obrotów utrzymywać się na jednakowym poziomie. Jeśli tak nie będzie to problem tkwi w alternatorze.

Poza tym podepnij się pod komputer i odczytaj błędy...

Guest psG

Please login or register to see this quote.

Przed zakupem auto zostało sprawdzone na warsztacie, wykonany został przegląd w wybranym przeze mnie a nie sprzedającego warsztacie. Posiadam książkę z historią wizyt ASO, wszystkie faktury wymian części itp. Generalnie autko sprawdzone pod na prawde wieloma względami ale przyznaję, nie miałem możliwości obejrzenia błędów komputera.

Nic, faktycznie podepnę go pod interface serwisowy i wyjdzie co ma wyjść.

Pytanie może za wcześnie napisane ale często zdarza się, że pewne usterki są standardem i sporo użytkowników się z nimi boryka. Stąd tylko moj wrzut na forum w tej sprawie.

zakup sobie opcoma bo na serwisy nie wyrobisz

Guest psG

spokojnie

Please login or register to see this image.

/emoticons/default_wink.png" alt=";)" srcset="https://forum.vectraklub.pl/uploads/emoticons/wink@2x.png 2x" width="20" height="20"> narazie to czekam na wypłatę jak na zbawienie ;D ale interface będzie kupiony. Tym bardziej, że u mnie w rodzinie sporo opli.

Również obstawiam alternator miałem podobnie silnik pracował normalnie dyskoteka na desce i za kawałek wszystkie diody zgasły. A jak podłączyłem kompa to błędów było tyle że dnia by mi nie starczyło żeby wszystkie przeanalizować kasowanie też nic nie pomogło. Dopiero po naprawie alternatora wszystko wróciło do normy.

Guest psG

dzięki, zawsze to jakiś kierunek. Posprawdzam może dzisiaj co i jak, czekam na miejsce na warsztacie bo mają chłopaki troszkę roboty

a skąd jesteś z dln bo może ktoś w Twojej okolicy ma op-com i może podpiąć...

Guest psG

podpinałem dzisiaj. Problem jest z jakąś poduchą, nie soft nie powiedział która ale coś było grzebane, krok po kroku dojdę do problemu. Najważniejsze, że jeśli chodzi o błędy to pokazało tylko coś o przeczyszczeniu przepustnicy, spaloną żarówkę światła mijania z tyłu no i o tej poduszce było kilka różnych błędów, że brak połączenia itp.

Uspokoiłem się troszeczkę, na dniach sprawdzę to napięcie ładowania. Mam jeszcze VB 2.0 DTI, więc jeśli alternator będzie pasował to podmienię go na próbę przed zakupem ewentualnie nowego aby zdiagnozować problem.